Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy Zselyke mennyivel "rosszab...

Egy Zselyke mennyivel "rosszabb" mint Piroska, Hajnalka, Boglárka...?

Figyelt kérdés
Sokak szemet forgatnak ha látják a Zselyke nevet de kérdem én, mennyivel másabb mint a többi hasonló megszokott név mint a Piroska, Hajnalka, Boglárka...Ezek is mára már teljesen megszokottak lettek, biztos egy időben ezekre is volt felháborodás. Manapság miért nem olyan elfogadott a Zselyke mint ezek a nevek? Számomra elég különleges hatást ad a név és Berki előtt fedeztem fel még. Néhányan mondták hogy a -ke kicsinyítő hatást ad de szerintem ennél az esetben nincs ilyen de Piroskánál is van a -ka de ott mégse mondogatták ezt. Szerintetek manapság gázos ha valakit Zselykének hívnak vagy tök mind1 úgyis megszokják ha a viselőjével nincs gond? Tényleg káros lesz a gyereknek vagy ezt inkább itt szokták fújolni és nincs olyan nagy jelentősége? Van rajtam kívül más is akinek tetszik ez a név? Őszintén! :) Ezen kívül még a Hedvig az ami nagyon szívemhez nőtt de erre meg azt szokták mondani hogy nem tudják eldönteni most fiú vagy lány név pedig nekem elsőre egyértelműen lány név volt.

2023. febr. 2. 19:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi borzasztó nincs a névben.

Nekem személy szerint annyira nem tetszik, hogy adjam is, de ez a szubjektív véleményem, nincs bajom a névvel.

2023. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A Zselyke inkább selypítős hatású. Nekem nincs vele bajom, listás volt nálunk, végül Boglárka lett :D
2023. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Örülök hogy azért nem egy eget rengető név mert számomra nagyon tetszik és kicsit féltem nagyon hozzá kötődni de ezek szerint nincs gond vele pusztán ízlések kérdése :).
2023. febr. 2. 19:54
 4/23 anonim ***** válasza:
56%
Szörnyű
2023. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert az általad felsorolt nevek MEGSZOKOTTAK, a Zselyke meg MÉG NEM.

Nekem személy szerint nem tetszik, de ez ebben az esetben teljesen lényegtelen, ha neked tetszik, akkor semmi probléma.


Egyébként ezelött 30 évvel - akkor született a lányom -, a Boglárka volt többek között egy olyan név, amin mindenki kiakadt, meg hogy ki fog olyan embert komolyan venni, akinek ilyen kisgyereknek való beceneve van, meg akit egy gazról neveztek el, stb.

Idöközben megszokták, mára természetes. Ugyanez lesz egy csomó mai "új" névvel is, idövel jópár el fog tünni, mert egyszerüen kikopik, egy csomó megmarad és megszokják, meg lesznek újak, amiken ki lehet akadni.

2023. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Mert az általad felsorolt nevek MEGSZOKOTTAK, a Zselyke meg MÉG NEM.


Nos reméljük azért a Zselyke is megszokott lesz előbb utóbb :). Szeritem szép név. Tényleg csak ízlés kérdése, nem baj ha másnak nem tetszik mert nekem is vannak nevek amik nem de úgy értettem hogy azért nem tetszik mert valami baj lenne a névvel mondjuk. De akkor nem olyan fura név :D.

2023. febr. 2. 19:58
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik, de semmi baj nincs vele. Nem egy Leokádia.
2023. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Tök átlagos, az elmúlt pár évben mindenhol Zselykék özönlenek. Semmi extra nincs benne, én is ismerek 8 5 év alattit belőle.
2023. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát igen, vannak azért ennél durvább nevek mint a Kandida, Orália (létező nevek...) de a Zselyke szerintem rendben van.
2023. febr. 2. 20:05
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly a 29. leggyakrabban adott női név volt. Ebből követketik hogy annyira nem népszerűtlen manapság az anyukák körében.

Más kérdés hogy minél idősebb embert kérdezünk, annál furcsább hiszen az ő idejükben nagyon más volt a divat, ezek a nevek nem is léteztek, illetve kevésbé találkoznan ezekkel az új nevekkel. Gondolom egy óvodai dolgozó kevésbé akad fenn, aki naponta szembesül az újdonságokkal, mint aki nem.

És akkor ezen túl még az ízlés kérdése hogy kinek mi tetszik.

Szerintem nem rossz név, nekem a Zsolna is nagyon tetszik, de ezeket nehezebb is adni mert például a mi vezetéknevünkhöz egyáltalán nem passzol.

2023. febr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!