Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki a saját nevét adta a...

Aki a saját nevét adta a gyerekének: miért?

Figyelt kérdés
Főleg fiúknak szokták az apjuk nevét adni, de egyre több olyat látok, ahol a kislányt is ugyanúgy hívják, ahogy az anyját. Miért jó ez? Ennyire szereti valaki a saját nevét?
2023. febr. 13. 14:02
1 2
 1/16 anonim válasza:
96%
Régen szokás volt, és ez még főleg a férfiakban él.
2023. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Ez inkább régen volt népszerű dolog, ma már nem. Én gondolkodtam rajta, hogy második névnek adom a saját nevem, de mivel alapból mindkét név hosszú, így úgy döntöttünk, marad csak az az egy, amit választottunk.
2023. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

A miértet passzolom, de párom nővére is az anyjáról lett elnevezve, miközben az anyja nem a nagymamáról. Szóval nem

volt hagyománykövetés. Nagyon kreatív :D

2023. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Fiam a ferjem nevet viseli.Volt harc azert erosen,en nem akartam.de vegul engedtem,hiszen nem csunya nev,nekem is tetszik,csak nem akartam,hogy a csaladban 2 nev legyen ugyanolyan.

Az ismeroseim koreben viszont azt latom,hogy adott egy pár,es pl a ferj testverenek a nevet kapja meg a gyerek.tehat a nő sógorárol/sogornojerol nevezik el a babát...nekem ez nem tetszik egyaltalan.

2023. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a bátyámat hívják úgy, mint apámat.

Anyám mindig azzal magyaráztam, hogy látta, hogy a gyerekeket mennyire meghatározza, hogy mi a nevük, és az ilyen nevű gyerekek talpraesettebbeknek látta, és nem arról van szó, hogy apám után kapta volna a nevét.


(hát, persze...)

2023. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a családban ez nagy divat. Amikor felmerült, hogy ha lett volna több testvérem, mi lett volna a nevük, sikítófrászt kaptam, mert a szüleim csak sorolták a családtagok neveit. Eszükbe sem jutott volna, fel sem merült bennük, hogy más nevek is vannak. Én ezt ép ésszel nem tudom felfogni sajnos. Én is anyám nevét kaptam és rühelltem, 20 évbe telt leszoktatni őket, hogy ne én legyek a "....ka". Mellesleg a szüleim kontrollmániásak, ők akarták meghatározni, hogy mi legyen belőlem, persze szartam rá, de a mai napig szívatnak emiatt, mert ugye hogy képzelem, hogy nem azt csinálom amit ők eldöntöttek....Sajnálom, de én egy külön ember vagyok, hiába nem értik ezt.
2023. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

1. kontrollmánia

2. büszkeség (köhm, inkább nettó idiótaság) :D

3. hagyományba ültetett idiotizmus


Nekem nem lesz gyerekem, de ha vállalhatnék, eszem ágában nem lenne az apja vagy az én nevemet adni neki. Van kismillió név a mieinken kívül.

2023. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Bennünk semmi kontroll vágy nem volt, honapokig kerestünk nevet, de egyiksem fogott meg. Magyar, nem ma divatosat akartunk. Nem találtunk olyat ami tetszett volna így mivel az apja neve tetszik és nagyon kedves, tiszteletteljes, hagyományőrző szokasnak tartottam én dontottem emellett. Nem ő a "kis".. Máshogy hívjuk őket egyébként is.
2023. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó vagyok. Sz óvodában 4 így elnevezett fiú is van, Istvan, Dénes stb. Én ennek örülök, herotom van a Noelekbol es Bendeguzokbol.
2023. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Egy ellenpont:


Én (apa) direkt másik nevet akartam a kisfiamnak, mert

a) van másik rengeteg szép név is a világon;

b) ne legyen ebből félreértés, ha keresik valamelyikünket;

c) ő egy különálló egyéniség lesz, nem az én másolatom.

2023. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!