Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hazudjak a saját gyerekemnek,...

Hazudjak a saját gyerekemnek, vagy tegyem tönkre a gyermekkorát és a társaiét?

Figyelt kérdés

A mikulás, jézuska, húsvéti nyuszi ügyében... Vagy hazudok a saját gyerekemnek, vagy úgy fog hazajönni, hogy "mért beszél a többi gyerek a mikulásbácsiról?"


Tapasztalat vagy tanács? Csak értelmes válaszokat!


2010. okt. 4. 00:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyermekkorhoz hozzátartozik a mikulás és többiek.Szebbé izgalmasabbá teszik a gyerekek ünnepét.

Hagy higyjen benne nyugodtan,ugyis megtudja egyszer,de a gyerekkor nem gyerekkor ezek nélkül.

Ráadásul sok mesében szerepel télapó,és ha ő nem fog hinni benne akkor a mesék sem lesznek neki olyan szépek.

A gyerekeknek kell még az "álomvilág".

2010. okt. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

csak nekem például olyan rossz volt, amikor láttam a szekrény alján a szép csomagolópapírt majd pár nappal később viszont a fa alatt... :/ Mindezt 4 évesen! És ekkor olyan nagyot csalódtam... És persze 1 évvel később a boltban: anyám meglátott valamit a kirakatban: na ezt megveszem magamnak... És láss csodát 2 hét múlva a fa alatt volt...


Plusz gond, hogy mért higgyen a mikulásban, hogyha tudná, hogy mi vesszük neki ezeket a dolgokat, akkor tudná, hogy mennyire törődünk vele!

Nemsokára születik és nem tudom mit csináljak. Feleségem is kezd abba belemenni, hogy mondjuk meg neki az igazat!


Régi barátom gyereke meg zseni és 4 évesen kiszámolta(!), hogy nem járhatja be az egész földet a mikulás! És azt is észre vette, hogy a sütimorzsák nem az ablakon kívülre mennek, hanem az apja ágya felé...


Nem mondom, hogy el kéne venni tőle ezt a dolgot, de rengeteg dolog van amellett, hogy mondjuk meg neki, mi a helyzet ezekkel a lényekkel...

2010. okt. 4. 00:34
 3/31 anonim válasza:
100%
Hát nem tudom de szerintem egy normális gyerek nem fog pszichológusjoz járni mert azt hitte léteznek de mégsem... Nekem nagyon jó volt hinni benne és az sem volt törés hogy mostmár tudom nem így van, de az izgalom megmaradt.
2010. okt. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is rájött magától, kb. 6 éves lehetett. És amikor rákérdezett igazat adtam neki. De minden mikulás és jézuska alkalmával eljátszottuk, tehát volt a csizmájában csomag, és jelképesen a jézuska hozta a fát.
2010. okt. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
szerintem amíg pici és nincs annyi "esze" (vagy inkább fogalmazzunk úgy h a reális dolgokat elnyomja a képzelete) addig el kell játszani,mert meglepetés és hozzátartozik a gyerekkorhoz...viszont oda kell figyelni hogy addig még csak véletlenül se derülhessen ki pl ne a jelenlétében vásárold azokat az ajándékokat vagy ne olyan helyre tedd ahol székre állva esetleg rábukkanhat...viszont...amikor elég nagynak érzed hozzá és kezdi felfedezni a dolgokat,kezd reálisan gondolkodni (pl oviban h a télapóbácsit felismerte h az egyik ovónő férje) akkor igazat kell neki adni és ha nagyon el van kenődve, el kell mondani h a felnőttek azért csinálják ezt mert nagyon szeretik a gyerekeket és szeretik őket meglepni...de ez nem azt jelenti h egyből el is kell mondani h mikor hol hogy veszel meg hogy csomagolsz be mindent..hadd maradjon 1 kis varázs a dologban...és ugyanúgy lehet mindent folytatni attól hogy már tudja...ha viszont kéri,pl húsvétkor,akkor be lehet vonni tojástfesteni,stb...nem kell ebből olyan nagy ügyet csinálni...alkalmazkodni kell a felálláshoz mert oviban pl nagyon sok minden úgy derül ki h nem is tudsz róla...és mikor elkezded mondani,kiderül h a gyerek már rég tudja...de még ez sem baj...szóval fel a fejjel,csak lazán^^
2010. okt. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk sose volt Jézuska, húsvéti nyuszi, a Mikulásra is nagyon hamar rájöttem, hogy valójában a szüleim tették az ablakba. Mégse ment tönkre a gyerekkorom...
2010. okt. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
56%
jo kerdes a lanyom 6 eves es nagyon sokat kerdez, es most mar kellemetlennek erzem a magyarazkodast.Az biztos amikor ra jon hogy nincs telapo meg fogja kerdezni hogy mert hazudtunk neki.Mert ugye mindig arra tanitjuk hogy hazudni csunya dolog.Viszont eddig ez akkora elmeny volt neki hogy sajnalnam ha kimaradt volna az eletebol.En is emlekszem a napra amikor rajottem hogy a telapo nem letezik de nem okozott kulonosebb gondot mert az ajandekoknak igy is nagyon orultem.
2010. okt. 4. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Azért ez nem akkora hazugság.Mi úgy jöttünk rá, hogy nincs Mikulás, hogy elvitte a cuminkat, amit később a szekrényben találtunk meg. Azóta is minden évben cipőbe, egymás elől menekülve tesszük be a ki csomagot. A Jézuskát úgy tudtuk meg, hogy láttuk anyukámat kirohanni a szobából. Nem volt trauma, jót nevettünk rajta. Nálunk szokás volt eldugni tojásokat és megkeresni húsvétkor. Olyan jó volt benn a szobában várni, míg anyukám kinn eldugja.

Nem kell hazudni, csak annyit mondani, ha lebukik az ember, hogy mivel sok dolguk van, az apukák és anyukák segítenek nekik. Azt is el lehet mondani később, hogy pl.: Szent Miklós tényleg létezett és hogy Karácsony este ajándékot tett a szegény gyerekek ablakaiba.

De ha jobban belegondolunk, gyerekeinknek nem is kell semmit mondani. Egy "jól" kitalált amerikai film, amiből éves szinten rengeteget látunk, rögtön közli vele: Apa=Mikulás

Ez szerintem szomorú.

2010. okt. 4. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%

Még meg sem született a gyereketek és már azon töröd a fejed, megmond-e neki létezik-e a Mikulás?!... 8-O


Nos, én egy 56 éves anyuka vagyok, aki a mai napig imádja a meséket. A Mikulás, Húsvéti Nyuszi, Fogtündér és a többi egy csodálatos, varázslatos gyermekkor részei, amiből nem maradhatnak ki a te gyerekeid sem, mert enélkül sokkal szegényebb és sivár lesz a gyerekkoruk!


Hidd el nekem, a gyerekek nagyon okosok, rendkívül jól el tudják különíteni a mesevilágot és a valóságot, idejében rá fognak jönni, hogy a szüleiktől származnak a karácsonyfa alá tett ajándékok, mégis olyan jó együtt eljátszani, hogy a Télapó (vagy a Jézuska) hozta. :-D

Egy varázslatos játék része a Mikulás, aki az ablakba kitett cipőcskékbe "varázsolja" a csokikat, cukrot, játékokat...


Izgalmas játék a Fogtündér ajándékára is várni, reggel ott a párna alatt a fogacskáért elcserélt játék! :-D


A gyerekkorhoz hozzátartoznak a mesék, ne tedd meg a saját gyerekeiddel, hogy elveszed a gyerekkorukat!!!


És meséljetek nekik sok-sok varázslatos mesét manókról, tündérekről, varázslókról, csodákról, ha azt szeretnéd, hogy színes fantáziájuk legyen és érzelmekkel teli felnőttekké váljanak!


Javaslom, hogy most majd Mikuláskor nézz be egy olyan helyre, ahol a kicsik találkoznak egy Mikulással...

Ha meglátod a sok izgalomtól kipirult kicsit, ahogy félve néznek a Nagy Mikulásra, megérted majd, miről beszélek...

Ezt a csodálatos, semmihez sem fogható izgalmat akarod elvenni a gyerekedtől?!

2010. okt. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

36 hetes terhes vagyok...ez megfordult a mi agyunkban is...mi kulfoldon elunk, ugyhogy a Mikulas Karacsonykor jon...DE mi eve ota ugy dontottunk, hogy nem ajandekozunk. Baba sem lesz atverve. A Karacsony arrol szol, hogy osszejovunk a Mamakkal es megemlekezunk Jezus szuleteserol - a ferjem nem kulonosebben hivo de elfogadja a tenyt. Szoval se nyuszi Husvetkor, se ajandek tomegek es hazugsag Karacsonykor.

En a b.nom gyerekeinek is megmondtam, hogy hozzank nem jon Santa...a gyerekek total tisztaban vannak azzal, hogy nem hiszek ebben es nem megyek bele a temaba. A nagyobbik olykor kerdez es en valaszolok.

2010. okt. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!