Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy egy l...

Mennyire igaz az, hogy egy l hónapos kisbabát ellehet kapatni? /Mindenekelőtt jelzem, hogy mielőtt hazahoztuk születése után, mindjárt l hétig a gy. Kórházban volt/

Figyelt kérdés
Többször felvettük, amikor sírt, amig nem tapasztaltuk meg, hogy mi lehet vele.
2011. okt. 3. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Határozottan nem!

A kisbabának oka van arra, hogy miért sír (pl. fáj valamije, unatkozik, testközelségre vágyik). Csak úgy "viccből" nem sír egy baba. úgyhogy nem, nem lehet elkapatni (saját tapasztalat).

2011. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ez eg nagyon buta és káros babona! Az a pici baba 9 hónapon keresztül a te összes rezdülésedet érezte, most meg ott kell feküdnie egy hatalmas, kemény, hideg kiságyban... Nagyon rossz lehet ám nekik! Határozottan állítom, hogy azok a babák, akik sokat vannak kézben, szoros testkontaktusban szüleikkel, sokkal kiegyensúlyozottabbak, nyugodtabbak lesznek később is, mint azok, akik "rideg tartásban" vannak. Azok a babák,akiket nem hagynak sírni a régi beidegződésnek megfelelően, hanem felvesznek, igyekszenek kideríteni és megszüntetni a sírást kiváltó okot, hamar megtanulják, hogy csak akkor sírjanak, ha valami bajuk van. Ők bízni fognak a körülöttük lévőkben, mert tudják, ha "szólnak" mindig lesz segítség. Azok viszont,akiket hagynak sírni, mert félnek az elkényeztetéstől, azok a babák azt tanulják meg, hogy kár a gőzért, hiába jelzel, úgysem segítenek...

Én egyik gyerekemet se hagytam sírni, ha jeleztek, felvettem mind a 4-et, igyekeztem rájönni, miért sírnak.. Egyik se lett elkényeztetve, mind a 4 nyugodt, kiegyensúlyozott, magabiztos kisgyerek lett.

2011. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
NEM IGAZ,egyáltalán NEM lehet ilyen picit elkapatni!Én mindkét gyerekemet minden alkalommal felvettem,amikor sírt(még nagyobbnak is,nemhogy ilyen picinek),mégsem lettek elkényeztetett gyerekek.Ez nem ezen múlik.
2011. okt. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Ez ugyan nem teljesen a kérdésedre válasz, de érdemes elolvasni : [link]

Egyébként egyetértek az előttem írókkal, ekkora babát még nem lehet elkapatni azzal, ha felveszed. Inkább akkor teszel kár, ha hagyod sírni.

2011. okt. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Disi ***** válasza:
70%
Egyetértek az előttem szólókkal. Mindenkinek szüksége van szeretgetésre (nekünk is), akkor miért egy ilyen apróságtól tagadnád meg, akire özönlenek az ingerek? 3 hós a babám, és csak akkor sír, ha baja van. Megkeressük, orvosoljuk és mindig hatalmas mosolyokat kapok ajándékba :))) Csodálkoznak is, hogy milyen nyugodt babám van. Nem tudom ennek köszönhető-e, de így én is nyugodt vagyok. Hozzáteszem szerencsénk is volt, elkerült minket a hasfájás pl.
2011. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyéimet nem lehetett elkapatni, akármennyit voltak kézben.
2011. okt. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!