Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A bölcsödében szokás verni...

A bölcsödében szokás verni máshol is a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Én teljesen elhültem! Második napja szoktatom a kisfiamat, az egyik kicsi megharapta a másikat, erre a gondozónő odament és jól szájon vágta. Mondván, hogy egy 2 éves gyereknek máshogy nem lehet megmagyarázni, hogy azt nem szabad. Én teljesen összetörtem és kétségbeestem, hogy ez történik?? Az iskolában nem pofozhatják meg a tanárok a gyerekeket mert hazamegy, elmondja.

A kicsikkel ezek szerint bármit megtehetnek,mert úgysem tudja elmondani?Legfeljebb bemagyarázzák a szülőnek, hogy nem tudja megszokni a közösséget és azért nem akar menni. Nálatok mik a tapasztalatok bölcsöde terén??


2010. okt. 5. 13:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hűűűű, nekem még nem bölcsis, de ez tényleg rémisztő! Szegény kicsik! Biztos lehetne ezt jelenteni valahol...
2010. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen biztos lehetne, de nem merem. Ráadásul ő a gyerekem gondozónője is. Totál kivagyok!
2010. okt. 5. 13:10
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha megoldható, ne vidd többet...


Én olyan balhét vágnák ki, repülne onnan, a bölcsőde üzemeltetője az önkormányzat, oda fordulhatsz ezzel.

2010. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát én biztos szóvátenném a gondozónőknek, vagy az igazgatónak, hogy miért ilyen módszerrel nevelik a gyrekeket! Engem is megszokott harapni a lányom, de nem ütök meg, elmagyarázom neki hogy nem szabad!

Barátnőm rendszeresen elfenekeli a gyerekét ha rossztat csinál, és első második figyelmeztetésre hofy mem szabad mèg mindig csinálja, mint pl. Fellöki a gyerekem, elveszi a másik gyerekrtől a hàtékot hol ott nem adták kölcsön, homokot szór a másikra

valahol megértem ezt a fajta fegyelmezést, mert ha durválkodik egy gyerek és nem hallgat a szép szóra többszöri figyelmeztetésre sem, akkor tényleg másféleképpen kell tudtára adni hogy ha rossz akkor kap, de nem elsőre ütni!

2010. okt. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Sarokba állíthatta volna, vagy beküldi 5 percre az udvarról hogy tanulja meg nem szabad! Van másfajta nevelés is az verésen kívül!
2010. okt. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig! Szinte minden kisgyerek átesik a harapós korszakon. A tiéd is át fog. Ha a te gyermekedet ütötte volna meg, ugyanígy hallgatnál?Én megkeresném a bölcsőde vezetőt és hivatalos bejelentést tennék. Ha ő nem tesz semmi (védik a mundér becsületét) Néhány anyukával összefogva mennék tovább. Egy ilyen gondozó nem maradhat a gyerekek közelében. Sem bölcsiben, sem oviban. Tanunak ott vagy te. A gyerekek nem tudják még elmondani, éppen ezért kell nekünk felnőtteknek kiállni mellettük. Hallod, ha előtted így elragadtatta magát a gondozónő, akkor mit csinál, ha nincs jelen szülő? Ezen el kell gondolkodni, mert a gondozónő reakciójából kiderül, hogy ez nem egyszeri eset, hanem gyakorlat náluk. Ezt a sarat sajnos neked föl kellene vállalnod a gyerekedért.
2010. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég!! Ez elfogadhatatlan! Mi az, hogy nem lehet máshogy megmagyarázni egy 2 évesnek?! Röviden, határozottan és akár sokszor is.


A mi bölcsinkben a gondozónők temperamentumtól függően vagy határozottan rászólnak, vagy rákiabálnak arra, aki harap vagy verekszik. Utána pedig berakják a rácsos ágyba, ahonnan látja a gyerek a többieket, de nem játszhat velük egy ideig.

A rászólást hallottam is, a rácsos ágyat a lányom mesélte, mikor őt harapta meg egy kisfiú.

2010. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Annyira elvagyok keseredve, fogalmam nincs,hogy mit tegyek! És igen az én gyerekem is van, hogy elragadtatja magát és harap, de szerintem itt nem csak harapásért jár a pofon..első benyomás szerint ez a nevelési módszer! Belegondoltam én is, hogy ha elöttem megütötte, ráadásul nem is ismer, mert ma találkoztunk először. Ez borzasztó!
2010. okt. 5. 13:28
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon igazad van, amit leírtál. Még egy idegen ember előtt is képes megütni egy kicsi gyereket! A gyerek pedig még csak védekezni sem tud, hiszem 2 évesen ő még annyira védtelen!


Annyira sajnállak, hogy ilyen helyre kerültetek, s legszívesebben azt mondanám, hogy hagyjátok ott a bölcsit, de gondolom nem jó kedvedben vitted oda a gyermeked...

Sajnos hasonló esetről én is hallottam, pedig elit bölcsi, s ott is elcsattant néha egy pofon. Nem hiszem, hogy erőszakkal jóra lehet nevelni a gyermekeket! Vajon mit tanult akkor az iskolában sok éven keresztül, hogy gy neveli a gyermekek a bölcsiben? Én még a képzettségét is kétségbe vonnám, mert nem hiszem, hogy ezt oktatják a padok között.

A harapás elég sok gyereknél előfordul. Megfelelő odafigyeléssel, megbeszéléssel, magyarázással megérti a gyermek, hogy ez fáj, de ehhez nagyon sok türelem kell. Bár én is mérges voltam, mikor a fiamat a szeme alján megharapta egy kisfiú, de ő pszichésen beteg volt...

2010. okt. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Minden intézménynek van helyi vezetője. Jelezd! Nálunk az oviban volt egy óvónéni, akit egyszer egy közmunkás dadus elkapott, hogy megütött egy kisgyereket. Jelentette a vezetőnek. Az óvónéni egy hónapon belül elkerült az oviból. Ám ehhez az kell, hogy a vezető ne értsen egyet a testi fenyítéssel. Törvényileg viszont tilos a gyermekek bántalmazása. Fel lehet jelenteni, akár a rendőrségen is. A kisgyerek anyukája nem biztos, hogy örülne, ha tudná, hogy az ő gyermekét a bölcsiben így nevelik. Ez elfogadhatatlan. Bölcsibe a legkisebbek kerülnek, nem tudják megvédeni magukat. Ha a harapásért szájba vágás jár, akkor gondolom mit tesz akkor, ha meghúzza a haját valamelyik kicsi. Mert a kicsik között ez is előfordul.
2010. okt. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!