Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalatokat várok, kisfiam...

Tapasztalatokat várok, kisfiam 3 éves és az egyik foga erősen romlik. Ilyen kis gyereket is tud kezelni a gyerek fogorvos?

Figyelt kérdés
Pici korában foltot láttam a fogán és jobban keztem neki sikálni ezt a fogát,ennek ellenére egyre nagyobb lett a lyuk rajta.Nem fáj neki( a többi fogával nincsen gond),de az orvosról hallani sem akar.Ilyen kis gyereknél,hogy tudják megoldani az (estleges fúrást,tömést),vagy egyáltalán,hogy ki nyissa a száját?Hasonló helyzetben lévő anyukák,apukák segítsetek nekem.
2011. ápr. 18. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Már ne haragudj, de az orvoshoz menés nem kedv kérdése szerintem. Ha baj van a fogával, igenis vidd el a fogorvoshoz! Nem biztos, hogy fúrni, vagy tömni fogja. Az is lehet, hogy csak ecsetelni kell, vagy van rá valami gyógyszer, amitől elmúlik. Nem tudhatod. Az egész vizsgálat, illetve a kezelés úgy zajlik, hogy a te öledben ül a gyerek, te meg a fogorvosi székben. Szépen lefogod a kezeit, a többit a fogorvos meg az asszisztens elintézi.
2011. ápr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

én kérdeztem gyerekorvost, megvonta a vállát, azt mondta, ha akarom elvihetem, de teljes felesleges, tejfoggal úgysem csinálnak semmit. Úgyhogy én nem vittem. Teljesen feleslegesen nem akartam hercehurcának kitenni. Mondjuk nekem is pont ilyen "foltos" és az enyémre a fogorvos is megvonta a vállát, azt mondta szuvasodik valóban, de nincs vele mit tenni. És nekem maradandó fogaim vannak.

Nehéz kérdés, elsőnek is igaza van, kérdezz körbe, hátha tud valaki egy jó fogorvost ajánlani.

2011. ápr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen a lyuk, veszélyeztet-e másik fogat, hogy mennyi idő múlva várható a fogváltás, stb, hogy csinálnak-e valamit vele. Én a helyedben elvinném. Ha hozzányúlnak, akkor biztos azért mert tényleg elengedhetetlenül fontos volt. Ha nem nyúl hozzá, akkor legalább pozitív lehet az élmény, legközelebb bátrabban megy.

8 éves unokaöcsémnek kihúzták januárban lyuk miatt a tejfogát mert neki már fájt. Ne várd meg amíg fájni kezd és húzni kell. Szerintem.

2011. ápr. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!