Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma jött meg a Torch teszt...

Ma jött meg a Torch teszt eredményem kérhetnék segítséget az értelmezésében?

Figyelt kérdés

Orvoshoz csak 2 hét múlva tudok menni szabin van nem tudok kit kérdezni. A teszt azért kellett mert a babának volt agykamra tágulata de még határertéken belül ami el múlt szerencsére a kontroll ultrahangra. Most kaptam meg a labor eredményt és ismételten félek. Első baba nagyon vártuk jo lenne ha nem lenne baja. 21 hetes kismama


Cytomegalovirus CMV IgM : <5.00 E/mL szeronegativ


Cytomegalovirus CMV IgG kimutatása: 35.9 E/ml szeropozitív 3 hónapnál régebben lezajlott primer fertőzés.



Herpes simplex 1,2 vírus IgG : >30.0 Pozitív 3 hónapnál régebben lezajlott primer fertőzés.


Herpes simplex 1,2 vírus IgM : Negatív


Herpes simplex 2 vírus IgG kimutatás : Negatív


Rubeola specifikus IgM ellenanyagok kimutatása : nem reaktív negatív


Rubeola specifikus IgG ellenanyagok kimutatása: reaktív R=2,29 szeropozitív oltott.


anti-parvovirus B19 IgG Blot: VP-2p++++

,VP-N+ ,VP- 1S++/- , VP-2r+

/- ,VP-C +/-- ,NS-1+++++/- szeropozitív


Parvovírus B19 specifikus IgM ellenanyagok kimutatása: nem reaktív negatív.


humán parvovírus B19 PCR: Negatív


Parvovírus B19 specifikus IgG ellenanyagok kimutatása: reaktív

szeropozitív


Toxoplasma gondii IgG: <3.00 NE/mL Nem Fertőződött szeronegativ


Toxoplasma gondii IgM: <3.00 AU/mL szeronegativ


2023. febr. 8. 08:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond, de én is csak internet segítségével értelmeztem az eredményt. Én elmennék orvoshoz azért, háziorvos vagy ügyelet is biztos tud mondani erre valamit. Talán még a védőnő is.
2023. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

CMV fertőzésen átestél korábban, herpesen szintén, rubeola ellen laptál oltást, parvovíruson szintén átestél, toxoplasmán pedig nem estél át.

És nincs akut fertőzés egyikből sem. Ez rendben van így.

2023. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!