Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Esténként miert sírhat a...

Esténként miert sírhat a babám vigasztalhatatlanul ugyanabban az időben?

Figyelt kérdés

6 hetes múlt a babám, kb két hete minden este ugyanabban az időben vigasztalhatatlanul sír, semmi nem jó neki. A mellemet kiköpi és ütlegeli hogy nem kell neki, ha éneklek neki az se jó, ha ringatom sem, nem is sorolom tovább, egy szóval: Semmi.


Egy idő után abbahagyja de akkor is zavar hogy nem ismerem az okát.

Alapbol egy nagyon jó alvó és nyugis baba, nem panaszkodhatok, de estenkent kétségbe vagyok esve mert sokszor úgy üvölt hogy attól félek megfullad.

Hallottam erről a kólikáról vagy miez, használok köménymagos olajat hasmasszírozásra, ezt védőnőtől kaptam. Szóval abbahagyja egy idő után de akkor is sajnálom szegényt mert tényleg attól félek mehfullad a sírásban. :(

Ti mit csináltatok a babával ebben az esetben?


2022. jún. 3. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Tudom h furán fog hangzani, de abban az időpontban született?
2022. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, a babucim reggel született 08:11-kor, viszont tervezett császárral, de nem hangzik furan a kérdés mert hallottam h a születési trauma miatt ugyanabban az óraban lehetnek a babák nyugtalanabbak. De ő csaszáros volt és reggeli baba.
2022. jún. 3. 22:57
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez bizony a kólika lesz. Nekünk is mindig ugyanabban az időben másfél-két órát ordított, bármit csináltunk vele. Kb neki is 6 hetesen kezdődött és majdnem 4 hónapos koráig tartott. Mi adtunk neki coli comfort cseppet és espumisant minden étkezésnél, így valamivel javult a helyzet, de teljesen az idő mulasztotta el.
2022. jún. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2022. jún. 3. 23:01
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Szívesen, kitartást, tudom, hogy nagyon rossz, de el fog múlni idővel 🙂

A cseppeket megpróbálhatjátok, nekünk volt, hogy így napokig nem volt baja, vagy ha jött is a hasfájás hamarabb véget ért neki, nem ordított annyira és nem olyan sokáig.

2022. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Hasfájás miatt sír valószínűleg. Lehet próbálkozni espumisan cseppel, biogaia-val, vagy lactase comfort cseppel is akár. Ezen kívül lehet kapni levendulás pocak övet, amit mikróban kell melegíteni, nálunk az is jó hatással volt.

Ja és ne felejts el minden etetés után büfiztetni.

2022. jún. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És a hasfájása az én táplálkozásomban keresendő mert atkerül az anyatejbe? Mert nem igen eszek puffasztó ételeket. Amikor először volt ez a nagy sírás két napig, azt hittem hogy amiatt mert karfiolt ettem, de aztán a többi napon nem ettem ilyeneket, mégis sír két hete már estenként. Tejes dolgokat sem nagyon fogyasztok, de én nem puffadok semmitől általában.
2022. jún. 3. 23:17
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én kislányom tápszeres baba volt, mégsem került el minket a kólika.

"A kólika nem betegség és kialakulásának oka sem teljesen tisztázott. Egyes vélemények szerint a baba fejlődésének természetes (és kellemetlen) velejárója, más szakértők úgy tartják, hogy a bél baktériumflórájának egyensúlyi felborulása a kiváltó ok, de olyan elképzelés is van, hogy hormonok felborulása okozza a problémát."

2022. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
Boszorkány óra / witching hour, keress rá.
2022. jún. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk a biogaia segített (igazából születéstől kapta, mindegy miért, és valahányszor elhagyni próbáltuk, esti sírás lett belőle).


De gyakran nem találni okot vagy megoldást. De az idő segít. Addig kitartás, és babusgasd ilyenkor (ez kimerítő, nem gáz 5 percre letenni és otthagyni ordítani egyedül néha, mert már nem bírod).

2022. jún. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!