Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig ne adjak D vitamint,...

Meddig ne adjak D vitamint, ha véletlenül kicsit túladagoltam?

Figyelt kérdés
Nemsokára 3 éves kisfiam italába véletlenül 10 csepp Cebion helyett 10 csepp D vitamin került. Mindet nem itta meg, de azért elég sokat ivott belőle, mire észrevettem. Meddig ne kapjon D vitamint?

2023. febr. 21. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Esetleg hívd fel a védőnőt vagy a gyerekorvost. Ne itt kérdezd a műkörmös Icát.
2023. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok orvos, de ha pl. eddig napi 2 cseppet kapott, akkor 5 napi adag már benne van, ha egyet akkor 10 napja megvan. Annyi napot hagynék ki, amennyivel többet már megkapott. A szervezet raktározza a D vitamint, így fél is fogja használni 5-10 nap alatt amit megkapott "előre".

Nyugi, nem lesz baj, előfordul.

2023. febr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
1-2 hétig
2023. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan komoly túladagolás. Esetleg 4-5 napot hagyj ki, de nem is kell feltétlenül. Nincsenek ezek az adagok patikamérlegen kimérve, a 2500 grammos újszülött és a 15 kilós kétéves is napi egy cseppet kap. Orvossal akkor kéne konzultálnod, ha mondjuk egy fél üveggel ivott volna, vagy már egy hónapja napi van10 cseppet kap 1 helyett.
2023. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2023. febr. 21. 11:28
 6/6 babyboom567 ***** válasza:
84%
Semmi baja nem lesz, az én kisfiam mindig emelt dózisban kapja, 3 évesen a 400NE-ből 12 cseppet kapott,ha beteg volt többet.A vérképe rendben, a d-vitamin szint normális.
2023. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!