Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megértetni egy...

Hogyan lehetne megértetni egy elvált apával, aki szereti a gyerekét, hogy pont vele fog kiszúrni, ha erején felüli gyerektartást fizet?

Figyelt kérdés

Sajnos az előző munkahelyéről egy csoportos leépítés miatt kitették 2 éve, a mostani pénze meg jó, ha a harmada az előzőnek. A gyerektartás összegén nem akar módosítani, mert szerinte ezt vállalta, ezt kell fizetnie amíg csak tudja.

Annak mi értelme, hogy még húzza, azután meg összeomlik minden ahelyett, hogy már most egy mérsékeltebb, de fixen tartható összegre váltana? Így a gyereket se rántaná magával. Miért nem akarja belátni ezt?

Az exe nem partner ilyen dolgokban hiába is beszélnék vele, de persze ő lesz a legjobban felháborodva, amikor az utcára kerülnek.


2023. márc. 5. 10:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
* az az ő gondja.
2023. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%
Azt mondod, az ex nem dolgozik. Akkor kb. 100 ezerből főzeti a rezsit, eltartja magát és a gyereket?
2023. márc. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
72%

Hát nem tudom. Nekem nagyon sántít ez a történet...


160+80at fizet. Ami testvérek közt is 240ezer. De erre van egy 200ezres fizuja.


Az ex is kapja a 80 gyerektartást, +gondolom a családit, 100ezer. Ebből él.


Valamit nagyon tudnak.


Ha a drága jóembernek ennyi esze volt, hogy egy 160ezres törlesztőt bevállalt, hát szíve joga. Emiatt valóban nem a gyerektől kellene elvenni.... 80ezer a mai világban gyerektartásra mi?!


Kezet foghat anyukával, nem hiába tartanak ott, ahol.

2023. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%

Ez olya akkor szerinted, mintha apuka ami fizetésben a munkáltatóval megbeszélt, azt a fizetést kapja 10 év muúlva is, mert abban állapodtak meg???


Gyereket vállat, akkor azt el is kell tartani, minél nagyobb annál több pénz kell. Akkor munkát vált, vállal másod állást vagy a törtesztőtvátvariálja a bankkal.

2023. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
81%
A törlesztő részletet vállalta erején felül.Gyermeket is, de azzal már nem tud mit tenni, de a hitelel igen.
2023. márc. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Biztos hogy a mi orrunkra se köt rá mindent az apuka. Mondjuk a helyében én sem lennék túl büszke az egészre.

A kicsit már védelembe vették, ez pontosan nem tudom, hogy mivel jár, de a családsegítősök járnak ki hozzájuk, meg múltkor az apukát is behívták. Akkor mondták neki, hogy ha minden kötél szakad, akkor otthonba kerül.

2023. márc. 5. 11:30
 17/24 anonim ***** válasza:
64%
Azért az sok mindent elmond az apukáról is, hogy ezt hagyná...
2023. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem miért ütöd bele az orrod.

A sztori amúgy kamunak hangzik... de feltételezzük, hogy igaz.


Apuka menjen el szépen 3 műszakba vagy 12 óráva akár operátornak (ha nincs neki szakmája vagy valami amivel másban eltud helyezkedni) mert ott túlórákkal megkeresi a havi 400 at na bumm megvan oldva.


Amúgy ha a törlesztő és a gyerektartás egyben nem fedezi a keresetét apuka mégis miből él? Úgy etetik ingyen? Hagyjuk már... Nyílván valaki ingyen etet egy felnőtt férfit meg eltart...

2023. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Mint írtam is, még van valamennyi a házért kapott pénzből. Attól viszont tényleg félek, hogy mi lesz, ha a nyakunkon ragad. Eredetileg úgy volt, hogy februárig marad, de valami nem úgy jött össze és még kért 1-2 hónapot.
2023. márc. 5. 11:49
 20/24 anonim ***** válasza:
21%
Akkor apuka miért nem veszi magához a gyereket?Elnézi, hogy otthonba kerül?
2023. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!