Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fúrt kút vízben lehet?

Fúrt kút vízben lehet?

Figyelt kérdés

Most várjuk a harmadik babankat :)

A kérdésem az lenne, hogy nem rég költözünk az új házukba, és itt nem kozmuves vagy hogy mondjak víz van, hanem 50m fúrt kút (ugyan úgy jön be mint a vezetekes víz, be van csöveken vezetve, minden csak annyi, hogy ingyen van :) ).

A nagyok már 2 és 4 évesek, mi október óta élünk itt. A kérdésem a lenne, hogy terhesen is ugyan úgy furodhetek kádban így, nyáron medencében (klorozva), ha ezt a vizet engedjük nem-e lesz baj belole (egyelőre egyébként meg semmi baj nincs, se bor irritáció stb ), és ha megszületik a baba o furodhet-e ebben a vízben? :)

El viszem be vizsgáltatni majd a vizet, de a fiúktol nem jutottunk még el oda :)


2023. febr. 17. 23:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Azért egy 0-2-4 éves esetében elég nagy esély van arra, hogy a szájába kerül, akár direkt ,akár véletlen. Szinte elkerülhetetlen.
2023. febr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%
Fürdeni simán.
2023. febr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
91%

"Olvasni tudtok?"

Tudok, de ez a szakmám, hidd el láttam már cifra dolgokat és jobb ezt tisztázni. Őszintén szólva számomra meghökkentő, amikor valaki azt mondja teljes bizonyossággal, hogy iható a kútvize és ezt egy 5 évvel ezelőtti mérési eredményre alapozza. Biztos csak szakmai ártalom...

Egyébként nekem is van két gyerekem, ha anyuka odafigyel és nem engedi direktben inni a gyereket a fürdővízből, akkor attól az esetleges pár csepp víztől normál helyzetben semmi baja nem lesz, vagyis nagyon szennyezettnek kell lennie annak a vízbázisnak, hogy baj legyen tőle. Már kijött volna a nagyobbakon is. Ennyi erővel amíg forralva adjuk a vizet, addig közműves vízben se fürdessünk... Szerintem ez túlzás, de ez csak az én véleményem, természetesen mindenki úgy csinálja, ahogy ő biztonságosnak érzi. 3 voltam

2023. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%

Nalunk is ilyen viz van,kutbol...jo minosegu viz,be volt vizsgalva.ebben furdunk,mosunk,stb,de fozni es inni nem ezt hasznaljuk

Van az a vizadagolonk,olyan nagy ballon(19 liter) viz megy ra(nem magyarorszagi vagyok,nem tudom ott hogyan hivjak ezt vizet.)

2023. febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Mi se fogyasszuk, nem fozunk vele..

Ballonos adagolos víz van erre a célra :) csak a fürdetés érdekelt terhesség alatt; és újszülöttel. De köszönöm akik értelmeztek a kérdésem 🥰

2023. febr. 20. 22:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!