Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekeket nevelő...

Autista gyerekeket nevelő szülők elolvasnátok a kérdést?!

Figyelt kérdés

Azoktól kérdeznék, akiknek már kezdetben feltűntek furcsaságok!


Amik az én babámnál tapasztalhatók (7 hónapos):


- gyenge szemkontaktus

- beszélgetésre ritkán figyel

- arckifejezést nem utánoz a mosolyon kívül

- ölben el van, de nem szereti túlzottan

- játék közben sose néz fel rám

- szereti az árnyékokat, a kontrasztos képeket nézegetni vagy kinézni az ablakon


Plusz infók:


- számára kedves személyekre, néha idegenekre is spontán rámosolyog

- pacsit adni megtanult

- néha pápát int

- ha akarja, akkor fenn tudja tartani a szemkontaktust

- nem válogat sem játékokban, sem ételben

- nevére néha hallgat, főleg, ha az apukája szól neki :)

- gagyog


Szerintetek, amelyik babának ilyen korán látszódnak a jelek, az súlyosabb vagy ez teljesen független ettől?



2015. ápr. 14. 15:45
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még néhány plusz információ:


- cumisüveg felé nyújtja a kezét és tudja, hogy valami jön belőle

- a közel állók (én, apukája, nagymama) hangjára elmosolyodik

- van egy dob, ami zenél neki, azt gyakran ütögeti (mintha tudná, hogy meg kell ütni, hogy szóljon)

2015. ápr. 14. 15:52
 2/43 anonim ***** válasza:
83%
"Pacsit adni megtanult" ????
2015. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy kérés nélkül hozzászólok, de mit takar, hogy gyenge szemkontaktus? Ha szólsz hozzá, nem figyel rád mindig? Nem tudod fenntartani a figyelmét?


Nem hiszem, hogy a felsoroltak aggodalomra adnának okot.

2015. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

A pacsit úgy értem, hogy ha mondjuk neki, hogy "pacsi", akkor mindkét tenyerét előre tartja és mi ütögetjük a kezecskéit.


A gyenge szemkontaktus azt jelenti, hogy ha pl. magam elé tartom mindenfelé nézeget, csak rám nem. A pelenkázón viszont fel lehet vele venni és tartja is, de pl. a tükörbe se néz bele, inkább a kezét veszi észre, nem az arcát.

2015. ápr. 14. 16:16
 5/43 A kérdező kommentje:
A kukucs játékot szereti. Mosolyog rajta, de nem az a teli vigyor, csak amolyan szelíd mosoly.
2015. ápr. 14. 16:37
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

jelek??? milyen jelek basszus???

7 hónaposnál ezek nem jelek hanem élettani dolgok.

nem véletlenül nem beszélhetünk 15 hónapos- 1,5 éves kor előtt autizmusról, mert akkora kell azokat csinálniuk amik jelek lehetek... illetve ez csak 1 területre vonatkozik, hisz a beszédet 2,5 éves korban, a szociális érettséget pedig 3 éves kor után tudják nézni.


tényleg, nem írtad, hogy nem szerepjátékozk és nem használja az igen szót! pedig ezek nagyon tipikus tünetek :D


őszintén válaszolj nekem egy kérdésre! mi bajod van, hogy a 7 hónaposodnál "autizmus tüneteket" lesel? ez már vetekszik az elmebajjal, ráadásul nyilvánvaló, hogy gőzöd sincs az autizmusról, max láttál egy filmet ahol ezeket mondták egy 20 évre... olvass utána

2015. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

még a tükörre reagálnék... képzeld, 7 hónaposnak még énképe sincs! fogalma nincs arról, hogy a tükörben ő van! azt hiszi, az anyának egy része ő, egy test...


egyébként megrögzött szokásai nincsenek? :D

2015. ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Kinevethetsz, de én nem tartom annyira viccesnek! A BHRG alapítványhoz megyünk, ahol megnézik, hogy mi okozza nála a késést!

Tudom, hogy egy hét hónaposnak nincs énképe, de azért valljuk be, a legtöbb baba imád ölben lenni, folyamatosan tart szemkontaktust és mosolyog! Ellenben rá sajnos egyik sem igaz.

Én szeretném a legjobban, ha ezek csak azért vannak, mert én sem vagyok az a mosolygós, szembe nézős fajta (tényleg nem).

2015. ápr. 14. 17:04
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

milyen késést? miről beszélsz?

és mi köze a bhrg alapítványnak az autizmushoz? ha autizmus lenne akkor a korai fejlesztőbe kéne vinned (gyerekorvos beutalóval), ahol egy pszichiáter-logopédus páros nézné meg.

de mivel 7 hónaposan élettanilag nem ott tart, hogy legyenek tünetei, ezért ennyi idősen nem tudják megvizsgálni. persze sok pénzért sokan vállalják.

de egyszerűbb lenne, hogy ha utánaolvasnál az autizmusnak. mi 27 hónaposan kaptuk meg a GYANÚT! most 5 éves és még nincs diagnózis... mert az autizmus olyan területeket érint ami 3 éves kor után nézhető, addig nem.

és ahhoz, hogy autizmusról beszéljünk, mind a 3 területet kell érinteni. a beszédet (kommunikációt), ami nálatok még meg sem jelent, a szociális készséget, ami 3 éves korra alakul ki (ezek a szerepjátékok, többi gyerek játszik-e, stb) és a rugalmas viselkedést, amit ugye szintén nem tudsz megfigyelni, mivel gondolom nem ragaszkodik útvonalhoz, a kanalat nem jobbra kell tennie, az ágyat félbehajtott takaróval lehet elhagyni, stb.


szóval igen, tartom magam ahhoz, hogy olvass utána, mert az amit most csinálsz az nem normális!!!

2015. ápr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
88%
Ha magad elé tartod mindenfelé nézeget, csak rád nem? Mit vársz egy 7 hónapostól??? Végig a szemedbe nézzen? Könyörgöm, a világot fedezi fel, nem téged fog nézegetni. Az én gyerekem ugyanígy viselkedett ennyi idősen. Sőt, most 1 éves, a cumisüveget még mindig nem fogja meg, ha felveszem rám sem néz, hanem hisztizik, mert le akar menni. Sosem jutott eszembe, hogy ez nem normális. Mindenféle kötözködés nélkül, szerintem magadat nézesd meg. Hagyd békén azt a szegény gyereket, ne hurcold sehova! Hadd fedezze fel a világot! Tényleg mindenféle vizsgálatnak alá akarod vetni, mikor teljesen normálisan viselkedik a leírásod alapján?
2015. ápr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!