Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy hibàt követtünk el?Ez...

Nagy hibàt követtünk el?Ez miatt most rosszabb anya lennèk?

Figyelt kérdés
Este volt a tv-ben a jurassic world ès a 4èves kisfiam szerette volna nézni,megengedtük neki.Nem fèlt,mondta,hogy cuki a dinò,meg hogy a kedvencei.Kèrdezett is közben.Egyèbkènt nem szokott ilyen jellegű filmeket nèzni,sőt szinte csak mesèt nèz.Reggel is jòl èbredt,az estèje is nyugodt volt.Van a kisbaràtja anyukàja,ő azt mondta,hogy visszajöhet a fiam jàtèkàban az agressziò,fèlelem.
2023. febr. 13. 13:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Életem első igazi rémálma a Jurassic park első részétől volt. 4-5 éves lehettem amikor láttam de 30 évesen is emlékszem azokra a borzalmas rémálmokra amiket okozott.

Szerintem nem gyereknek való filmek ezek.Nem vagy rossz anya, nem lesz pszichopata a gyerek attól hogy látta, de én biztos nem engednék neki több ilyen filmet.

2023. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

Borzalom, hogy miket nézetnek a szülők a gyerekeikkel. Bocs, most nem téged akarlak piszkálni. Csak pont ma voltunk bent az oviban a kislányommal, mert jövő héten kezdjük a beszoktatást, és beugrottunk kicsit körülnézni meg barátkozni. Most lesz a héten a farsang, és kérdeztem 2 kisgyereket, hogy na és minek öltöztök majd? Az egyik vámpírnak a másik meg “dártvédernek”. Csak lestem. A mi időnkben még a katicabogárka és a pillangó volt a divat 3-4-5 évesen.

Szerintem se nézessetek vele ilyeneket, egy 4 éves gyereknek még mesét sem feltétlen kellene nézni (úgy értem, hogy semmi szüksége rá, nem éri hátrány a fejlődésben, ha nem lát mesét) nem hogy akció meg fantasy meg mittudomén milyen filmeket. Az én lányom is néz mesét, szóval nem vagyok tv-fóbiás, de bakker nem vámpíros meg vérengzős baromságokkal terhelem a lelkét meg az idegrendszerét.

2023. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Van akire mély benyomást tesz az ilyen jellegű film, és van akire nem.

Ha a gyereknek tetszett, és nem félt, miért ne nézhetné?!

A lányom Harry Potter rajongó 3 éves kora óta. A szomszéd kislánynak az anyja még 6 évesen se enfedte hogy megnézze. Az ő gyereke, ő tudja hogy mi okoz neki gondot és mi nem.

Itt pedig a tiéd, te nem veled, te tudod h mi az ami még belefér

2023. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem egyformák a gyerekek, lehet, hogy a tiedet nem viseli meg, de azért én nem fognék emberkísérletbe a saját kisgyerekemmel.

Ami történt, nem lehet visszacsinálni, reméljük nem jön elő később sem semmi rossz, de óva intenélek attól, hogy vérszemet kapj és "ó, hát bírja ezt a gyerek" felkiáltással nem neki való filmeket nézess vele.

2023. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
2, pont ezen lepődtem meg. Van valami sorozat a netflixen, bankrablás talán a címe vagy hasonló. Elsősöknél olyan jelmezben volt két gyerek, és kb a fele osztály felismerte. Azért nekem ez durva.
2023. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Dehogy fogunk vele ilyet nèzetni,sőt èn is tegnap làttam először,mivel nem èrdekel az ilyen fajta film.De annyira szerette volna.Kèrdeztük közben is többször,hogy fèl vagy nèzzünk màst vagy olvassak neki mesèt.Nem fogok kìsèrletezni a fiammal.Tudom,hogy nem neki valò.Igen,sajnos rossz irànyba haladunk.Hàlistennek ő mèg nem làtott hallott a vàmpìrokròl,rajtunk múlik nem is fog.Első ès utolsò volt neki jò pàr èvig,hogy megnèzhette.
2023. febr. 13. 13:49
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

Van, akit megijeszt az ilyen film, van akit nem. Neked kell ismerned a sajàt gyereked.

Az èn gyerekem nyugodtan megnèz olyan jeleneteket, amin èn mèg felnőttkènt is összerezzenek.

Semmi rosszat nem tettèl, vannak mimòza lelkű gyerekek, ès nem mindegyik az.

2023. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Hogy mennyire nem egyformák a gyerekek arra egy példa: kislányom 4 éves korában, mikor DVD-n nézte, sírt a Kisvakond történetén, mert közben történt valami szomorú dolog Kisvakonddal. Igaz, a végére minden rendeződött, de ő nem bírta ezt a feszültséget.

Álmomban se gondolta volna, hogy még a Kisvakonddal is óvatosnak kell lennünk.

A Süsü bábjátékfilm szintén megvan DVD-n, a első részt, amiben elkergetik az apja és a testvérei Süsüt, szintén nem bírta végignézni 3-4 évesen.

2023. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a Jurassic Parktól annyira féltem, hogy ÉVEKIG rémálmaim voltak, ha tüzijátékot hallottam azonnal fedezékbe bújtam, mert hogy “jön a T-Rex”, számomra kisgyerekként traumatikus élmény volt az a film. Persze ettől még a te kisfiadnak nem kell hogy az legyen, de sosem tudhatod hogy egy ilyen kicsi hova teszi ezeket a fejében. Az már jó, hogy beszélgettetek vele és láthatóan nem volt ijedt, ő szerette volna nézni és élvezte a filmet amit gondolom alaposan magyaráztatok közben. Én anno az asztal alatt bújkáltam sírva és a szüleim csak nevettek ezen, hogy nem igazi ne félj, ki nem kapcsolták és utána sem kérdeztek mit gondolok, azért más a két szülői hozzállás.


2: jó, ez most olyan, hogy a 4 éves kislányom Wednesday Addamsnek szeretne öltözni, holott egyetlen másodpercet sem látott a sorozatból vagy a filmekből, de hallotta a felkapott zenét amire Wednesday táncol és azért odáig van, ezért szeretne annak öltözni és énekelni mellé a Dance, dance, dance with my hands hands hands dalt… :D

2023. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Rossz anya nem vagy biztosan...

Nekem egyszer lwnyom egy dinos filmen ijedt meg...nem nezte,mi neztuk o aludt,de felebredt,es pont latta,ahogy a dino leharapja a hapsi fejét..hetekig emlegette es el kellett magyaraznom,hogy nem igazából harapta le,ez csak szinesz volt es ez volt a szerepe . Azz hiszem 5 eves volt akkor.

2023. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!