Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki, mennyiből jön ki egy...

Ki, mennyiből jön ki egy hónapban?

Figyelt kérdés

Menny pénz megy el havonta? És abból mire futja? Menniyből gazdálkodik aki szükösen van és mire jut, és mennyit költ aki megveszi mindig ami épp kell vagy csak megtetszik?(gyerekruha, boltban amit agyerek kér, játék)

Szóval arra akarok kilyukadni, hogy aki kevésből él az a keveset mire tudja költeni, és a másik véglet,hogy nincs havi keret, ami kell jöhet minden. Kinek menniyből jön ha ezt a két végletet vesszük, illetve még az is kérdésem lenne, hogy akinek nincs sose oylan, hogy most nem tudja megvenni majd csak jövő hónapban vagy ha megjön a gyes/gyed, akkor az szerintetek szórja a pénz ha megveszi ami kell?(itt most nem arra gondolok, hogy a századik ruha a gyerek szekrényébe és nem is hordja, hanem ami kell azt veszi meg csak akkor amikor kell, és nem kell spórolni rá.)


2010. okt. 6. 12:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

160-180ezer forintunk van egy hónapban (GyED+a férjem fizetése)

-45ezer forint megtakarításunk van havonta: életbiztosítások+lakáskassza

-5000Ft lakásbiztosítás és szennyvízberuházásra lakáskassza

-nyáron 40-50ezer a rezsi, télen 80ezer körül

-többiből megvesszük, ami kell a gyereknek, főzni én főzök, magunkra nem igen költünk, ami nagyon kell, azt persze megvesszük


Nem túl sok, pláne, hogy ez két diplomás fizetése, de ha ennyi, hát ennyi! A párom vállalt másodállást, én korrepetálást.

Szerintem nem szórja a pénzt az sem, aki megveszi mindig, amit úgy gondol, hogy kell. Mert nekünk meg a 3 életbiztosítás a "luxus", de mi meg ezt gondoljuk fontosnak.

2010. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 poci-maci ***** válasza:

210.000ft-bol élünk a párom olyan 160E-ret keres én gyedem pedig 45E

albi+rezsi 100E

kocsi 68E tankolással együtt

Tápszer 15E

Pelus 8E

Gyerekeket 95%ban turiból öltöztetem cipőt ujjat kapnak, illetve van csak olyan újonnan vett ruhájuk amiben havonta megyünk a dokihoz tanácsadásra

A többi a kajára és a mindennapokra megyen el

2010. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Havi bevételünk összesen:385e Ft ami a fizetésünkből(enyém+párom)Gyesből és a csp.-ből áll.

Kiadásaink.

Lakáshitel:55e (40e-vel kezdtük)

Kocsi hitel:80e (66e-rel keztük)

Rezsi(víz,gáz,villany,net,telefonok,kocsi bizt.):65e

Bölcsi:10e

Kaja+tisztítószer(+kutyakaja/nagytestű/):70-75e

Tankolás:10e

Ez összesen:~295-300eFt

A maradékból veszek a gyerkőcnek ruhát(turiban)pelust.

Magunknak ritkán veszünk ruhaneműt,turiban vásárolunk,nagyon jókat lehet venni.

Kajaügyben figyelem az akciókat.

Félrerakni nem tudunk,mert elkeztünk házat felújjítani 2.5 évvel ezelőtt,de nem sikerült befejezni,mert jött a gyerkőc(Tervezett volt,de azt gondoltuk nehezen fog összejönni,de nem így lett.A Gyed meg nem volt valami sok.)most már ,hogy újra dolgozom,minél előbb be szeretnénk fejezni,így minden pénzünk rámegy.

2010. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tegnapi 13.23-as vagyok. Valóban csak úgy folyik a pénz, pedig mint írtam nem költünk mi sem felesleges dolgokra de néha én is csak nézek mint hal a szatyorban. mindennek megy fel az ára és ezt havonta megérezzük mégha pár 10 forintot is drágul 1-1 dolog. Ugyanazt veszem meg mint eddig és jóval többet fizetek, aztán meg csak nézek hogy hol a pénz. Mi is így vagyunk.
2010. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!