Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnál egy gyermeket 32...

Bevállalnál egy gyermeket 32 évesen apa és hátország nélkül, de jó anyagi háttérrel?

Figyelt kérdés

Egyedülálló nőként, véletlen terhességből adódó gyermeket bevállalnál?


Úgy, hogy a gyermek apja nem tud róla (szeretői kapcsolat - ha tudna róla sem vállalná fel) és a saját szüleidre nem számíthatsz (külföldön élnek).



Viszont mögötted több saját lakás, befektetések, (20+ millió) megtakarítás.


2023. márc. 5. 21:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
79%

3 éves a lányom. 9 napig lázas volt. Éjszaka nem alszunk. Közben én is elkaptak tőle. Még mindig nem mehet jövőhét közepéig bölcsibe (akkor már 2 hete lesz itthon). Mára én még szarabbul vagyok.

Az ilyeneket egyedül, segítség nélkül, hogy oldanád meg? Egy szezonban 3-4 ilyen tuti van (jó mondjuk nem ennyire hosszú, és lehet te se kapod el mindig).

Énidőt mint olyat felejtsd el! Erre is kész vagy?

Van reális kép a fejedben arról, hogy milyen egy kisbabával, kisgyerekkel az élet?

2023. márc. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Természetesen nem arra gondoltam, hogy 50 éves koromra is mellettem akarom tudni.

Arra céloztam, hogy 50 éves koromra nem szeretnék egyedüli elfoglaltságként járni az nyugdíjas könyvtárba, úgy hogy mellettem mesélik a hozzám hasonló korúak a gyerekek jönnek/unokázni mennek hétvégén, én pedig nézek, hogy hétvégente számolom az összespórolt pénzem..

Vagy 5-6 év múlva is keresni az "igazit" akivel majd, valamikor, majd-majd családom lehet és talán és vihetek valakit a oviba.



A félelmem, amit írtatok, hogy ha én megbetegszem, ki ápolja, ki vigyázz rá.

De annyi sok egyedülálló anya van, megoldják valahogy. Vagy nem?

2023. márc. 5. 22:48
 13/33 anonim ***** válasza:
87%
De, de a “majdcsak megoldjuk valahogy” nem egy jo hozzaallas. De persze, vannak bebiszitterek. Meg lehet oldani
2023. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olyan felkiáltással se jó gyereket vállalni, hogy testvére lesz xy-nak, úgy az se egy jó üzenet, hogy azért születsz meg, hogy anyád ne legyen egyedül…. Sőt, még rosszabb
2023. márc. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
34%

Esetleg a családsegítő szolgálathoz akkor majd fordulhatsz ötletért, hogy ha tanácstalan leszel egy-egy helyzetben. Ott szokott lenni pszichológus is.


Egyházi személyek is készséggel adnak információt. Viszont a mentálhigiéné szakot végzett embereik most elérhetetlenek (ferences rend.) Papok, lelkészek együtt gondolkodnak Veled.


Magyar Máltai Szeretetszolgálatban is dolgoznak szociális munkások, valamint a karitász szolgálatok munkatársai is betöltenek segítő szerepet ilyen helyzetekben.

2023. márc. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
41%

A kérdésre válaszolva: nem.

Nem vállalnám egyedül sehogy. Persze ha most egyedül maradnék megoldanám valahogy, de nem lenne boldog életem.

Nagyon sok lemondással jár egy gyerek napi szinten állandóan. Segítség nélkül garantált a kiégés, ami a gyereknek is rossz.


A te konkrét esetedre még nagyobb nem a válaszom. A gyereket kölcsönbe kapjuk, hogy aztán önállósodásra tanítsuk és kirepüljön. Lehet ő nem fog akarni gyereket és nem lesz unokád. Vagy megromlik a viszonyotok és rád se nyitja az ajtót...ezt nem lehet tudni előre úgyhogy nem javaslom neked.

Sokkal inkább egy pszichológust hogy kiderítsd miért nem vagy alkalmas tartós kapcsolatra, mert ha ez kiderül nem fogsz rettegni az egyefülléttől sem.

2023. márc. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 kajitani ***** válasza:
62%

Nem. Tök jó dolog,hogy van pénzed,de sajnos az édeskevés egy gyereknek.

Amíg csecsemő, talán rendben lennél,vannak bébiszitterek. De mondjuk ők éjszaka nem lennének melletted, szülés után kellene azért éjjel pihenni, regenerálódni a testednek,nekem hatalmas segítség volt a férjem,aki kivette a kiságyból és úgy hozta szopizni.

Ha menni szeretnél valahová, egészen pici korától akkor vagy bébiszitter kell,vagy cipeled magaddal.

Ha később olyan lesz a habitusa,nem fogsz tudni tőle otthonról dolgozni,az is lehet,hogy nem marad meg mással,engem a kisfiam a vécére is kísér ha éppen olyan kedve van,vagy ha éppen rossz napja van,akkoe egész nap bújik stb.

Imádom,de úgy kell magamnak lopni az időt,pedig nekem itt a férjem elég klassz beosztásban, tehát nem nonstop dolgozik,vannak nagyszülők (igaz,nem nyugdíjasok,de akkor is),plusz unokatesómék imádják a fiamat, sokszor van velük.

Nem akarlak bántani,hogy így ezt leírom,de emellett azért egy gyereknek kell egy apafigura is...Ha csak a saját fiamat nézem, hát rajong az apjáért.

2023. márc. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Vegyél inkább akváriumot vagy nagyon max egy macskát. Nem leszel egyedül..
2023. márc. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Férjes anya vagyok, a férjem nagyon is kiveszi a részét a gyerekünk neveléséből, házimunkát mindig is többet csinált mint én, szóval abszolút nem vagyok magamra hagyva, sőt, de így is rohadt fárasztó.
2023. márc. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
76%
Hát, nem lennék a gyereke annak, aki úgy van vele, hogy mindegy, hogy senkije nem lesz a gyereknek, de van pénz...
2023. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!