Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnátok hozzá, ha a...

Mit szólnátok hozzá, ha a gyereketek transznemű lenne?

Figyelt kérdés

12-13 éves korában bejelentené, hogy ő nem a születési neméhez tartozik, hanem ellenkező nemű és éveken keresztül tartaná magát ehhez az állásponthoz.


Pl. "fiúként" hiába nőne a bajsza meg az izmai, továbbra is lánynak vallaná magát, és azt mondaná, hogy ő egy lány.



Ha a gyereketek ezt mondaná, mit csinálnátok? Kimennétek olyan országba, ahol 18 éves kor alatt engedélyezik a nemváltó kezelést és műtétet?



2016. nov. 8. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Én ugyan nem szülő vagyok, de jártas vagyok valamelyest a témában.


Először is, ha vki transzszexuális, akkor lehetséges, hogy ez nála egy időszakos dolog, minden esetre támogatni kell, és elfogadni a mostani helyzetet, nem úgy állni hozzá, hogy úgyis kinövi, mert nem biztos. Pszichológushoz menjen el, és akkor ő majd egyrészt segít neki, másrészt meg kiderül,hogy most ez vmi más, vagy tényleg transzszexuális. Szerintem nem feltétlenül kell külföldre menni a kezelés, műtét miatt, viszont támogatni kell, és nem kényszeríteni arra, hogy attól még, hogy egyelőre nincs megműtve, nem szed hormont, viselkedjen, éljen aszerint a nem szerint, amibe született. Ez egy ideiglenes állapot úgyis, nem szabad megkeseríteni neki ezeket az éveket :)


Kitartást!

2016. nov. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Elfogadnám, ez nem kérdés. De a műtétet nem érdemes 18 éves kora előtt megcsináltatni, mert lehet, hogy ez csak egy átmeneti állapot nála most még.
2016. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Igen, a pszichológust nem írtam, de az amúgy is kötelező lesz majd a műtét előtt.
2016. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Még nincs gyerekem, de ha tegyük fel lenne, természetesen elfogadnám, nem változna a szeretetem amit iránta éreznék. De szeretném, hogy ha tényleg kezelésbe és átalakító műtétbe kezd, akkor legyen biztos benne, így támogatnám abban, hogy felfedezze a szexualitását, elvinném szakértőhöz, akárkit hazahozhatna, akármiről beszélhetne velem. Aztán ha később (18-19 évesen) kiforrta magát a dolog és tényleg fiam helyett lányom van, akkor kezelés, műtét, ahogy ő kényelmes vele, amilyen tempóban ő szeretné. Annyi lenne a kikötésem, hogy tájékozódjunk a témában rettentő alaposan és a lehető legjobb döntést hozzuk.


Nem mondom, hogy nem "valódi" amit egy 12-13 éves érez, de szerintem sokszor összekuszálhat ezt-azt, felnőttként meg rájön, hogy mást érez. Lehet például agender, bigender, stb. nagyon sokféle dolog van. És akkor lehet nem a műtét, hanem a szabadság kell neki. De ha tényleg nőként "szeretné" leélni az életét, akkor lányomnak tekinteném.

2016. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Nem örülnék.
2016. nov. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Kisebb tragédiaként élném meg. Aztán várnék és imádkoznék hogy átmeneti képzavar legyen. Ha nem, akkor elfogadnám, tenni ellene nem tudok úgysem. 18 év alatt teljesen kizárt hogy műtétbe belemenjek. Érje el a felnőttkort és onnantól az ő döntése mit kezd magával.
2016. nov. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Természetesen örülni én sem örülnék neki, hisz ki kívánna a gyerekének plusznehézségeket, amikor amúgy sem könnyű az élet?

Viszont szerintem el tudnám fogadni, és ha már elég idős, akkor támogatnám is az nemátalakító műtét ötletét.

2016. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Megfogtál. Vannak transznemű ismerőseim, és sajnos a velük szerzett tapasztalataim alapján akár azt is megfontolnám, hogy miután megverem mint a lovat, ki is tagadnám, sőt ki is zárnám a házból... Elköltöznék és valahol új életet kezdenék, nélküle... Nincs szükségem arra, hogy ő is egy életképtelen rinyagép legyen, én egy életerős embert akarok nevelni, nem érdekelne, hogy minek gondolja magát, de sajnos tudom, hogy a transzenemű emberekbe se gerinc, se életrevalóság nincs. Sajnálom, én ezt tenném, akármennyire is fájó a dolog.
2016. nov. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

1.25.


Hol talál az ember "transznemű" embereket?

Különben egyetértek, ez egy újabb őrület.


12-13 évesen nem tudom, hogy "kijelenthet"-e valamit az ember gyereke, csak úgy meglepetésként.


Ami eddigi történeteket láttam, mind sántít valahol. de hát mindenkinek meg kell valamiből élni.

2016. nov. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
52%
Ha éveken keresztül az álláspontja stabil, akkor elgondolkodtató. A Műtétet semmiképpen nem csináltatnám meg, azt majd szedje össze saját pénzből, a saját két keze munkájával. Az hogy ez a kérdésed, és elmondta neked, azt jelenti, hogy teljes mértékben megbízik benned. Szerintem mindenképpen menjetek el pszichiátriára, ahol felállítják a diagnózist, és hormonblokkolókat kaphat a leányzó. Nem lesz olcsó, de ha meggondolja magát, akkor a blokkolók hatása teljes mértékben visszafordítható. Ha nagyobb lépést tennétek, akkor inkább kezdje el a hormonkezelést (Androcur - Estrimax). A teljes hormonkezelés - a blokkolókkal ellentétben - (3 hónap után) NEM VISSZAFORDÍTHATÓ. Ezen felül keressétek meg a TransVanilla embereit, ők talán tudnak olyan kapcsolatokról, akik magyarországon is adnak 18 év alatt hormonokat, vagy legalább blokkolót.
2016. nov. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!