Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyiből jössz ki egy hónapba...

Mennyiből jössz ki egy hónapban? Tudsz félretenni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok a személyes kérdésért, de egyszerűen nem megy a spórolás. Érdekelne ki hogyan csinálja.

Nálunk a család 4 tagú. Férjem, én és a két pici gyerekünk. (egyik 7 másik másfél éves.)

Csak a férjem dolgozik, nekem megszűnt a munkaviszonyom a bab születésével, úgyh csak családit és gyest kapok.(kb50 ezer a kettő összesen)

Férjem jól keres, de lakáshitelünk az egekben, elég sok elmegy sajnos a rezsire is, úgyhogy marad kb 140 ezer forint havonta amiből élünk. Szüleink messze élnek, havi 1x utazunk, az ugye benzin, (400km oda, 400 vissza)(pécs-debrecen)


Nos a kérdésem. 140 ezer ft-ot hogyan lehet okosan beosztani. Ebből már nem kell csekkeket fizetni, és nem kell hitelt sem.)

Kérlek adjatok tanácsot. Jó volna félrerakni is belőle.


2011. márc. 23. 11:17
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Elég jó helyzetben vagytok 140 marad kajára az igen.Nálunk ugyanez a felállás 2 gyerek csak nekünk 140 az össz bevétel ebből fizetünk mindent.80 ezret elbírnátok tenni
2011. márc. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Mi is ebben a szerencsés helyzetben vagyunk. Én azt csináltam hogy nyitottam egy számlát amire átutaljuk azt amiből én gazdálkodhatok. NEM VESZEM LE MERT ELKÖLTÖM!!!! Havi egyszer bemegyek a bankba utalok a fiunk számlájára 10 ezret, leveszek magamnak hétfőnként 10-et és abból főzők ez 4 hétre 40-50 között nagyon maximum (és én mindennap főzök), marad még 80 ha rendkívüli kiadásunk van vagy tankolás csavargás és a kedvtelésekre stb (most pl kondigépeket vettünk futópad bicikli stb stb...) Ha van hentes vagy vágóhidas ismerősöd (ha nincs akkor csak menj be egy vágóhídra) és egy jó nagy mélyhűtőd akkor meg én azt szoktam hogy 3 havonta veszek egy fél disznót, 30 kiló abból ami kutya csont az 4-5 kiló és 800-850 forintba számolják kilóját úgy ahogy van 25-27 között fizetek érte csak szét kell szedni (nem nagy munka 2 óra alatt kész voltam először zacskózással mindennel). Amíg havi egyszer mentem henteshez 15-20 között hagytam ott a hentesnél... Így meg a harmadik hónapban mintha nem is vennénk semmit és még van hogy 4 hónapot is bírunk egy fél disznóval (január elején vettünk most április végén már elfogy). Csirkét csak a fiamnak veszek az havi +5000 durván! Aztán egy szekrényt feltöltöttük tavaly nyáron mert akkor nagyon sok pénz jött be oda meg annyit vásároltunk tésztát babot borsót konzerveket stb...) Hogyha ne adj' isten bármi történne egy kéz-láb törés is 3 hónapot simán kihúzunk belőle igaz nem nagy lábon de simán, onnan ugyanúgy főzők csak mindig vissza van töltve bele... MOst autóra teszünk félre kb havi 80 fog sikerülni 300 a beülő már félre raktam durván 60 at. Én így spórolok nekem több lépésből kellett ezt megoldani hogy ne "tünjön" fel hónap végén se. Remélem segítettem, ahhoz hogy én így elkezdtem spórolni nekünk az is hozzájárult hogy mikor terhes lettem kikellett fizetnünk 500 forintot (máv biztosítósak voltunk mi is és párom összetört egy autót) Volt olyan terhesen hogy 15.-én már zsíros kenyereztünk utána meg 2-3 napig semmit.... Ezt egy gyerek mellett nem akarom megélni én inkább felhalmozok mindent és így biztos nem érhet meglepetés!

2011. márc. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

140 ezer forint nem mind kajára megy.

Sorolom: pelenka, tej, iskola, benzin, és akkor ez már havi40 ezer.

És akkor marad a 100, amiből gyógyszert, ha kell ajándékot, a napi kaját és néha egy kis puzzázást, játszóházat fedezni kell.

Kérlek írd le, h te hogy osztod be a 80ezret 1 hónapra 4 főnek. Tényleg érdekelne. Tanulnék belőle!


Kedves 2. válaszoló.

A bespajzolással kapcsolatban csak annyi a gondom, h panelben lakunk, igaz nagy házban, de nem nagyon tudok elraktározni dolgokat. Nincs hová tennem. Garázs van ugyan de nem túl nagy.

De értem h mit akarsz mondani. Így h egyszer-egyszer nagyobb összeget költesz dolgokra, havi szinten már nem kell sokat.

A helyzet az, h amit csak lehet félre akarok most tenni.

Most azt találtam ki, h napi 2 ezer ft-ot költhetek és kész. Többet nem. (a pelenka, ebédpénz, tápszer, benzin-en kívül, ami 40 ezer) Így 30x2, 60 ezerből meg kellene oldani. Nem tudom menni fog e.....

2011. márc. 23. 12:03
 4/13 A kérdező kommentje:
jav: puzzázás=pizzázás
2011. márc. 23. 12:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Na az látod nagyon jó! Csak akkor attól a 2 ezertől több ne legyen nálad! nekem is a garázsban van az fagyasztószekrény máshova én sem bírom rakni.
2011. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi azt csináljuk, hogy hónap elején, amikor már megvannak a fizuk, és nagyjából ki vannak fizetve a számlák, akkor hagyunk 100 ezret a folyószámlán, a többit pedig lekötjük. A 100 ezer kajára megy, illetve minden egyébre, ami nem fix költség. Ruha, piperecucc, minden. Mi is négyen vagyunk, két kisgyerekkel, és ki szoktunk jönni ennyiből. Igaz, hogy régebben, amíg nem tettünk félre, kb ugyanígy éltünk, mégis elment minden pénz. Tényleg az a trükk, hogy ne vigyél magaddal több pénzt, csak amennyi kell. Különben egy csomó felesleges, nélkülözhető dologra is költesz. Mi a vásárlást is úgy csináljuk, hogy hó elején megvesszük a tartós élelmiszereket, nagy tételben, utána már sok minden nem kell. Kenyeret is itthon sütök általában, mert ha minden nap lemennék a boltba pékáruért, biztos, hogy mást is vennék.
2011. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

A férjem miatt nehéz kicsit a helyzet, mert ő amikor megyünk vásárolni mindent beletesz a kocsiba. Tudván h van rá való. De mostmár ebből oldjuk meg. 100 ftból is ki lehet jönni. Remélem összejön. Jó volna havi 40 ezret elrakni.

2011. márc. 23. 18:24
 8/13 anonim ***** válasza:

ÓÓÓÓÓÓ ! mi 3-an vagyunk, és kb.200 ezerből élünk, ebből csak a hitel 60ezer, és nekem kb 30 ezer ft jut egy hónapra, ha be vannak fizetve a számlák....


Én így csinálom: Hús 3-4 naponta... mindig mindenhol akciósat veszek, és ha olyan lefagyasztom. Sokszor eszünk tésztát, rizst. Ásványvízre, gyümölcslére nem költünk, csak ritkán, ill. csak a kisfiamnak. Isszuk a csapvizet.Ha mosok, tele van mindig a gép. Amit tudok, mindent újrafelhasználok, pl. nem dobom ki a zacskókat, jó szemeteskukának, ha krumpilt főzök, elteszem a levét, és gombócleves lesz belőle. 2 éves kisfiamnak börzéken veszek szép, de használt ruhákat. Magamnak, mióta megszültem semmit, csak ha vmi tönkremegy... Hajam magamnak vágom, festem... Férjem nagyon rendes, mindent megeszik, pl. grízes tésztát is. Ételt soha nem dobok ki, nagyon odafigyelek mire költök... Vízzel is spórolok, pl. kisfiam fürdővize jó felmosni, vagy cipőket lemosni...

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Hidd el, ha muszáj, megtanulsz spórolni! Sok sikert!

2011. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi most várjuk az első babánkat, eddig csak magunkra kellett gondolnunk. Sanos a pénz kifolyik a kezünk közül, ezért mi nyitottunk egy befektetési és egy önkéntes nyugdíjszámlát, amire minden hónap elején vonják a számlánkról a pénzt. Így ez a pénz olyan, mintha nem is lenne, ergo nem költjük el. Ha 3 hónap múlva lejár a svájci frank alapú kocsitörlesztőnk, akkor még többet szeretnénk félretenni...talán a baba nevére nyitunk vmit.
2011. márc. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 22.16-os válaszoló!

Ha jól értem 30 ezer ft marad nektek költeni a 200-ból. És a pelenkát miből veszed? (lehet már szobatiszta a picikéd, de mikor még nem volt az, hogyan csináltad?) Az én kisfiam most 19 hónapos. 2 doboz dm-es pelus megy el egy hónapban neki, 25%-os kuponnal veszem őket, összesen így a 168db pelus 6 ezer ft.Tápszert iszik még a kicsim, abból is kell kb 3 doboz. Annak db-ja 1800ft.az is majd 6 ezer egy hóban.És a popsitörlő, tehát a kisfiam van csak 15 ezerben egy hónapban. A lányom első osztályos. úszni jár, és a kaja. Ez havi kb 12 ezer ft.(úszás kötelező) ezen felül egyen ruhában járnak, úgyh ha kinövi tönkreteszi ott a suliba kellújat venni. ami nem olcsó.

Ruhákat nagyon ritkán veszek...turi nem tudok mostanság menni megt a kisfiamat nem tudom hová tenni, és vele együtt kész katasztrófa turkálni.Tescó-ban lesem az akciókat...ennyi. Megörökölni nem tudjuk a ruhákat, mindenki kisebb nálunk. Én sem veszek magamnak ruhákat, a hejem is a derekamat súrolja már:)(bár azt szeretem)

A férjem borzasztó kevés ételt eszik meg, nagyon imád étterembe járni. Megy a vita köztünk folyton...Ő azt mondja nem azért keres olyan jól h ne engedhessük meg néha magunknak...én meg sajnálom rá. Jól főzök, de amiket szeret sokba van, húst-hússal.Már a tejfölös sajtos tésztát is (ami a kedvence volt) egyszer bacon-nel csináltam, azóta csak úgy eszi meg....

Folytonosak a veszekedések emiatt....én spórolnék, ő meg nem.

Adatott most nekünk egy olyan legetősség, hogy a saját lakásunkat (amin hitel van) kiadtuk albérletbe, és elköltöztünk messze onnan, másik városba.Itt a férjem főnöke fizeti a lakás összes költségét. (ez a 3.hónapunk itt) Se lakbért, se rezsit nem kell fizetnünk. Ezt a lakást ő 2 évre vette ki nekünk. Ez alatt a 2 év alatt szeretnék annyit összegyűjteni, hogy nem ezt, (mert ez nagyon nagyolakás, több mint 100nm) hanem egy kisebbetvennénk itt, és a sajátunkat ami bérbe van eladnánk addigra.

Tehát hitelmentes lakást szeretnék...eleget fizettünk a banknak.

Szóval ezek tükrében a férjem másképp gondolkozik. Neki jó így. Nekem csak ideiglenesen jó. Nem szeretek albérletben lakni.

2011. márc. 24. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!