Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 4 èvesen èjszaka mèg nem...

4 èvesen èjszaka mèg nem szobatiszta a gyerekem, nálatok is előfotdul? Hogyan szoktatjátok le?

Figyelt kérdés
2019. júl. 20. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Dokink, védőnőnk és óvónénink szerint nappalra 5, éjjelre 6 éves korig van a türelmi idő, utána kivizsgálás javasolt, és az idegrendszer érettségén múlik főleg. Nálunk az egyik gyerek szépen leszokott még 3 éves kora előtt kb. két hét alatt, a másikkal most 5 évesen még kinlódunk, bár naaagyon fokozatosan javul.
2019. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
Beszélni kell a gyerekkel a problémáról. Egy 4 éves már elég nagy hozzá, hogy megértse. Meg kell kérdezni, mi akadályozza, miben lehettek a segítségére a siker érdekében!
2019. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Ismerősöm mondjuk azért vizelt be 10 éves koráig, mert szexuálisan bántalmazták.
2019. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
4 évesen még sehogy. Bőven ráér vele.
2019. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Az éjszakai szobatisztaság nem szoktatás kérdése, hormonális szabályozás alatt áll.
2019. júl. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
3,5 év3sen szokott le, de 5 éves koraig történt meg baleset néha. Ha csak néha pisil be, az nem baj, ha még pelus kell én kikerném az orvos véleményét. Megeshet amugy, hogy csak túl mélyen alszik és olyankor nem erzi az ingert.
2019. júl. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Pont 4 évesem van. Éjszakára pelusos, és mindig van benne reggelre. Nálunk azért van, mert nagyon mélyen alszik, nem kel fel, ha pisilnie kell. A gyerekorvos azt mondta, 5 éves korig ráér.
2019. júl. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
Egyszerűen lusta, el lett kényeztetve.
2019. júl. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy legyen minden feltétel adott hozzá, hogy kimenjen éjjel pisilni, sokmindent nem tud tenni az ember. Egyszerűen levehető ruha, közeli mosdó, az odavezető út ne legyen teljesen sötét kb ennyi. Aztán ha már pár napja üres a pelus, akkor levenni, és reménykedni. A 4évesem már jóideje pelus nélkül alszik. Eleinte tartogatta reggelig, aztán mostanra már szó nélkül kimegy hajnalban pisilni.
2019. júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nincs elkènyesztetve... Beszèlgettem vele, mondja is hogy nem kell neki mert nagy már, de mègsem megy. Èjjelifèny ès bili az ágya mellett, a wc egyenlőre felújítás alatt. Az hogy mèlyen alszik az igaz. Volt hogy felkelt motyorgott hogy pisi ès dőlt vissza aludni. Sokszor azt sem veszi èszre ha ide oda pakolgatom, átöltöztetem ès újra ágyazok. Arra sem kel fel, ha règ bepisilt az ágyba. Próbáltam egy hètig... Èjjelente csak egyszer kellett mindent kicserèlnem. Nappalra nagyon korán leszokott, engem nem zavar az èjszaka, csak kíváncsiság.
2019. júl. 21. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!