Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fúrt kút vízben lehet?

Fúrt kút vízben lehet?

Figyelt kérdés

Most várjuk a harmadik babankat :)

A kérdésem az lenne, hogy nem rég költözünk az új házukba, és itt nem kozmuves vagy hogy mondjak víz van, hanem 50m fúrt kút (ugyan úgy jön be mint a vezetekes víz, be van csöveken vezetve, minden csak annyi, hogy ingyen van :) ).

A nagyok már 2 és 4 évesek, mi október óta élünk itt. A kérdésem a lenne, hogy terhesen is ugyan úgy furodhetek kádban így, nyáron medencében (klorozva), ha ezt a vizet engedjük nem-e lesz baj belole (egyelőre egyébként meg semmi baj nincs, se bor irritáció stb ), és ha megszületik a baba o furodhet-e ebben a vízben? :)

El viszem be vizsgáltatni majd a vizet, de a fiúktol nem jutottunk még el oda :)


2023. febr. 17. 23:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

És ezt a vizet isszátok, azzal főztök? Nincs is vezetékes víz a házban?


[link]


[link]

2023. febr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%

Ha bevizsgáltatod utána forralva kaphatja a baba.


A vezetékes víz se különb. A szennyvíz belefolyik a folyókba és az van visszatisztítva. Pisi minden benne. Amiatt veszélyes a sok fogamzásgátló.

Az mennyire guszta?

2023. febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Egy bevizsgálás nem bevizsgálás. Érdemes legalább évente, hogy nem változott-e az összetétele. 50 méter azért nem olyan mélyen fekvő vízbázis, hogy ne szennyezhetné el valami. Már ha fogyasztani is szeretnétek. Ha csak fürdésre, mosásra, egyebekre használjátok, akkor tárgytalan. Fürdeni simán megfürdetném benne a babámat, de inni nem biztos hogy adnám neki. Forralás után sem valószínű, ha nem ellenőriztetem rendszeresen.

A közműves víz sokkal mélyebben fekvő vízbázisokból származik, vagy éppen partiszűrésű (jellemzően a Duna menti településeken), aminek a tisztaságát a természetes kavics szűrőközeg adja. Ezeket a vizeket, ha kell tisztítják és folyamatosan ellenőrzik. A hálózat öreg és sz*r állapotban van, szóval egyáltalán nem biztos, hogy rosszabb minőség a fúrt kút vize, de azért óvatosan kell vele bánni. Szerintem ha fogyasztani szeretnétek, az évente megér egy laborvizsgálatot. (Bár akkor már nincs ingyen...)

2023. febr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy tudom, hogy alá kellett írni a védőnőnél egy papírt, hogy a vizet nem fúrt kútból fogyasztjuk. Még csodálkoztam is, hogy a mai világban ilyet minek, de ezek szerint nem hiába. Nagyon bátor vagy, hogy október óta nincs bevizsgáltatva, intézd el most, 3 gyerek mellett biztosan könnyebb lesz.
2023. febr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%
okvasni tudtok?
2023. febr. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Fürdeni lehet benne, de inni nem szabad gyerekeknek és babáknak a nitrit miatt. Ásványvizet kell venni arra.
2023. febr. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is fúrt kút van a nyaralóban. Fürdeni, mosni lehet benne, de inni nem adnám a gyereknek. A 2-4 éveseknek sem, babának főleg nem. Főzni sem javasolt amíg nincs bevizsgàlva.
2023. febr. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Szóval olvasni tudtok? Írt olyat a kérdező, hogy azt isszák? Vagy tervezi inni? Csak a fürdésre volt kíváncsi, de osztjátok az észt.
2023. febr. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
8, mivel a gyerekek isszák a fürdővizet is amíg kicsik, fürdetni se fürdetném benne.
2023. febr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
A "nagyokat" sem fürdettem a kút vízben amíg nem volt bevizsgálva.
2023. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!