Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves gyerek foga mitől romlik?

1 éves gyerek foga mitől romlik?

Figyelt kérdés

Ismerősöm kisfiának pár hónapja jöttek ki a metszőfogai és már fehét foltok vannak rajta ahol láthatóan romlani fog. ( A másik gyerekének 3 éves korától ilyen volt és eltűntek a fogai)

Azt mondja mossa neki, nem ad neki édességet, gyümölcslevet. Viszont nonstop cicin lóg, azzal is alszik és nem kap D vitamint. Lehet ezektől? És visszafordítható még?


2023. febr. 5. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

A cumi is roncsolja

Meg gondolom nem is mossa eleget.

2023. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Lanyomnak ahogy kijottek a fogai ugy rohadtak ki.

Verszegeny volt,vasat kellett szednie,minden nap par cseppet,de hosszabb ideig,szoval nem egy-ket honapig..nekem azt mondtak attol romlottak el a fogai.


De mar hallottam olyat is,hogy a rossz fogakat orokli a baba az anyatol.nem tudom lehet-e benne valami,de teny hogy az en tejfogaim is ugyanigy romlottak amikor gyerek voltam.

2023. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Hát ha cicin alszik nem csoda. Egész éjjel a cukros lében ázik. Ráadásul nem szed d vitamint.
2023. febr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem szed D vitamint? A hét éves lányomnak 3 csepp Vigantol kell naponta. Egész évben. Néha 5 csepp (pl múlt nyáron...).
2023. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Biztos hogy valami életmód hiba van, esetleg betegség aminek utána kéne menni. Főleg ha tesó is érintett. A lányom eszik édességet és cumizik (nem cicit), igaz hogy gyümölcslevet meg ilyesmit soha, hanem vizet. Napi kétszer mos fogat, D vitamint kap, és gyönyörűek a fogai, szögegyenesek. Pedig ha rosszak lennének, foghatnám a "genetikára", mert ugye nekem azok a fogaim...


/// A genetikában nem hiszek ezen a téren amúgy, hanem a helytelen és tudatlan gyermekkori szájhigiénia következménye a későbbi rossz fog. Nálam is ez van, amit nem győzök helyrehozni. Mióta megtanultam rendesen fogat ápolni és fogorvoshoz járni, azóta nincs tíz rossz fogam érdekes módon... ///


Visszafordíthatatlan az állapot, a maradó fogakat kell majd megvédeni! De ki kell deríteni az okát, mert egyértelműen nem normális.

2023. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Azt olvastam, az is rontja a tejfogakat, ha az anya terhesség alatt, pl. fogínygyulladás miatt, túlzásba vitte az arra javasolt szájvíz használatát. Azt hiszem, konkrétan a Corsodyl kapcsán merült fel.
2023. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Hát pedig simán lehet genetika is, nem mindegy, hogy milyen bacik vannak a szájukban. Például:


Férjem megrögzötten minden este és reggel fogat mos, 3 percig, utána öblöget, szájvíz. 29 éves, az összes foga belülről szét van rohadva, gyökértömni kell őket.

Én 30 vagyok, volt pár év amikor depresszió miatt örültem, ha napi 1 fogmosás megvolt, az is olyan, amilyen. Este általában úgy feküdtem le, hogy nem mostam meg, rajta rohadt az alkohol, cukor, csipsz, minden. Eredmény: egy lyukas fogam van, amire egy felületi tömés elég volt. (Azóta szerencsére észbekaptam és leszoktam az alkoholról és mindig szépen fogatmosok.)


Remélem, lányom tőlem örökölte a bacikat 😳

2023. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hetes, a bacik jelenléte nem genetika, azokat kapjuk a szüleinktől meg maguknak alakítjuk a saját kajálási szokásainkkal :-) Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy csodák nincsenek, a jónak mondott szájhigiénia esetén a rossz fogak rendszerint a kusza fogsor következménye (ti. fogszabályozás hiánya), illetve a rossz fogmosási technika (elképesztő hányan csiszatolják le a zománcot pl azzal, hogy savas kaja evése után öt perccel már fogat mosnak). A rossz szájhigiénia melletti jó fogak pedig vagy szerencse (ez a ritka), vagy kifejezetten jó kajálási szokások, de leggyakrabban a ritka fogászati látogatás eredménye szokott lenni. Legalábbis legutóbb barátnőm büszkélkedett nulla látható lyukas fogra egy évre, aztán a fogszabályozás megkezdése előtti panoráma röntgen számtalan "piszkos kis titkot" tárt fel szépen... De ez messzire vezet.


A lényeg, hogy a magyar lakosság tragikus szájhigiéniája, a fogorvosokkal szembeni extrém félelem és anyagi gondok előbb lesznek okai az ilyen rejtélyes fogromlásoknak mint a genetika meg ilyesmi. (Még ha azok is hozzájárulnak.)

2023. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Lehet genetika, szülőtőlnelkapott streptococcus, d-vitamin hiàny, vagy felszívódàsi zavar, citrusfèlèk. Esetleg rossz minősègű csapvìz, bàr ez nem valószínű.

Ózonkezelèssel és fluoridos ecsetelèssel megàllítható.

Ami biztosan nem okozza, az az anyatej. Hiàba van benne cukor, de a többi összetevője miatt, valamint azèrt, mert nem tölt a szàjban sok időt, ez nem okoz szuvasodást.

2023. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
Hát ha éjjel cicin alszik akkor folyamatosan a cukros lében cuppog.
2023. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!