Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyanok szólják meg más...

Miért olyanok szólják meg más anyákat, akik nem jobb anyák, sőt rosszabbak, mint akiket megszólnak?

Figyelt kérdés

Nagynéném amikor hazaért a kórházból, berakta a kislányát a kiságyba, és két éves kora után engedte ki onnan. Addig csak akkor vette ki, ha pelenkázni vagy etetni kellett, vagy mentek valahova. Egyébként meg ott ordított a kiságyba, és én a 9 éves fejemmel meg az öcsém a 7 éves fejével próbáltuk vigasztalni, amíg ők kint cigiztek meg kávéztak a konyhában. Aztán meg ha anyám ki merte venni, hetekig nem nyitott ajtót nekünk, mert elkényeztette anyám a gyerekét.


Unokatesóm a 2 hónapos kislánya mellől elment pár órára a barátnőivel megünnepelni, hogy gyerekeik születtek, addig a fiúk maradtak a babákkal együtt szolidabban még egyszer ők is ünnepeltek (az első a tejfakasztó volt nekik). Az unokatesóm kiveszi a gyerekét a kiságyból, ha sír, ellátják mind a ketten a gyereket. És akkor a nagynéném szól be az unokahúgának, hogy milyen anya ő meg hol vannak az anyai ösztönök, meg milyen anya ő.



Most anyósom szólt be nekem, mert 3 hónapos küzdés után abbahagytam a szoptatást, mert már a mentális egészségemre kezdett rámenni az egész. Anyósom miután elváltak a férjével, összejött egy csávóval, és a férjemet meg a testvéreit 3, 4 és 7 éves korukba lepasszolta a nagyihoz, hogy ő új életet akar kezdeni, és abba a 3 gyerek nem fér bele. Majd nyár végén visszament a gyerekeiért, hogy nem akar kimaradni a gyerekek életéből, meg nem akar törést okozni a sógornőmnek suli előtt.


Barátnőm anyósa is úgy szól be a barátnőmnek, hogy a legnagyobbik lánya kezét eltörte, mert balkezes lett.


2022. júl. 15. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Mindig a vak szólja meg a világtalant.
2022. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, ez engem is érdekelne egyébként.


Engem akik eddig akik megszóltak:

- nagybátyám, aki soha nem főzött a gyerekeinek egy teát se

- keresztapám, aki egy hivatásos k-ért elhagyta a családját, és a gyerekére nem fizetett sose gyerektartást, 10 éven keresztül nem is kereste

- nagyanyám, akinek a két nagyobbik gyerekét az anyja, a 4 kisebb gyerekét meg a két nagyobbik gyereke nevelte

- volt férjem anyja, aki a nagyobbik gyerekét otthagyta a sógornőjénél

- osztálytársam anyja, aki verte a gyerekeit

- osztálytársam, aki elhanyagolja a gyerekét, koszos, büdös, mocskos a ruházata


De például keresztanyám, aki szerette a gyerekét és tisztességesen felnevelte a mozgáskorlátozott gyerekét, az sose szólt be. Volt, amivel nem értettünk egyet, de segítő szándékkal mondta, és utána mindig bocsánatot kért, hogy nem akart ő beleszólni meg beleokoskodni a dolgomba, de ő ilyen, engedjem el a fülem mellett. És a nagybátyám felesége is ilyen volt, mindig mondta viccesen: amit ő mond, azt egyik fülemen ki, másikon be.

2022. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

"Nagynéném amikor hazaért a kórházból, berakta a kislányát a kiságyba, és két éves kora után engedte ki onnan. Addig csak akkor vette ki, ha pelenkázni vagy etetni kellett, vagy mentek valahova."


Ja, hihető.


Amúgy nem mindegy hogy ki és mit szól be? Nem kell vele foglalkozni.

2022. júl. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem a kérdező vagyok, de azon mi hihetetlen? Én már egy másik hozzászólásomban egy másik kérdésnél leírtam ugyanezt.


A nagybátyám felesége kivette megetetni és/vagy átpelenkázni az unokatesómat, aztán tette vissza a kiságyba. Majd pár óra múlva megetette és tette vissza a kiságyba. Úgy altatta, hogy a kezével benyúlt és simogatta a hátát, nem vette ki. Amikor kicsit nagyobb lett, dobált neki be játékokat, de továbbra is a kiságyban hagyta. Majd olyan másfél-két évesen próbált kimászni a kiságyból és egyszer majdnem fejre is bukott, na akkor lett onnan kivéve és játszhatott kint.

2022. júl. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3#



Én is tudok kapásból 2 személyt mondani akinek ugyan ez volt a "gyereknevelés" gyerek a kiságyba. Oszt jól van.

2022. júl. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az érdekes jelenség. Velem is megesett.


Nagyon beteg volt a 2 éves gyerekem és a doki azt javasolta kínáljuk bármivel, csokival, jégkrémmel, csak egyen, legyen energiája, mert kórház lesz a vége. Megemlítettem egyik ismerősnek, aki beszólt erre, hogy nem kéne csokival tömni... mondja ő akinél a gyerek nem iszik vizet csak gyümölcslevet, meg kakaós palacsintától kezdve lekvárig minden van bármelyik nap. Nem tudom az mitől jobb, minthogy én csoki kockával kínáltam a gyereket betegen 😄

2022. júl. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!