Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 vagy több gyerekes, esetleg...

3 vagy több gyerekes, esetleg sérült gyerekeket nevelő anyukák! Hogyan osztjátok be a napotokat, hogy ne dilizzetek bele és ne is álljon a feje tetején a ház, a kert és hasonlók?

Figyelt kérdés

Valamit biztosan nagyon elrontok, mert bár nem lógatom a lábam napközben, mégis szét van csúszva minden. Egy darabig reméltem, hogy ahogy nőnek a gyerekek majd egyre jobb lesz minden, de most nem úgy tűnik.

Hamarosan ismét munkába tudok állni és addigra ki kellene alakítanunk valami ütőképes rendszert, mert egyébként elnyel minket a káosz.

Milyen tippeitek praktikáitok vannak amik segítika a napjaitokat?


2023. febr. 24. 10:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A hab a tortán, hogy felújítunk, amit szintén én csinálok (anyagiak miatt).
2023. febr. 24. 10:42
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, milyen idősek a gyerekek?

Nekem 3 van. 10, 8 és 2 évesek. A nagyobbak szívesen segítenek már sokmindent. Pl a szobájukat rendben tartják, szeretnek porszívózni, a 10 éves teregetni, stb. Ezeket most (még) szívesen csinálják, nem tartom őket terrorban :) és fontosnak is tartom a munkára nevelést, együtt lakunk, nem csak az én dolgom minden.

Persze emellett nem mondom hogy itt minden szuper és sosincs káosz! De az apró segítség is sokat számít!

2023. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nálunk 11, 9 es 8 evesek. Sajnos mindhárman problémasak. Mi is arra neveljük őket, hogy csinálják meg maguk körül a dolgokat, amit csak tudnak, de több munkával jár a segítségük mint a tényleges segítség mértéke. A porszívózást pl el sem viseli a kicsi a hang miatt, még fültokban sem, a középső csak csendben sír miatta, a nagy, szerintem észre sem veszi. Ő be szokott segíteni, ha a tesók nincsenek itthon, de egy m2 vagy fél óra, mert a szőnyeg szálai összeborzolódva nem jók. Sajnos sokszor jobb, ha megcsinálom egyedül, de ugye erre kevésszer van lehetőségem.

Mosni heti 3* szoktam, éjjel. Szerencsére mindhárman jó alvók, még a centrifuga sem ébreszti fel őket. Ezzel is kell kezdenem valamit, mert majd meló mellett nem tudok éjszakázni is.

2023. febr. 24. 11:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ők nincsenek suliban napközben?

Sérült/speciális igényűek?

Mert én azt hittem hogy kis gyerekekről írsz

2023. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Nincs még gyerekem, de ha nincs, akkor szerezz be egy robotporszívót (ne ár, hanem internetes vélemények alapján válassz). Azt el tudod indítani este.


Bocsi a példáért. A gyerekeknél nem működik az, mint a kutyáknál a porszívóval, hogy valami pozitív asszociációval összekötni, hátha úgy nem zavarja őket?


A másik, amit láttam, van egy amerikai youtuber nő valami 8 gyerekkel (Jordan Page), ilyen nagy takarításmániásnak tűnt, meg spórolás mániásnak. Ő elég korán befogja a gyerekeket a házimunkába. 1-2 időmenedzsment videóját érdemes lehet megnézni.

2023. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azt irod majd ha dolgozol, tehat most nem dolgozol ? A gyerekek nem iskolaba vannak 8 orat ?
2023. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem, jelenleg nem dolgozok, még gyod-on vagyok. Mindhárman iskolába járnak, a kicsi most elsős.

A két kisebb 4,5 órát van suliban, a nagy 6-ot.

2023. febr. 24. 15:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Apukát sehol nem olvasom a történetben.



Nekem szintén 3 gyermekem van, a 2 nagy sni-s. 8, 5, 2 évesek.


Férjem reggel 6kor megy el, 5kor ér haza. Így ő maximum a vacsoránál tud segíteni, a kicsit ő fürdeti, hétvégén nyílván több mindenbe veszi ki a részét.

Reggel én viszem őket suliba, oviba. Mindkettő helyben 15 perces távoságon belül. Délután is én megyek értük, de van, hogy szüleim besegítenek. Pl pénteken édesapám hozza őket, ilyenkor ez az unokázós nap, nagy ritkán 1-1 szombat.

A nagy napközis, az iskolában megcsinlája a házit, itthon azért átnézzük, befejezzük ha valamire nem jutott idő, gyakorlunk.


Tudom sokaknak nem adatik meg, de nekem a mosogatógép rengeteg időt megspórol, ahogy a szárítógép is. Én szinte minden nap mosok vagy 2 naponra.

Mindennap fel van porszívózva ( padlófűtésünk van és pluszban egy sparhelt is) porallergiásak vagyunk, így muszáj.

Hetente 1x minimum felmosok, de általában 2-3 x egy héten.

Fürdőt hetente 1x nagy takarítok kompletten, wc-t minden nap lefújom.



Nyílván én is arra tanítom a gyerekeimet picikoruktól, hogy el kell pakolni, korukhoz mérten önállóságra, de 2 figyelemzavaros gyermeknél ez hatalmas kihívás. Nálunk pl nem is a legkisebb a rendetlen hanem a legnagyobb, de brutál mód. 🙄


Minden nap főzők, nálunk a rendelés kilőve, mivel falun élünk.

2023. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A férjem nagyon keveset tud segíteni. Igazából tudna többet is, de neki így kényelmesebb. A háztartási munkákban amit csinál azt tudat alatt is úgy teszi, hogy újból meg kelljen csinálnom, a gyerekek körül meg végképp elvész, kiborul. Amíg kicsik voltak, álom volt minden, de mióta nagyobbak már nem találja velük a közös hangot, kiborul a visítástól, sírástól, a napirendtől, a pelenkázástól és még sorolhatnám.

Az utóbbi időben úgy működök mint egyedülálló anyuka, akinek 3+1 gyereke van.

Én is főzök minden nap 2 félét, mert ketten szelektív étkezők, inkább éhen halnak, de nem eszik meg ami nem tökéletesen a fogukra való, ráadásul egyikük laktózérzékeny is.

Nálunk naponta többször is fel kell mosni, mert kutya, macska, gyerekek, cserépkályhák, irgalmatlanul poros régi ház stb. Az állatokat is el kell látni, ráadásul a kert is kezd éledni, már vetem a fóliába menőket...

A mosós estéim a legnehezebbek, mert akkor még aludni sem nagyon tudok, mert mire mindent kiteregetek már kelnek a gyerekek ( 4-5 között ébrednek).

A sulik aranylag jól megközelíthetőek tömegközlekedéssel. Reggel 1/4 7-kor indulunk, így ér be mindenki 3/4 8-ra.

Néha úgy érzem nem fog ez nekem menni, de valahogy össze kell szerveznem mindent.

2023. febr. 24. 19:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért éjjel mosol?


A férjedet igen is be kell vonni! Kiborul? Ki nem szarja le? Felnőtt ember, aki 3 gyereket képes volt megcsinálni, legyen ahhoz is elég nagyfiú, hogy kiveszi a részét mindenből! Ráadásul nem is átlagos gyerekekről van szó..


Hol van a te pihenő időd?

2023. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!