Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnál egy gyermeket 32...

Bevállalnál egy gyermeket 32 évesen apa és hátország nélkül, de jó anyagi háttérrel?

Figyelt kérdés

Egyedülálló nőként, véletlen terhességből adódó gyermeket bevállalnál?


Úgy, hogy a gyermek apja nem tud róla (szeretői kapcsolat - ha tudna róla sem vállalná fel) és a saját szüleidre nem számíthatsz (külföldön élnek).



Viszont mögötted több saját lakás, befektetések, (20+ millió) megtakarítás.


2023. márc. 5. 21:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
39%

MINDENEM odaadnám annak elkerülése érdekében, hogy egyedül maradok! A gondolat, hogy 40 évesen egyedül leszek ...inkább a halál...


De azért van annyi eszed ennyi idősen, hogy más nő férjével kormoltatod magad, mert együttélésre alkalmatlan vagy. Undorító vagy, és a hozzád hasonló nők is.

2023. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Utolso, ilyet sehol nem irt.
2023. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
53%
22, szeretői kapocslat. Ott a kérdésben.
2023. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
46%
Bocsi, elsiklottam felette. Igy mar teljesen egyetertek veled.
2023. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
77%

Amíg nem volt gyerekem, úgy voltam vele, hogyha besikerülne egyedül is bevállalnám. Anyagilag belefér, a többit megoldom.

Hát ma már ezen nagyokat kacagok. Még csak egy éves a lányom, de ha nekem ezt az egy évet egyedül kellett volna végigcsinálnom, már minimum meghülyültem volna. Elképesztően sokat kivesz az emberből az, hogy non stop más igényeire figyel és azokat elégíti ki, a saját igényei gyakorlatilag megszűnnek létezni. Biztos van, aki erre született, én így is sokszor nehezen viselek helyzeteket, pedig van férjem, aki rengeteget segít és bár vidéken, de nagyszülők is vannak, akik jönnek, ha tudnak.

Szóval, amíg nem volt gyerekem én is úgy voltam vele, hogy simán. Amióta van, azt mondom biztosan nem vállalnám!

2023. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Én úgy születtem, hogy édesapám 50+ évesen keresett egy fiatal nőt, azzal a feltétellel, hogy lesz gyerek.


Mindig azt mondta éppen, csak hogy nem szült meg, azon kívül mindent ő csinált, és tényleg így is volt!

Apum keltett, öltöztetett, vitt az oviba-suliba, kaját csinált, fürdetett, altatott, mesét mondott, hétvégén vitt ide-oda. Ha ő férfiként erre képest volt, miért ne lehetne erre képes egy nő? És neki sem volt hátországa.


És azt is mondta, szerintem teljesen igaza van: az életben egyetlen ember lesz, akit szeretni kell, és aki szerethet az a gyermeked. Soha senkitől ne várj szeretetet, az egyetlen akit érdemes és lehet szeretni az a gyermeked.

2023. márc. 6. 10:47
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

26# Igen, ez szép gondolat és nyilván ezért is vállalnak az emberek gyereket. Mert a nehézségek mellett rengeteg szeretetet és örömöt ad.

De ha ezt te már eldöntötted, akkor miért kérdezel?

Tartsd meg és majd megoldod... Nyilván megoldja, akinek muszáj, de más ha az utolsó energiáiddal is a gyerekedet pesztrálod, meg más, ha van lehetőséged egy picit kikapcsolni néha, mert van segítséged.

2023. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
pké, csak nyugodtan, de most szólok, azért mert te ilyen ragaszkodó alkatra sikerültél, nem biztos hogy a születendő gyerek is ilyen lesz, simán lehet hogy 18 évesen elköltözik a világ másik felére, mert ő ott akarja leélni az életét, nem akar majd gyereket, nem lebeszélni akarlak, de nem ártana tisztázni magadban, hogy a gyerekszülés nem azt jelenti, hogy szerzel magadnak egy társaságot, aki öreg napjaidon majd szórakoztat, felügyel, gondoz, pénzel, és további számodra szórakoztató teremtményeket szül neked...
2023. márc. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
41%

Soha senkitől ne várj szeretetet, az egyetlen akit érdemes és lehet szeretni az a gyermeked.


Hát nem csoda, ha ilyen elb.szott lettél.

2023. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Azt döntsd el, hogy képes lennél-e gyerek nélkül leélni az életed. De ne úgy, hogy valaki kell x év múlva, lehet az akár a gyereked is, hanem konkrétan tartalmasnak tartanád-e az életed, úgy is, hogy nem lettél anya. 50 évesen ezen már nem változtathatsz úgy, mint apád.

A válaszolók többsége itt a semmit hasonlítja össze a valamivel. Persze,hogy könnyebb párral gyereket nevelni, csakhogy nálad nincs olyan opció! Ha saját magad alkalmatlannak tartod párkapcsolatra, akkor szerinted a férfiak alkalmasnak fognak találni? Az a férfi, aki alkalmatlannak talál párkapcsolatra, fog veled gyereket vállalni? NEM! Hagyjuk ezt az utópisztikus maszlagot, hogy most elveteted, x év múlva meg boldog kapcsolatba szülsz egy másikat. Ennek az esélye közel nulla. Ha alkalmatlan vagy párkapcsolatra, akkor nem lesz párkapcsolatod se most, se később. Te arról dönthetsz, hogy összejárogatós szexkapcsolatok gyerek nélkül, vagy egyedülálló anyaság.

2023. márc. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!