Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki, mennyiből jön ki egy...

Ki, mennyiből jön ki egy hónapban?

Figyelt kérdés

Menny pénz megy el havonta? És abból mire futja? Menniyből gazdálkodik aki szükösen van és mire jut, és mennyit költ aki megveszi mindig ami épp kell vagy csak megtetszik?(gyerekruha, boltban amit agyerek kér, játék)

Szóval arra akarok kilyukadni, hogy aki kevésből él az a keveset mire tudja költeni, és a másik véglet,hogy nincs havi keret, ami kell jöhet minden. Kinek menniyből jön ha ezt a két végletet vesszük, illetve még az is kérdésem lenne, hogy akinek nincs sose oylan, hogy most nem tudja megvenni majd csak jövő hónapban vagy ha megjön a gyes/gyed, akkor az szerintetek szórja a pénz ha megveszi ami kell?(itt most nem arra gondolok, hogy a századik ruha a gyerek szekrényébe és nem is hordja, hanem ami kell azt veszi meg csak akkor amikor kell, és nem kell spórolni rá.)


2010. okt. 6. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Épp most számolgattam. Havi 325- ből èlünk!

Hitel autó lakás:110

rezsi telefon net biztosítás havi:70

tankolás:30

kaja tisztítószer: 60

gyereknek ruha pelenka ez az : 25

a többi meg nekem páromnak cipő ruha ez az, vagy ha valami elromlik akkor arra megy el

lehetne jobban is spórolni félretenni, de nem megy

2010. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk a havi bevételünk kb. 600 e ft. A kiadásunk ami fix az kb. 200 e ft. (csekkek, autóhitel, életbiztosítás, stb). a maradék a kajára megy, a mindennapokra, mindig szépítjük a házunkat, új dolgokat veszünk hozz. (nem luxus cikkek, hanem egy 20 éves ház, amit folyamatosan újítunk fel). Így hó végére nem marad túl sok, bár ez relatív.

Utálok vásárolni járni, így nem is költök különösebben semmire, rengeteg ruhát, játékot stb. kapunk a barátnőméktől , így arra sem kell költeni.

2010. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 200 ft a havi bevételünk, plusz néha a férjemnek maszekja. Ebből 20-at adunk anyósomnak / ezzel segít minket hogy csak ennyit kell adni, egy telken vagyunk külön részben/, kifizetjük az autó hitelét ami rettenetesen felment-50e forint és a többi számlát olyan 30e forint. A maradékból mindenre futja ami kell de nem élünk nagy lábon. Kajánk megvan, jut édességre, húsra mindig. 18 hónapos a lányunk, van elég ruhája amennyi egy hétre kell, én néha veszek magamnak rucit, fodrászhoz 2-3 havonta járok, férjem havonta. Viszont most kezdtem el ajogosítványt, csak úgy viszi a pénzt, de ki tudom fizetni belőle, igaz így a boltban is kevesebbet költök, de ami a lányunknak kell azt mindent megveszek. Viszont nem kap minden héten új játékot, de ez ha kétszer ennyink lenne is így lenne. Megtehetjük hogy nem kell mindig haza vonatoznom hanem a férjem el jön értem és hazahoz.
2010. okt. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajna nekünk még nincs gyerek.Mi 2-en együtt keresünk 160-170-et egy hónapban.Szülőkkel élünk.

2 autónk van az egyik hiteles (a 2 autó csak a mienk,szülőknek van külön).Kocsitörlesztő 50, telefonszámla max. 20. + adunk a szülőknek is pénzt (belepótolunk a rezsibe) 2 autó biztosítása,súlyadója,tankolása,bevásárlás néha.Még ruhát se vettünk és elfogyott a pénz.Ha gyerekünk is lesz nem tudom,hogy mire fog jutni,de akkor is kigazdálkodjuk majd valahogy ☺ ☻

2010. okt. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

160.000.- ból élünk.


számlák kocsi 75.000,-

hús egy hónapra 15.000.-

a maradék ételre és egyebekre.


ez a legkevesebb a többiekéhez képest de nem panaszkodunk.

mindenre futja édességet nem eszünk v. alig a ruházkodás ált. akciókban megvan oldva a gyereknek turiból veszem a ruhát.

2010. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ettől a hónaptól már fizetést is kapok és GYES-t így a bevételünk 450.000 Ft. Nincs hitelünk, alapból csak a rezsire és az étkezésre költünk. Nem szoktam számolni, hogy mennyi pénz megy el.

Nem szóróm a pénzt, a gyermekeimnek turkálóban veszek ruhát, pedig futná újra, sőt már magamat is innen ruházom. Normális ruhatáruk van, néhány ruhát leszámítva mind csak turis. Cipőt újat kapnak, az árat szem előtt tartom, de fontos a minőség is.

Vásárlásnál figyelem az akciókat, a kamrámban polcokon sorakoznak a lekvárok, dzsemek (saját készítésű), akciós vásárláskor raktárazok vécé papírból, zsebkendőből, pelenkából. Így sokat tudok spórolni.

Minden nap magam főzök, ezzel is sokat spórolok, piacra járok, amikor csak az időjárás engedi. Süteményt magam sütök, boltit nem veszünk.

Autót ritkán használjuk, a férjem tömegközlekedéssel jár dolgozni, autót hétköznap ritkán használunk, hétvégén a nagyszülőkhöz utazunk vele.

Felesleges vásárlás sosincs, még így is meggondolom, mit veszünk, s erre tanítom a gyermekeimet. Szerencsére minden hónapban tudunk félretenni pénzt.

2010. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A havi bevételünk 330.000 ft körül mozog.

A közműveket nem havonta fizetjük, van amelyiket kéthavonta, van amit háromhavonta kell. Így ez a kiadás 26-46 ezerig változhat.

Hitelünk van házra, kocsira, össz: 40 ezer

Van két ltp-nk és mind a négy gyereknek teszünk pénzt a sartszámlára és teszünk félre mozgótőkét is a váratlan ill. tervezett nagyobb kiadásokra. Ez 62 ezer egy hónapban.

Telefonok, internet: 13 ezer

Biztosítások: 5 ezer

Tankolás: 15 ezer

Iskolai, ovodai ebéd és különórák: 30 ezer

Minden egyébre kb 110-140 ezer marad és elég is ruhákra ételre stb...

2010. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kb. nettó 300 000 Ft a bevétel.A "kötelező" dolgokra költünk szintén élelem,ruházkodás,havi számák,gyógyszer stb.

Nem pénzszórás,ha megveszed azt,ami szükséges,szerintem.

Persze,ha kevesebből kellene gazdálkodni,akkor nyílván változtatnál néhány szokásodon,tapasztalat.

2010. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ. Ugy látom akkor a havi 300 ami elmegy az hellyel közzel normális.Igazából nem érzem ugy , hogy szórnánk, vagyhogy fölösleges dolgokat vennénk, de mégis rohadt soknak tűnik és az is ami a havi kiadás,de hát ezek szerint ez van. Nálunk is 2 kocsi van, az egyik hiteles, , az enyém már régi:) kertesben lakunk de nincs házhitelünk,nem kell költeni rá rendben van, a rezsi meg a kocsi meg a biztositások meg a 2 telszámla olyan 150 havonta,férjem nek van egy motorja tehát 2 kocsi 1 motorbiztositás, másik 150 minden másra, de ebben van a kaja meg a ruha meg a gyerek is. Minden nap főtt kaja van itthon,férjem itthon dolgoztik, állandóan kell legyen kaja itthon.

Akkor szerintetek ez normális hogy enniy a havi pénz ami mindig elmegy? Mert már azt beszéljük, hogy valamit rosszul csinálunk, mert nem igaz, hogy enniy, de ennyi.

2010. okt. 6. 14:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Rezsi nyáron 20 télen 40 körül van, ennek a felét mi fizetjük (anyósékkal együtt lakunk).

A kajára elmegy nekünk 40 a gyereknek kb 20-25 (tápszert minden ide értek)

Pelus és tisztálkodási 3unknak együtt úgy 30

Ezek az alapok, hitelünk nincs bevételünk van (párom 80 én 80 plusz 50 lakbér kerekítve)

2010. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!