Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szoktatják rá teljesen...

Miért szoktatják rá teljesen a cumira a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy nem alkalmanként, hanem majdnem állandóan a szájában van a cumi, de már 3 éves lesz.


Miért szoktatják rá ennyire?

Nem sír annyit a baba?

Nem kell vele "annyit" foglalkozni?



2023. márc. 4. 21:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Miért szoptatnak sokan 3 éves gyerekeket?


Mert ragaszkodik hozzá, mert megnyugtatja, mert sír ha elveszik tőle és nem akarják erőszakkal elvenni tőle. Foglalkozni pedig ugyanannyit kell vele.

2023. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Egyszer azt hallottam hogy nem sír annyit a baba
2023. márc. 4. 21:36
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
A 3 éves nem baba.
2023. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Az én babámnak hiába adom oda a cumit, ha sír, mert ugyanúgy ordít tovább cumival a szájában. Elalváshoz kell neki, meg addig, amíg összeszedem magunkat a sétához, és beteszem a babakocsiba.
2023. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Egyszer azt hallottad... hát hülyeséget hallottál. Elég gyakran köpik ki a cumis babák a cumit, hogy jobban tudjanak üvölteni. És a cicivel ellentétben ezt el lehet veszíteni, el lehet dobálni, össze lehet retkelni, keresgetni kell a sötétben, de ha világít, akkor a gyerek szórakozik vele, és azért nem alszik. Szóval ez nem úgy van, hogy kap egy cumit, és onnantól hangja sincs.

Hogy ki miért adja, az meg egyéni. Az én gyerekemnek fény alatt kellett maradnia, és mivel a mellem nem tudtam a gépbe betenni vele, maradt a cumi. Csinált is az a szar cumizavart, amivel jól megszívattam magam, de mivel a kezelés kellett, ez volt.

2023. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

A kislányom az ujját cumizza, amire nem én szoktattam rá. Cumi sosem kellett neki, mindig kiköpte.

Ellenben a mai napig megkapom kvázi idegenektől, hogy miért nem szoktatom rá cumira? Nem is értem a kérdést...

A kislányomon már érzem, hogy mikor miért kezdi el cumizni az ujját és hogyan (éhes, fáradt, zaklatott és nyugtatja magát). Kb. a cumit is erre használják a babák. Ha sír és nem a cumijáért sír, akkor a cumi nem fogja megnyugtatni, szóval blődség a felvetésed.

2023. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen nincs, hogy ennyire vagy annyira rászoktatni. Egy baba vagy cumizik vagy nem. Ha igen, akkor igény szerint használja. Ha a szülő elrakja a cumit, akkor a baba sírni fog, mert szüksége lenne rá. Tehát nem szabályozhatja a szülő kedvére, hogy mennyit cumizzon a baba. Azt viszont eldöntheti a szülő, hogy mikor veszi el véglegesen a gyerektől a cumit. Kb 2-3 éves kor között a legtöbben elveszik.
2023. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Minket a rokonok állandóan kèrdezgetnek hogy "nincs cumija? Vegyetek neki!".

Egyébkènt van neki, mikor oltásokat kapott akkor próbáltuk nyugtatni de kiköpte, ha elfogadta akkor megnyugvás után elvettem mondjuk egy óra mülva.

Csak minket meg ezzel traktálnak,

2023. márc. 5. 07:30
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

De szabályozhatja egy szülő, hogy mennyit cumizzon egy baba.

Ahogy egy 3 éven túl szoptatott baba sem az anyja mellével a szájában megy oviba, el lehet érni, hogy a cumisnak se kelljen naphosszat.

Csak ez megint befektetett munka, ami nem divat a gyereknevelésben.

2023. márc. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

Az én babám azért kapott, mert 2 hónapon keresztül túlzás nélkül komfortszopizni akart. De úgy, hogy pisilni, fürdeni, enni nem tudtam, csak ha közben hallgattam, hogy ordít. Letenni sem tudtam aludni, amint észrevette, hogy elmentem, felkelt teljesen és üvöltött. Hát én nem vagyok élő cumi. :D Adtam neki cumit, becsukta a szemét és aludt. Most 8 hónapos, már csak alváshoz használja, napközben nem érdekli, magától szokott le. Én 2 éves korában, ha még mindig cumizik, szeretném leszoktatni. De jobban örülnék, ha magától engedné el nappalra is.

Arra is jó tud lenni, hogy pl. ha elmész otthonról és sírni kezd, akkor cumival megnyugszik, a melledet meg nyilván nem fogod előkapni a boltban, mással meg egy pici babát sokszor nem lehet megnyugtatni. Vagy legalábbis az enyémet nem tudtam. :) Ügyes vagy, ha sikerül anélkül felnevelni, de ha valaha úgy érzed, hogy neked ez segítene, szerintem azzal sincs baj, ha használod. A rokonokat meg rázd le azzal, hogy te szeretnéd megpróbálni anélkül.

2023. márc. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!