Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 5 és egy 8 éves testvérpár...

Szila73 kérdése:

Egy 5 és egy 8 éves testvérpár esetén mi lenne az "egészséges" mennyiségű TV-zés, hányszor és mikor?

Figyelt kérdés

Szeretnénk kialakítani a gyerekeknek egy olyan TV-zési szokást itthon, ami nem zárja ki teljesen a TV nézését, de nem is hagyja szabályozatlanul.

Emlékszem, gyerekkoromban az estimese jelentette nagyon sokáig az összes TV-zést egész nap. Az ugye kb. 20 perc naponta. Ez "korszerű"?

Van nem is egy ismerősöm, ahol a TV előfizetés lemondták. (készülék azért van). Ezt túlzásnak tartom. Mit javasoltok?



2021. szept. 23. 07:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

"Van nem is egy ismerősöm, ahol a TV előfizetés lemondták. (készülék azért van). Ezt túlzásnak tartom."


Miért túlzás? Előfizetés nélkül is lehet mindent nézni, csak internet kell hozzá.

A különbség, hogy megválogatom, hogy mit nézek és nem vagyok kötve a műsorhoz.

"Nehézség" annyi, hogy a gyereket se lehet csak úgy leültetni, hogy nézzél valamit, de ez nem is szempont. Pont nem akarom, hogy válogatás nélküli szemetet nézzen.

8 évesem ugyan nincs, 6 éves a nagyobb, neki még tökéletes, ha mi választunk. Később gondolom, ő is úgy keresgél majd, mint mi (nem 8 évesen).

Nem néz sokat, nincs napi 20 perc, mert nem minden nap ül le.

A kisebb 2,5 éves, ő egyáltalán nem néz.

2021. szept. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Igen, szerintem ennyi idősen esti 20-30 perc mesézés belefér, napközben valószínűleg úgysem néznek ilyet oviban/suliban.


De azt miért tartod furcsának, hogy lemondja valaki a TV-t? Ma már minden fent van a neten, magát a tv-adót mi sem nézzük.

2021. szept. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk sincs tv előfizetésünk, és még csomó ismerősünknek nincs, nem is hiányzik. Ha lenne se hiszem, hogy labdába tudnának a tv műsorok a Fortnite és a TikTok mellett rúgni a mai gyerekeknél.

Úgy csináljátok, ahogy nektek jó. Ha 20 perc, akkor annyi, csak legyetek képesek be is tartatni.

2021. szept. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindenkinek meg kell találnia ebben az egyensúlyt, ami a saját családjának megfelel. Nálunk 6 és 8 évesek vannak, de nem néznek tv-n mesét, talán évente 2-3x nézünk egyet együtt, ekkor reklámoktól mentesen, úgy, hogy mi szülők is nézzük velük együtt. Készülék van, de csak a számítógép kijelzőjének használjuk, mert előfizetésünk nincs (soha nem is volt). Meg szoktuk beszélni utána az eseményeket, így a mesenézés nekünk családi program. Nekik a mesekönyvek jelentenek meseforrást, azt minden nap olvasnak, olvasunk nekik. Szerintünk (nekünk) nem kell a tv. De barátoknál pl egész nap szól, háttérzajnak is megy. Nálunk néha (max. heti 1x) rádió szokott szólni amikor takarítok vagy főzök, akkor táncolunk is a zenére, így nem olyan monoton a munka, de tv-t nem kapcsolunk akkor sem.
2021. szept. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Napi fél-egy óra, nyilván csak nekik való műsorokkal. És jobb, ha nem minden nap van tévézés. Ne legyen az est természetes kelléke, maximum az esti mese.


De elárulok egy nagy titkot: a családi szokások rengeteget számítanak. Ha egész délután szól otthon a tévé, akkor nem tudod megakadályozni, hogy le is üljenek eléje. Ha este 8 után minden felnőtt odaül a tévé elé, akkor a gyerekeket csak hiszti árán tudod távol tartani tőle, vagy még úgy sem. De ha kialakítotok egy olyan rendet, amiben a tévénézés alkalomszerű, akkor nem fognak minden este könyörögni miatta.

2021. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

"Ha este 8 után minden felnőtt odaül a tévé elé,"


Bizony, és ha csak az esti altatás után ül oda a felnőtt, akkor nem lesz hipokrata és a gyereket is hiszti nélkül távol tudja tartani a tévétől ameddig akarja (pontosabban ameddig a kortársak véleménye nem lesz fontosabb).

2021. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Hát figyelj, te érzed... Nekem belefér, hogy este együtt megnézzünk egy hosszú rajzfilmet vagy élőszereplős filmet. Vagy ha nézni akar valami gyerek egy sorozatot, akkor engedem nekik. Napi 1 rész, ez 30-60 perc, megszakítás nélkül. Bár ilyen még csak egyszer volt, de ebéd után nyugodtan nézhette.


Sok jó dolgot át lehet emelni a filmekből, sorozatokból, én szívesen hagyok nekik ennyit.

2021. szept. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
6-os, a hipokritára gondolsz? ;) [link]
2021. szept. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem lehet ezt így megszabni, hogy pontosan mennyi. Nyilván nem lehet egész nap a tv előtt ülni, de vannak olyan napok, amikor egy gyerek többet néz, vannak, amikor kevesebbet. Szerintem az a fontos, hogy nagyjából képben legyen a mesékkel/filmekkel, amiket az osztály-csoporttársak, barátok is néznek, így tudjanak róla beszélgetni :)
2021. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

#7 vagyok. Valami gyerek 😂😅 Szakadok, jól van. Hát igen, háromból gyúrtam egy mondatot, hiba volt. 🤭


Én a #9-essel értek egyet. Fontos, hogy képben legyen az aktuális dolgokkal filmek, sorozatok, játékok meg a nagyvilági hírek terén is, utolsóval persze csínján. Egyfelől ad nekik beszédtémát, másfelől pedig a fantáziát is fejlesztik, igen.

2021. szept. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!