Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy segítsek a háziban, ha...

Hogy segítsek a háziban, ha vigasztalhatatlanul sír?

Figyelt kérdés

Az első olyannál, amit nem tud, vagy amiben nem biztos...


Angol háziról, szótanulásról van szó, meg az unokahúgomról (9 éves). A család azon részéről én beszélek csak angolul, tanultam is Londonban egy ideig, szóval úgy gondolom, elég jól megy maga a nyelv. Nem hittem, hogy probléma lenne ebből... De sajnos van.


A gyerek kiborul 10 percen belül, olyankor őrjöng, kb. mintha megszállta volna valami. Magán kívül ordít, sír, tépi a haját, dobálja a szemüvegét, tolltartóját, füzeteit. Tegnap elkezdte az asztalba verni a fejét.

Azért, mert hétfőre van feladva féloldalnyi szöveg a szótárfüzetben (kb. 15 szó). Ő ezt nem tanulja meg, nem érdekli, sosem fog angolul beszélni, ez egy hülyeség csak... Ilyeneket mond.

Először az volt a felállás, hogy vasárnaponként mentem, hogy megírjuk a házit, átnézzük, miket vettek előző héten, ha dolgozatot írnak, akkor arra gyakoroljunk. Mikor én gyerekként jártam magántanárhoz, 1,5 óra bőven elég volt, még akkor is, mikor nyelvvizsgára készültünk. Én is így számoltam, hogy az kényelmes lesz. Erre vele 3 órát ülünk 15 szó felett, mert 2 óra a vigasztalásával megy el, meg hogy cirkuszol és tombol. A vasárnapról átraktuk szombatra az órát, mert hogy vasárnap délutánra már elfárad. Szombaton is ugyanúgy cirkuszol, akár délelőtt megyek, akár délután.


Bármi tanács, hogy mit csináljak, mivel tegyem ezt könnyebbé?


2023. febr. 12. 15:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Ne te segits neki. Jarjon szepen tanarhoz a gyerek, ott majd nem fog ennyire hisztizni, illetve sokszor jobban elfogadjak az informaciot kvazi egy idegentol, mint a csaladtol.

Az ocsemnel volt igy, mondjuk nala ott romlott el a dolog, hogy a szuleim nagyon sokat ordibaltak vele, igy mire en kerultem a kepbe, hogy segitsek neki matekbol, nem volt ertelme, mert befeszult tolem is, pedig en nem “bantottam”, nem kiabaltam vele.


De magantanarnal meg tanult, mint a kisangyal.

2023. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Én megmondanám neki (persze szépen), hogy nem azért áldozok rá az időt, hogy a hisztizését hallgassam, hanem hogy tanítsam. 9 éves, ilyen idősen felfogja.
2023. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

2-es, nem fogja fel. Sot, orulni is fog neki, ha ez azt jelenti, hogy a kerdezo nem akar menni tobbet, mert gyuloli az egeszet.

Akarmilyen okos is amugy, 9 evesen nem feltetlenul erti, hogy mi ertelme van tanulni es ezzel szenvedni, meg nem latja at. Es pont leszarja a kerdezo idejet, meg energiajat, neki aztan tokmindegy, nem tudja, hogy ez valojaban mennyire is onfelaldozas egy tavoli rokontol.

2023. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem mondanám okos gyereknek, inkább olyan kis egyszerű, "leülteted a sarokba és ott marad" típus...

Az sem segít sokat a helyzeten, hogy közben otthon vannak a szülők, nagyszülők és az anyja ilyenkor rendre bejön ordibálva, meg rángatja a gyereket. A nagyszülők meg erre vele kezdenek el veszekedni, hogy megint miért piszkálja, ne üvöltsön már a magas C-n ő is, ettől nem nyugszik meg a gyerek. Szóval fél óra tanulás után már áll a cirkusz, feszült a gyerek is, az anyja is, meg az egész légkör...


Én is mondtam a magántanárt, konkrétan mikor megkerestek, azonnal. Mert hiába beszélek jól angolul, nézek úgy filmeket, hallgatok zenét, olvasok cikkeket, könyveket... Nagyon régen tanultam már a nyelvtanokat, sosem foglalkoztam gyerekekkel, vagy tanítással. Nem, ők nem fizetnek ki hetente több ezer forintot erre... Hát köszi.

2023. febr. 12. 15:52
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Na hat akkor ez a baj, igazabol gondoltam, hogy valami nem kerek,mert egy egeszseges lelkuletu gyermek nem borul ki ennyire, ha valami nem megy neki.

Ez a szerencsetlen gyerek szorong, szar csaladi kozegben el, persze, hogy igy reagal.

Igy nem lehet haladni.

2023. febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Közöld velük,hogy vagy úgy tanítod hogy anyuka nincs otthon vagy fizethet több ezer ft-ot magán tanárra.
2023. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

“Az sem segít sokat a helyzeten, hogy közben otthon vannak a szülők, nagyszülők és az anyja ilyenkor rendre bejön ordibálva, meg rángatja a gyereket.”

Nyilván emiatt feszült a gyerek is, plusz ki tudja, az iskolai angolórák milyenek. Ha órán a tanár is feszült pl, kiabál a gyerekekkel, az nagyon könnyen lerombolja a motivációt, és az egészet utalni fogja. Ha tényleg szeretnél neki segíteni, és nem csak családi kötelességből foglalkozol vele, akkor próbálj játékos feladatokat csinálni. Szótanulásnál pl szókártyákkal, képekkel.


A másik pedig az, hogy hiába tudsz jól angolul, a nyelvtudás kevés ahhoz, hogy valaki jól tanítson, magyarázzon. Nem árt hozzá némi szakmódszertani ismeret.

2023. febr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
az, hogy a nyelv megy, még nem biztos, hogy van hozzá érzéked, hogyan tanítsd.
2023. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
9 évesnek mi a francnak kell angolt tanulnia? Miért nem elég az iskolai követelmény? Nem tudom hova jár suliba, de 3 ismerősömnek is van 9 éves gyereke egyik sem tanul angolt. Melyik szülője akarja rajta behajtani a meg nem valósult álmait?
2023. febr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Iskolában tanulják, azt a házit nem tudja megcsinálni.
2023. febr. 12. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!