Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szájra puszi? Mit gondolsz...

Szájra puszi? Mit gondolsz róla? Nálatok szokás?

Figyelt kérdés

Bevallom, mi anyuval,amíg kicsi voltam néha szájra adtunk puszit! Apuval nem!

Férjem ezen meglepődött. Lehet,hogy neki furcsa,nekem nem volt az.

Viszont most egy ismerősömnél láttam,hogy a legjobb barátnője az ő kisfiának (tehát az ismerősöm kisfiának) a szájára ad puszit. Na ez már nekem is furcsa!

Tényleg csak érdekel,hogy kinél hogy van?

Mi most várjuk az elsőt, de szerintem nálunk nem lesz szokás!


2011. szept. 2. 15:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Amikor a babák picik, az ember össze-vissza puszilgatja őket, ahol éri, így néha a szájára is. 2 és 4 évesek a lányaim, néha előfordul. Szerintem ez természetes. Nyilván a kamaszodó gyerekeinknek nem fogunk szájrapuszikat adogatni, de én úgy gondolom, hogy ennek is természetsen érkezik majd el a határa, én nem aggódok ezen. Pl. a két évesnek még a popóját is puszilgatom, míg a 4 évesnek már nem.

És ez gyerekfüggő is, hiszen a gyerek "tiltakozni" kezd, ha nem tetszik neki valami, és akkor erre a szülő is reagál (jó esetben).

2011. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Érdekesek ezek a puszis dolgok, ahány ház, annyi szokás.

Nálunk pl szülő-gyerek között nem volt szájrapuszi, de mi amúgy sem vagyunk azok az egymás vállára boruló emberek.

Ez a párom családjában is így volt, és fel sem merült, hogy a kisfiunknak a szájára adjunk puszit. Most másfél éves, néha megfogja a két kezével az arcomat, és tátott szájjal rátapad a számra, gondolom utánozza, amit lát. (mármint hogy mi a férjemmel szájon csókoljuk egymást)

Én hagyom neki,de utána mindig elmondom, hogy anyának az arcára adjon puszit, és kap egy jó cuppanósat!:)

Ha más akarná szájon puszilni a rokonok közül, biztos rászólnék. A szüleim mondjuk dohányoznak, tehát ők eleve meg sem próbálták, a párom családja viszont nem szájrapuszis, hanem erőltetős. ("adjál már puszit a mamának/papának!") nekem ettől feláll a szőr a hátamon, a fiamnak még nem mondták, de ha elkezdik, biztos rájuk szólok, hogy nem kell erőltetni a puszit, ha nem akar adni.

Bocsi, kicsit hosszú lett!

2011. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen nem volt a családban, a napokban meg is lepődtem, egy ismerősöm a 6 éves kisfiát a száján puszilgatja, de folyamatosan. Én másnál ilyet eddig nem láttam, szerintem furcsa...
2011. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Mi soha, senkivel nem szájrapuszizunk, csak a szerelmespárok adnak egymásnak.

Én ezt így tartom helyesnek.

2011. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk mind a kettő magától adott szájra pszil, valszeg tőlünk látta.

Kinövik, engem nem zavar.

2011. szept. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Engem sem a szüleim és mi sem a kisfiunkat. Nekem visszataszító, kicsit aberrált is, ha egy felnőtt ember egy gyereket a száján megpuszil. De már párszor volt ez kérdés, elég nagy port vert fel.
2011. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a szájrapuszi maradjon meg a szerelmeseknek. Nem mondom, hogy nem esett meg, hogy véletlenül összepusziltunk, de direkt soha, és az is zavar, ha más anyukánál látom.
2011. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk nem volt ilyen.Mi 3-an vagyunk testvérek,de az édesanyám egyikünknek se adott puszit a szánkra.Én se adok a kislányom szájára.Én ezt nem tartom jó ötletnek főleg ha dohányzik az illető és úgy ad puszit egy gyerek szájára.
2011. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Én kiskoromban szájra puszit adtam az apukámnak és szerintem nincs benne semmi aberrált. Egészséges apa-lánya kapcsolatunk van a mai napig, és én is normális felnőtt lettem.

Persze ha idegenek adnak más gyereke szájára puszit az már kicsit tényleg fura. Én biztos nem adnék más gyerekének a szájára, és én sem örülnék ha az én gyerekemnek adna úgymond egy idegen.

2011. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk nem volt szokás, nagyon nem vagyunk puszilkodósak Mi 6-an vagynk testvérek de ha bárki megcsókolni vagy üntyümpüntyümözni akart velünk lekevertünk neki egy maflást:D

még nincs gyerekem, de ha lesz, nem fogom szájon csókolni, ha véletlen történne nem akadnák ki, előfordulhat az ilyen.

De ezen én is elgondolkodtam a minap mikor az orvosnál voltam, egy ismerősöm a 3 gyerekével is ott volt. 2ovis és egy kisiskolás. Mind a 3 gyerek agyon csókölta az anyját, sorba mentek és két kezükkel megfogták az arcát és szájon csókolták őt és az anyjuk vissza csókolt. érdekes volt.

19L

2011. szept. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!