Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vagyok veszélyeztetett...

Nem vagyok veszélyeztetett terhes, de a munka helyen kérheti H táppénzen legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kismama vagyok jelenleg közel 7 hetes és mikor ki derült a terhességem a munkahelyem meg kért,hogy írassam ki magam táppénzre, mert nem tudnak olyan munkát biztosítani nekem ami a magzatra nem veszélyes. Voltam terhesség megállapításon is de nem írták rá a papírra a kódot amivel a házi dokim ki tudná írni. Van esetleg más lehetőség arra,hogy terhes táppénzre kerüljek?
2023. márc. 4. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik terhestappénz.

A munkáltatód csak spórol rajtad.

2023. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
A nődoki ír egy papírt hogy javasolja a táppénzt, azzal kell elmenni a háziorvoshoz.
2023. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj táppénzre, mert valóban így akarnak spórolni rajtad.


„Amennyiben a munkavállaló munkaköre veszélyezteti a kismama és magzata egészségét az Mt. 60.§ (1) bekezdés alapján a munkáltató köteles olyan munkakört felajánlani részére, amely nem teszi ki egészségügyi kockázatnak. Előfordulhat, hogy a munkáltató nem tud ennek eléget tenni. Ilyenkor fel kell menteni a várandós nőt a munkavégzési kötelezettség alól és a munkaszerződésnek megfelelő alapbér illeti meg erre az időszakra.”

2023. márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj táppénzre!

Hármasnak van igaza, a munkáltatód spórolni akar rajtad.

2023. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem,köteles akkor távolléti díjat fizetni.Nem kell,nem is lehet hivatalosan táppénzre menni,ha nem indokolt.A nem hivatalosan most hagyjuk,tudjuk,hogy el lehet intézni.
2023. márc. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Plusz ha erre rádumál, neked kijárási tilalmad lesz.

Táppénzen nem mehetsz a délelőtti vizsgálatokat leszámítva sehova hivatalosan.

Nem mehetsz kirándulni, nyaralni, játszóterezni sehova, hiszen olyan beteg vagy, hogy képtelen vagy a munkavégzésre.

Ha mégis kiteszed a lábad és kapsz egy ellenőrzést, megbüntetnek táppénzcsalásért.

2023. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
A kijárási tilalom baromság, én itthon voltam veszélyeztetett terhesen és rajta volt a táppénzes papíron hogy 10-18 óra között járhatok el itthonról.
2023. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7 én csak valami délig mehettem :D

de nem ellenőrzi ezt senki.

Ha valami gonosz irigy munkatárs vagy rosszakaró feljelent, akkor lehet gond.

2023. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak igaza van, ez jár neked. Én is kaptam 2 hónapig a szülés előtt. Csak sokan elfelejtenek szólni a dolgozónak a jogairól. Mondd el a főnöknek és a a HR-nek, hogy tudsz erről, ha nem tudnak megfelelő munkakört biztosítani, akkor ez jön. Nem a táppénz.
2023. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%

Mivel foglalkozol szabad tudni?

Előfordulhat, hogy tényleg nem tudnak olyan munkakört ajánlani ami számodra teljesen biztonságos.

Én ugyanígy voltam. Nekem is megjavasolták, hogy menjek veszélyeztetett terhesként táppénzre, de nem azért, hogy spóroljanak rajtam. Hanem, mert oviban dolgoztam és folyamatosan ki voltam téve a betegségeknek. Van, amit ha terhesen elkap az ember az veszélyes a magzatra. Ez esetben tök mindegy, hogy a csoportban vagyok vagy az irodán ülök, ha az épületen belül vagyok.

Úgyhogy igenis létezik ilyen, hogy egyszerűen nem találnak olyan munkakört, ami biztonságos. 🤷‍♀️

A táppénz nyílván szívás, mert fél fizetést kapsz.

2023. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!