Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is pocsékul érzi magát...

Más is pocsékul érzi magát emiatt?

Figyelt kérdés

A kisfiam csoportjába 16 gyerek jár, szinte minden szülő vagy otthon van GYES-en vagy nem dolgozik. (Ezt onnan tudom, hogy a szülői értekezleten kötelező volt leadni, hogy ki-mit dolgozik vagy mit csinál.) 1 szülő van, aki dolgozik és én. Viszont a héten ez a másik gyerek beteg volt, így csak az én fiam aludt ott. Minden gyereket elvisznek délben, ebéd után. Szegény mindennap majdnem sírva jött ki, hogy neki egyedül kell ott lennie délután. Annyira pocsékul érzem magam ilyenkor. Az óvónők előtt is olyan szégyenben érzem magam, tudom ez a munkájuk, de akkor is az én gyerekem van bent a legtöbbet.

6 órában dolgozok 9-15ig, 8ra viszem és fél 4re, uzsonna után ott vagyok érte, tehát nincs bent nagyon sokat. Apukája 8-17 dolgozik, segítségünk nincs.


2023. jan. 29. 13:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem is hallottam, ez tényleg furcsa. Nincs ott az oviban másik csoport is, ahová tudna csatlakozni a fiad? Egyedül tényleg nem jó neki.
2023. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt semmiképp sem kell rosszul érezned magad azért, mert dolgozol.

Az óvónők miatt aztán főleg ne. Azt megértem, hogy a gyereked reakciója bánt.

2023. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nyári szünetben érződött ez főleg (év közben azok az anyukák sem vitték haza a gyereket ebéd után, akik nem dolgoztak). Nyáron viszont sokan nem jártak, a 7 csoportból 2 összevont csoportot tudtak összehozni és ott is általában az a gyerek aki korán érkezett az korábban is ment haza. Egyedül az én lányom járt ugyanúgy fél 8tól fél 5ig, mint egyébként. Én is el voltam keseredve miatta, és az óvónők vigasztaltak, hogy nem azért passzolom le a gyereket, hogy aztán otthon körmöt reszeljek... Nálatok az óvónők hogy állnak hozzá? Kapsz esetleg megjegyzéseket emiatt?
2023. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk ilyenkor a màsik csoportban alszanak a gyerekek.


Mind2 gyerekem csoportjában van kb5 gyerek, aki ottalszik.

Mindehol másutt van kistesó.(21-23 fős csopij)

2023. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
27%

Hm. Én abszolút szkeptikusan állok ehhez a történethez.



Egyrészt nem hiszem el, hogy van ovi ahol kötelező lenne leadni mit dolgozik a szülő.

Másrészt, ha minden gyereket hazavisznek ebéd után az ovi bezárhatna..


Szóval kérlek mesélj még..

2023. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nálunk is van összevont csoport, de csak ha az óvónő éppen vesz ki szabadságot. Viszont nálunk egész évben így van, hogy csak az én fiam és a másik kisfiú marad délutánra.

Nem tesznek megjegyzést az óvónők, de azért szokták mondani, hogy legalább pénteken vigyem el délben. Mintha nem értenék, hogy nem tudom elvinni, mert dolgozok. A szabadságom pedig el fog menni a szünetekre.

2023. jan. 29. 14:12
 7/28 anonim ***** válasza:
95%
Ez sok helyen van így, az anyukák egy része otthon van kistesóval, egy része meg lusta dolgozni és inkább nyomorognak. Nálunk több ilyen is volt. Hallgathattam, hogy milyen jó nekünk, hogy telik új ruhákra stb, mert ő nem tud dolgozni menni, mert akkor délutánig oviban kéne lenniva gyereknek. Enyém is ott volt, gyakran 6ig, de legalább nem nyomorogtunk.
2023. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Kedves 5ös, higyj amit akarsz. Korábban itt is így volt amit írsz, viszont megunták, hogy mindig azoknak a gyerekei vannak bent reggel 7kor és maradnak este 5ig, akiknek a szülei otthon vannak, így munkáltatóival aludhatnak csak ott a gyerekek.

7es ugyanez nálunk is. Nem is az óvónők, hanem inkább a többi szülő szól meg, hogy szegény gyerekemet eldobom a munkáért. Hát persze, mert én szeretném őt normális étellel etetni, elvinni programokra és félretenni valamennyit.

2023. jan. 29. 14:37
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

De én nem érzem, miért kellene emiatt pocsékul érezned magad, komolyan.


Most ilyen alapon, érezze magát sz*rul az, aki nem tud 6 órában dolgozni, ezért előtted viszi és utánad hozza a gyerekét?

2023. jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Egyébként is hogy zárna be az ovi, amikor 8-12 bent kell lenni minden gyereknek, hiszen a napi 4 óra foglalkozás kötelező.
2023. jan. 29. 14:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!