Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korig kell szólni...

Hány éves korig kell szólni olyanokért, hogy alvás fürdés, fújd ki az orrod, kösd be a cipőd, öltözzél fel meg a millio ilyen?

Figyelt kérdés

Mikor lesznek önállóak, hogy ha folyik az orra, kifujja magától, ha szomjas, nem várja meg míg kireped kiszárad a szája, hanem iszik magától, átöltözik /feltözik magától, lekapcsolja a tabletet magától, fogat mos magától ÉS nem kell szólni hogy kapcsold le fújd ki kösd be öltözz már feküdj le alvasidö, aztán ezeket ismételgetni mantrázni, aztán talán amikor kiabálok már, képes elvégezni is.


Belőlem ez rengeteget kivesz már. És iskolás.

Vagy mi segítene ebben?

Itthoni órarend, óra és figyelje az órát?



2023. febr. 13. 20:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%

A 4 éves fiam önállóan orrot fúj, a telefont lekapcsolja ha megunja, átöltözik, tudja hogy vacsi után fürdés... kb mindent amit leírtál.


Tesóm 12éves. Na neki egyik sem megy kb önállóan

2023. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

"lekapcsolja a tabletet magától,"


Ideális esetben előbb, minthogy telefont, tabletet kap a kezébe játékra, mesére...

2023. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Orrfújásért, fogmosásért nem, de a többièrt még a 8 évesemnek szinte mindig szólni kell
2023. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Képes inkább összeesni a faradtságtól, vagy addig éheztetni szomjaztatni is magát MÍG nem szólok, hogy alvás, vacsi ivás!!

Képes önsanyargatásra is.

2023. febr. 13. 20:45
 5/26 A kérdező kommentje:

Nin s erre vmi app ami helyettem szól bizonyos beállithato időközönként?

Haho most házizunk!:)

Hahó menj furdeni

Hahó vacsi:)

Hahó indulás alváshoz.


Szerintem hatékonyabb is lenne nálam. Valami cuki nyuszival vagy roblox mincraftos figurával.

2023. febr. 13. 20:52
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Az orrfújás megy a lányomnak 4 èves kora óta, fiamnak szeribtem iskolában is szólni kell majd.

Sok gyereknek egész általánosban mantrázni kell a tanulást, valamelyiknek pedig már első végére is megy magától.


Fürdés..

Most segíteni kell még… később meg amiatt kell szólni, hogy ne éjfélkor jusson eszébe..


Tehát erre nincs “nagykönyv”

2023. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
9 eves lany. Ugyanez. A kicsi 3 eves magatol iszik,ker, vaGy tolt maganak poharba. A nagy szomjazik,furdeskor jut eszebe hogy ehes es nem oltozik magatol... de csak nem marad igy.
2023. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
23%

Egészséges gyerekről beszélünk? Mert nekem ezek sokszor felnőttként sem mennek. Mondjuk úgy, hogy általában nem mennek. Több közeli rokonomról is tudok, akit ugyanez a probléma sújt.


Igazán jó szoftveres segítséget nem találtam, általában a google naptárat használom, tehát oda - egy külön, erre a célra létrehozott naptárba - olyanokat is beírok, hogy zuhanyzás, vacsora, fogmosás stb. Mióta gyerekem van és másfél év küzdelem után végre sikerült egy épkézláb napirendet kialakítanunk (tehát másfél éves kora óta) kicsit jobb a helyzet, mert a saját ügyeimet hozzá tudom kötni az ő napirendjéhez. Eszem, mikor a baba, zuhanyzom, fogat mosok mellette, míg ő pancsol stb.


Az, hogy az ember este félkómásan a gép/telefon előtt ragad, és nem tud a következő napirendi pontra lépni, azaz összekészülni a lefekvéshez vagy elvégezni még pár apróbb teendőt, tudtommal gyakori probléma, erre valószínűleg van jó szoftver. Egy időben egy közönséges "gépelési szünet" funkciót használtam rá, ami alapból benne volt az operációs rendszerben, csak be kellett kapcsolni. 40 percenként elszürkült a képernyő, és ez segített kiszabadulni a "rabságból". De biztosan sokkal jobb szoftverek is vannak. Ismerősöméknél a wifi routert kapcsolta le időzítő este 9 felé, de ha mobilnet is van a telefonon, akkor ez nem működik.

2023. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
39%
#8 vagyok, kis kiegítészítés. Ha úgy gondolod, hogy már magától is ki tudja fújni az orrát, akkor megteheted, hogy ezt elmondod neki, expliciten átadod a "stafétát", az orrfújás felelősségét, és onnantól hagyod szenvedni, ha nem jut eszébe. Nem szükséges egész életében kézivezérlés alatt tartanod, attól még, hogy különben esetleg nem fog eszébe jutni orrot fújni. Nagyon nem mindegy, hogy ezt milyen stílusú kommunikációval adod át, de ha jól csinálod, működhet. Akár fel is ajánlhatod, hogy ha szeretné önállóan, akkor nem szólsz neki, de ha ő szeretné, akkor továbbra is figyelmezteted.
2023. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
44%

Adhd?


Amúgy csinálj pipálós esti és reggeli rutint. Vizivasra is. Pipálgassa. Ha úgy sikerült mindent megcsinálni hogy te nem szóltál, hatalmas elismerés, gratula. Ha egy hétig megy, hétvégén mehettek valami jutalom programra, amit szeret. Mozi vagy állatkert vagy ilyesmi.

2023. febr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!