Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül álló szülők ti, hogy...

Egyedül álló szülők ti, hogy oldjátok meg ovis mellett a munkát ha épp beteg?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kisfiam, apukával nemrég szétmentünk. Szépségiparban dolgozok mint körmös, most lett meg a papírom viszont már 6-7 vendégem már lesz ha belekezdek. Van itthon kialakítva egy kis szalonom,most intézem a papírokat,hogy eltudjak kezdeni legálisan dolgozni itthonról. VISZONT ami nagx problémám, apuka külföldön dolgozik, más segítségem semmi nincs (semmi rokon,barát) így ha beteg (van,hogy 2 hétig is) nemtudom,hogy oldhatnám meg. Beteg gyereket nyilvám nem viszek le magammal a szalonba,ez ugyanaz,hogy a vendégek se jöjjenek betegen. Viszont lemondani se akarom utolsó pillanatban őket illetve az 1-2 hét rengeteg kiesés lenne. Olyan munkahely sincs ahol ezt toleráljak (múltkor azért küldték haza az oviból,mert nem tudott nagy wc-z ni hiába itthon volt reggel). Szóval ti hogyan tudjátok megoldani? Bébiszitter sem játszik,olyan kisvárosban élek itt nincs olyan. Minden tippet,tanácsot szívesen fogadok. Köszi! :)

2023. jan. 19. 11:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek megérti, hogy anya dolgozik? Ellenne melletted nyugiban, míg két órát a vendéggel foglalkozol, vagy menne a végtelen anyaanyaanya?


Ha tudsz gyerek mellett dolgozni, én simán azt csinálnám ilyen szituban, hogy szólsz a vendégnek, hogy beteg a gyerek, ott lenne melletted, zavarná-e, hogy 1) ott van veletek 2) beteg (hiszen a vendégtől is azt kéred, ne jöjjön betegen, úgy a korrekt, hogy ő is mondhassa, hogy bocs, nem akar elkapni semmit).

Ha a vendéget nem zavarja, akkor tudsz mellette dolgozni, ha zavarja, adsz más időpontot.

Engem vendégként nem zavarna, sőt, megtisztelve érezném magam, hogy rákérdeztél. :) Kivéve persze, ha az elején említett folyamatos anyaanyaanya típus, mert akkor viszont zavarna, hogy fizető vendég vagyok és az énrám szánt idő ketyeg, amíg gyerekezel. (Nyilván nem arra gondolok, hogy pisilnie kell vagy adsz neki inni, hanem arra a típusú gyerekre, aki folyamatos figyelmet igényel

2023. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%
Amikor a gyerek beteg én otthonra hívnám a vendégeket hiszen ott is be van rendezve neked a munkaasztalod a leírás alapján. Olyankor a szobájában pihenhetne a gyerek te pedig a vendégek között rá tudsz nézni, el tudod látni. Pont ez a legrugalmasabb munka szerintem a problémádra.
2023. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
87%

Egyedul nevelem a lanyom, es en is itthonrol dolgozom.

4 eves mar nyugodtan elvan a szobaban, bekapcsolod neki a tv-t.

Meg kell tanitani neki, hogy anya dolgozik, nem er ra. En is megtudtam mikor ennyi idos volt.

Attol , hogy o beteg, felnott ember nyugodtan mehet oda, ezalol a baranyhimlo a kivetel, mert ugye az terhesekre veszelyes.

2023. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%

Én dolgoztam bébiszitterként és beteg gyereket nincs az a pénz, hogy elvállalnék, ha idős lennék akkor meg pláne.

Tapasztalatból beszélek, mert azért is kellett abbahagynom, hogy olyan influenzát szedtem össze a gyerektől - amiből ő 1 hét alatt felépült - hogy én fél évig jártam kórházról kórházra a szövődmények miatt.


Kérdező!

Nincs mese, ha annyira beteg a gyereked, akkor lemondod a vendégeket és pátyolgatod! A vállalkozásodból kifolyólag nincs főnököd, nincsenek morgó munkatársaid, így szerencsésebb helyzetben vagy. Aki gyereket tervez és vállal, az normál esetben azzal is kalkulál, hogy esetleg egyedülálló lesz, vagy a gyerek megbetegszik.

2023. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%
Bébiszitterem volt. Kisvárosban is van, csak keresni kell. A szomszéd nyugdíjas néni is lehet
2023. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!