Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vinni vagy nem vinni az...

Vinni vagy nem vinni az egészséges gyereket, ha a tesója beteg?

Figyelt kérdés

Tudom, volt már 2 ilyen kérdés az elmúlt napokban. Meglepődtem, hogy sok olyan válasz jött, hogy "lepasszolják" az anyukák a gyereket, hiszen otthon vannak az egyikkel. Én se szívesen viszem ilyen esetben az egészséges gyerekemet, de nehéz megvalósítani, hogy ő is maradjon.

Nálunk az óvodában szigorúan veszik a hiányzásokat. Vagy orvosi igazolással lehet távolmaradni vagy szülői igazolással. De a szülő csak maximum 20 napot igazolhat. Ennél pedig jóval többet hiányoznának, ha beteg az egyik. Hazudjak az orvosnak, hogy ő is beteg? Nem beszélve arról, hogy a nagyobb már jár mindenféle fizetős különórára, akkor ezekről is hiányozna. Épp elég bajlódni a táppénzes papírral és az éppen beteg gyerek igazolásával és akkor az egészséges gyermekre is kérjek kamu betegigazolást, lemondani az ebédet stb.

Igaz, nekünk csak pár perc gyalog az ovi és nem kell vinnem az éppen beteg gyereket, mert az apuka 9-re jár dolgozni.

Ti hogy csináljátok?


2023. jan. 28. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi baja van. Coviddal pl. még akkor is maradt otthon az egész család, amikor már nem volt karanténkötelezettség. Bárányhimlővel vagy más nagyon fertőzővel is maradna. Mezei náthával meg nem.

Nálunk nem kicsi a korkülönbség. Amikor a kisebb bölcsis volt, a nagy már nagycsoportos. Az iskola-előkészítő foglalkozásokat nem hagyattam volna ki vele, csak mert a testvérének kicsit folyt az orra. Most meg már ovis-iskolás párosról van szó, nyilván megy, ha csak ő nem beteg.

2023. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem hiányzott az ovisom a tesója betegsége miatt. Ezután se tervezem, ennek én nem látom értelmét.
2023. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a beteg gyerek marad itthon. Egyrészt miért ne menjen, aki nem az, nem jó a sok hiányzás, hiányozhat eleget, ha majd ő is beteg lesz esetleg. Másrészt minél többet van a beteg testvérével, annál nagyobb az esély, hogy ő is elkapja. Harmadrészt nekem is sokkal könnyebb a beteggel itthon foglalkozni, ha a másikat "nem kell kerülgetni". Mi most a héten pont így voltunk. A óvodás szeme begyulladt, a bölcsisnek semmi baja nem volt, így ő ment bölcsibe.
2023. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is így látom. Ha nem lenne ennyi papírmunka, akkor hajlanék rá, hogy az egészséges is maradjon. Viszont az is igaz, hogy ha mindketten itthon maradnak mindegyikük betegségénél, akkor jóformán egyik se járna sose oviba. A nagy szeptembertől iskolás, úgyhogy neki fontosabb, hogy közösségben legyen.
2023. jan. 28. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem lepasszolás.

A gyerekeim imádjàk az ovit hàl Istennek, sosem mennének, ha az egyik miatt a másik nem menne kb a jegyző venne elő minket, mert a gyerek óvodaköteles és nem beteg, mègis itthon van.



Vagy ha én beteg vagyok akkor is itthon kéne tartanom, vagy ha a férjem beteg nekem is itthon kellene maradnom?


Vagy mivel itthon vagyok egy kosebb tesóval ezétt a gyerekem addig nem jàr oviba míg van kisbb itthoni tesó?


Vagy aki eleve háztartásbeli?

Van ilyen is.. mert nekik ez így jó.. akkor azok a gyerekek nem járnak?


Sosem szokják meg a napi rendet, aztàn az ovita koppannak?


Vagy èn nem értem?

2023. jan. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megy oviba egyenlőre, 2-3 nap múlva úgyis elkapja a tesotol. Nálunk mindég ez a forgatókönyv.
2023. jan. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne érdekeljen már, hogy itt ki mit válaszol...


A beteg gyereknek nem tesz jót, ha az egészséges otthon van.

Az egészséges gyereknek nem tesz jót,ha a beteggel otthon van.


Akkor?

Menjen csak szépen az egészséges a közösségbe.

2023. jan. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!