Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen támogatásokat vehetek...

Milyen támogatásokat vehetek igénybe ha kisbabát várok de még csak 19 vagyok és még gimibe járok?

Figyelt kérdés

19 éves lányok vagyok és kisbabát várok . Sajnos a szüleim nem támogatnak semmiben sőt el is kellett otthonról költöznöm így tőlük (most a pároméknál lakom) nem számíthatok semmire :(

MIlyen támogatásokat vehetek igénybe ?


2008. dec. 27. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeri anyasági támogatást, amit szülés után kapsz, amint megvan a Taj kártyája a babádnak. Összege kb.:64ezer.


Családi pótlék: 12400Ft


És szerintem az egyetlen, amit igénybe vehetsz még az a gyes. 25ezer mivel nincs 180 nap bejelentett munkaviszonyod.

Nézz utána, hátha még nincs túl későn. Van még fél éved szülésig?

2008. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia,


ha suliból mész szülni akkor azt a 3 támogatást kaphatod, amit az első válaszoló leírt: anyasági, ami egyszeri, családi és Gyes, ezek járnak alanyi jogon, a többi munkaviszony függő.

2008. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős terhes vagy? Én is 19 évesen lettem terhes, és 20 évesen szültem. Csak én akkor már egy éve dolgoztam. Szerintem az lenne a legjobb, ha most gyorsan keresnél munkát, hogy meg legyen a 180 napod. Akkor GYED-re leszel jogosult, ami a fizetésed 70%-a. És az általában több mint a GYES.

Nem tudom mennyi időd van vissza a gimnáziumból, de ha munka mellett van rá energiád, akkor szerintem kérvényezd, hogy magántanuló lehess (a terhességedre hivatkozva, amúgy se szokták jó néven venni a suliban, ha nappalis tanuló terhesen jár be, tudom, igazságtalan, de ne menjünk bele, nem kedvelik ezt és kész), így munka mellett is tanulhatnál. Ha erre nincs mód, akkor amíg otthon agy a babával, levelezőn is elvégezheted a sulit (mindenképp végezd el!!!). Én terhesen iratkoztam be levelezőn a 11. osztályba, de úgy, hogy októberben szültem, és idén már 12.-es vagyok, tavaly két tárgyból tettem előrehozott érettségit, méghozzá nagyon jó eredményből, idén minden bizonnyal meg lesz a többi is, és aztán megyek nappalis egyetemre :)

Ezt csak azért írtam le, hogy ne hidd azt, hogy én azt tanácsolom, hogy hagyd a sulit a fenébe, mert ne, nagyon fontos, de most az lenne a legfontosabb, hogy találj valami munkát, hogy legyen GYED-ed.

2008. dec. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A TGYÁS-ra is jogosult vagy mivel középszintű oktatási intézmény tanulója vagy. Ez akkor nem 0Ft, ha sikerül elhelyezkedned munkában. Nagyon fontos, hogy valahova bejelentsenek munkaviszonyba, akkor ha sikerül elhelyezkedned, akkor annak a bérnek a 70 százalékár, illetve maximum a minimálbér duplájának 70 százalékár fogod kapni.

[link]

2008. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben nem kell a 180 nap, hiszen nappali tagozatos hallgató vagy. Csak szülés előtt el kell helyezkedned és a kiírt időpontod előtt 28 nappal, már kikérheted magad TGYÁS-ra.
2008. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!