Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő akinek...

Van itt olyan szülő akinek transznemű gyereke van? Milyen kortól kezdtétek észrevenni rajta, hogy transz és hogyan?

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 23:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%
Kiskoromban lánynak öltöztem néha és barbiztam, most meg feleségem van gyerekeim, és hetero vagyok.Tehát ha emiatt aggódik az anyuka , nem feltétlen transznemű a gyerek.
2023. jan. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Addig nem lehet ezt állítani amíg nem kezdődik a hormontermelés a testben. Hisz amíg nem kezdődik a kamaszkor a gyerek szinte androgűn vagyis nem érdekli a szex és a nemiség. Amikor elkezdi érdekelni akkor kezd csak el körvonalazódni benne mi is érdekli és még akkor sem mindig biztos benne. Botorság szülőként eldönteni ő milyen szexuális beállítottságú amikor még a hormonok sem kezdenek el benne termelődni.

Én még 14 évesen sem tudtam épp mi érdekel,nemhogy 4 évesen🤣

2023. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Kb. 16 éves volt. Egy nap elmondta nekünk, hogy így érez, és kérte, hogy fogadjuk el őt így.
2023. febr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
1! 4 évesen ezt kijelentette? Az komoly...egy 4 évesnél még nemiség sincs. Csak felnőttek általi belemagyarázás.
2023. febr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
5, az 1-es csak viccel. Nyugi már.
2023. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Nő vagyok (biológiai nő). Kicsi koromtól látszott, hogy az érdeklődési köröm inkább sztereotipikusan fiús. Gyerekként sokszor gondoltam arra, hogy egyfajta tévedés, hogy lánynak születtem, és fiúnak kéne lennem. De mivel a környezetemből folyamatosan azt az üzenetet kaptam, hogy egy lány is játszhat kisautókkal, építhet komoly homokvárat, lehet fülig mocskos a játék miatt, lehet informatikus, matematikus, fizikus, akármi, és nőként sem kötelező sminkelni meg a divattal foglalkozni, nem éreztem úgy, hogy hivatalosan férfivá kéne válnom. A távolabbi környezet valamennyire erőltette volna a sztereotípiákat, de ennek szerencsére nem volt túl erős hatása.


Kicsi koromban (5-10 évesen) még jobban úgy gondoltam, hogy fiúnak kéne lennem, elsősorban hogy elkerüljenek a női nemi sztereotípiák következményei. Most, felnőttként, ami a biológiai részt illeti, örülök, hogy nő vagyok (és tudok szülni meg szoptatni). Azt, hogy a társadalom erőlteti a nemi sztereotípiákat, rossznak tartom, időnként ér emiatt hátrány, de ezzel együtt tudok élni. De ha a közvetlen környezetemből is a sztereotípiák erőltetése jön kicsi koromtól, akkor könnyen lehet, hogy az igényem a férfivá válásra is megmarad.

2023. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is volt sztereotípia,fiús voltam ,szerettem volna fiú lenni de csak mert nekik más dolgok jártak. No felnőttként rohadtul nem akarok férfi lenni,hiába volt sztereotípia a családban nem lettem transznemu.
2023. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha a szüleim az alapján kezeltek volna, hogy minek érzem magamat 8-10 évesen akkor levágatták volna az egyik kézfejem és a lábszáram, meg kinyomták volna a fél szemem, mert én kalóz akartam lenni.
2023. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
81%

Hány éves a gyereked? Ha egy normális országban élnénk, azt mondanám, hogy 11-12 éves korig hagyd kibontakozni, öltöztesd úgy, ahogy szeretne öltözni és hívd olyan néven, amilyenen kéri, hogy szólítsák. De sajnos ebben az országban a propagandának köszönhetően, ha valaki már egész kicsi korban nem felel meg a nemi sztereotípiáknak és mondjuk kisfiúként hercegnőnek akar öltözni, gyűlölködés és kiközösítés vár rá. Nem tudom, hogy nálatok mi a helyzet, mióta áll fenn, mennyire vagytok mobilisak, de ebben az esetben lehet, hogy érdemes lenne megfontolni, hogy egy nyugati országban folytatjátok.

Serdülőkorban már kicsit más a szitu, ugyanis változik a teste és ezek közül sok változás visszafordíthatatlan. Vannak tök jó szerek, amelyek blokkolják a pubertást és ha később úgy dönt, mégis a testi neme szerint szeretné folytatni, akkor abbahagyhatja és ugyanúgy végigmegy ezeken a változásokon, csak pár évvel később. Természetesen ezeket csak akkor szabad alkalmazni, ha évek óta fennáll a dolog és nem csak valami hóbort. El kell vinni gyerekpszichiáterhez, hogy kiderítse, hogy valóban transzneműségről van-e szó. Ha igen, akkor később el lehet kezdeni a hormonterápiát. Gondolom, mondanom sem kell, hogy Magyarországon erre sincs lehetőség (sem a pubertásblokkolásra, sem a hormonterápiára a 18. életév betöltése előtt), úgyhogy ebben az esetben is érdemes külföld felé nézelődni.

Disclaimer: szülő nem vagyok, transznemű igen, talán tudtam segíteni. Azért legyen itt egy saját példa is. Én 11 éves koromtól nem tudtam, hogy mi velem a gond, csak azt, hogy valami nincs rendben, mert érdekelnek a női ruhák. 20 év kellett hozzá, hogy rájöjjek, hogy szeretnék hormonterápiát is. De van olyan ismerősöm, aki egészen pici kora óta pontosan tudja, hogy ő nem fiú, hanem lány. Szóval a transzneműség sokféle módon megjelenhet.

Van egy dokumentumfilm, Transhood a címe, transznemű fiatalokról és az ő útkeresésükről szól, mindenképpen nézd meg. Bemutatnak benne egy olyan kisfiút is, aki gyerekkorában sokat kísérletezik a nemi identitásával, de végül rájön, hogy ő fiú és nem akar változtatni. Szóval erre is van példa. Illetve van egy csoport a Facebookon, az LMBTQI személyek szülei, hozzátartozói, oda lépj be és ott tedd fel a kérdésed, relevánsabb válaszokat fogsz kapni, mint itt.

2023. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
nekem legjobb barátom egy transz lány, ő kiskorában volt hogy magassarkúban táncolt madonna klipre meg így rendesen átöltözött :D meg gyakran játszott lányokkal, de mellette ilyen sztereotipikusan fiús dolgok is érdekelték, pl. műszaki dolgok, szerelés, számítógépek, stb. ami még érdekes, hogy elkezdték érdekelni a műsebek és a színházi smink ezért kezdett el sminkelni, most meg nagyon szép nagyon glam lookokat szokott csinálni. most 22 éves, jelenleg informatikát tanul egyetemen, és olyan 18 évesen vallotta be saját magának is, hogy ő nem meleg srác, ő nem vmi egyéb, hanem valójában nő, és nővé kell válnia. de olyan aranyos, volt hogy beszélgettünk és mondta, hogy "kisfiú koromban..." és ezen ő is meglepődött :D szóval nem volt különösebb jól elhatárolható előjele.
2023. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!