Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a dajkaanyaság/béranyaság?

Mi az a dajkaanyaság/béranyaság?

Figyelt kérdés
A szakdolgozatom témája e kérdéskör részletes áttekintése. Ahhoz kérném a segítséget, hogy utánanézés nélkül az emberek tudják-e pontosan, hogy mit is takar e két szó? Ill. hogy mi a véleményük az ilyen módon történő szülővé válásról? Magánemberként is érdekel a válasz,nem csupán tanulmányi szempontból.
2010. okt. 5. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor egy nő más gyermekét hordja ki.

Komplett, összetett dolog, millió variációval.

Elsősorban azoknak nyújt segítséget, akiknek nem lehet saját gyerekük.

Talán van olyan verzió is, hogy abszolut anya és apa ivarsejteit ültetik be, és a béranya ezt hordja ki, de ezek variációja is lehet.

Sajna nálunk nem engedik, nem is tudom miért, jó megoldásnak látom azok számára, akiknek nem lehet saját babájuk, nagyon sajnálom őket...

2010. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

utánanézés nélkül:


a dajkaanyaságról azt vélem, hogy szoptatja az újszülöttet, aki nem a szülőanyja (vkinek tejtestvére)


A béranyaság pedig más magzatának kihordása, megszülése

saját vagy beültetett petével, megtermékenyítéssel.


Anyaként az elsőt támogatom, a másodikkal fenntartásaim vannak, a természetbe való durva beavatkozás miatt.

Azzal együtt, hogy nagyon-nagyon megértem, ha valaki saját gyermek után vágyik, és mindent képes elkövetni érte.

2010. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én már alaposan utánajártam a dolognak, mert szerettem volna egy barátnőmön segíteni. Sajnos nem lehet, a magyar törvények nem engedik, pedig ingyen tenném. Külföldre menni ezért meg túl macerás.


A béranyaság az, amikor egy nő anyagi ellenszolgáltatás fejében kihordja egy másik nő gyerekét, aki erre képtelen, vagy nem akarja. A dajkaanyaság ugyanez, csak anyagi ellenszolgáltatás nélkül.


Amúgy szerintem jogos némi anyagi hozzájárulás, minimum a dajkaanya terhesvitaminjához, ruházatához, esetleges fizetéskieséséhez, azaz a plusz kiadásokhoz, ha a dajkaanya igényt tart rá.

2010. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azoknak lenne jó, akiknek nem lehet saját gyermekük. Magyarországon ez nem engedélyezett, illetve csak abban az egy esetben, ha közeli hozzátartozó hordja ki a babát. Pénzt elfogadni nem lehet érte, azt hiszem, hogy ugyanúgy, mint Amerikában a terhesség alatt felmerült költségek téríthetők. Én pártolnám, a baráti körömben is van egy család, akik 8 éve próbálkoznak és nem marad meg a baba. Idegennek nem biztos, hogy bevállalnám, de nekik igen. A párommal is beszéltünk már róla, hogy ők megérdemelnék, jó lenne, ha ez jogilag is megoldható lenne. Biztos nehéz elválni egy babától, aki 9 hónapig az ember pocijában volt, de van az a család, aki miatt az ember bevállalná. Természetesen nem anyagi juttatásért cserébe, hanem azért, hogy ők is megtapasztalhassák, hogy milyen érzés egy babát kézben tartani.
2010. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi válaszokat!

A kérdést én már körbejártam vagy ezerszer,és mások véleménye is érdekelne. Amikor egyetemre mentem nem hittem volna, hogy a jogban az érzelmeknek még egy ici-pici szerepe sincs, ez szörnyen elkeserít. És az, hogy akik ezeket a jogszabályokat megalkotják egy csöppet sem foglalkoznak a leglényegesebbel: az emberekkel.

2010. okt. 5. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt már itt a Gyakorikérdéseken pár kérdés ezzel kapcsolatban. Próbálj meg rákeresni. Folyton indulatokat vált ki, vérre menő viták és lepontozások születnek. Az egyik tábor undorítónak tartja, aki odaadná azt a gyereket, akit megszült, a genetikai anyjának, a másik tábor meg tiszteletre méltónak.


Én sajnálom, hogy a törvény csak annak adja meg a lehetőséget, akinek épp van szülőképes korú nőnemű közeli vérrokona. Ezzel a feltétellel ugyanis a legtöbb ilyen anyajelöltet eleve kizárják abból, hogy genetikailag saját gyerekük lehessen. A barátnőmnek pl már meghalt az anyja, csak fiútestvére van, a többi nőrokona meg nem vérrokon, vagy nem szülőképes korú. Pl a 7 és 16 éves unokahúgaitól csak nem kéri azt, hogy hordjanak ki neki egy gyereket...


Ez már csak azért sem tisztességes, mert ha bármi más hiányozna a teherbeeséshez, beleértve a genetikai örökítő anyagokat, petesejtet vagy spermát, hormonokat, petevezetéket, orgazmust, bármit, azon segítenek, ha valakinek meg méhe nincs, annak nem jár a segítség. :-(

2010. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Két ember odaadja a petesejtjét vadidegen szélhámos nőnek nem is biztos hogy megkapja a babát lehet a kihordó asszony erőszakos. Méhátültetésre menjenek Dr UNgár és Dr Pálfalvi László volt méhátültetésné l2014-re 9 nő esett át méhátültetésen. Svédek jutottak legmesszibbre.2013-ban egy török nő Derya Sert így teherbe esett. Méhátültetés párkapcsolat erősítő
2014. jún. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!