Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudtok az autizmusról? Ho...

Mit tudtok az autizmusról? Hogyan reagàltok ha autista gyermekkel találkoztok a játszótéren vagy bárhol?

Figyelt kérdés

Ez csak egy kis közvéleménykutatás lenne. Érdekel, hogy ti mit tudtok az autizmusról és hogyan kezelitek, ha autistával találkoztok?

Gyerekeiteknek elmagyarázzátok, hogy miért viselkedik másként az a kisgyerek? Elhúzódtok tőle vagy biztatod a gyereked, hogy nyisson felé? Milyen érzések töltenek el titeket, mint szülőt ezzel kapcsolatban?



2023. márc. 10. 17:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Elfér.
2023. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

Kb.mindent tudok az autizmusról, nem atomfizikáról van szó.


Hogyan kéne kezelni? Sehogy nem kezelem. Mivel szinte mindig kísérővel vannak, ha úgy van szívesen beszélgetek a kísérővel, az autistával is udvarias vagyok. Ennyi.


Nyílván ha kérdezi a gyerek, akkor elmondom, hogy beteg a másik gyerek, azért ilyen. Miért húzódnék el tőle, nem harap. Ha tök idegenekkel találkozok pl.egy buszon vagy váróterembe akkor nyílván nem küldöm oda a gyerekem, ahogy egészséges gyerekekhez sem. De akit ismerek vagy valahol beszéletésbe elegyedek a szüleivel, akkor nyílván a gyerek is megpróbál kommunikálni az autista gyerekkel, de annak az állapotától függ, hogy ez mennyire sikerül.

2023. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Az adott gyerektől függ


Nekünk van

Agresszív

Túlkedves

Kezelhetetlen

Visszahúzódó

Autista ismerős gyerek is.


Az első 2-vel a gyerekeim nem tudnak mit kezdeni..

Kerüljük a találkozást.

2023. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Ezt az a kérdés sugallta, ahogy a Kérdező kiakadt, hogy az autista "furcsa" gyerekek a közös udvaron akarnának játszani??
2023. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
Lassan minden 2. gyerek autista, nem fog feltűnni.
2023. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Lévén, hogy az autizmust nem lehet ránézésre megállapítani, ezért nem is vesszük külön őket csak így. Érintettek vagyunk, velünk sem viselkednek úgy, mintha a homlokára lenne írva a gyereknek.
2023. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

Honnan a halálból kéne tudnom, hogy az a gyerek pont auti és nem más baja van?

Amúgy leszarom, amíg az enyémet nem veszélyezteti, nagyon nem érdekel. A gyerekem meg el tudja dönteni, hogy kivel akar játszani. Persze ha bárkit (nem csak az autit) bántana, csúfolna, csúnyán elküldene vagy ilyesmi, akkor beleavatkoznék, de hogy kivel játszik, az az ő döntése.

(A furcsa gyerek anyukája amúgy is résen van. Biztos vagyok benne, hogy ha a gyerekem normálisnak tartott, de az auti szempontjából elviselhetetlen közeledéssel próbálkozna, akkor az érintett anyuka mentené a helyzetet.)

2023. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem reagálok sehogy, ha nincs vele semmi kontaktom.

Ha viszont bármi miatt kapcsolatba kerülök vele bevallom, kicsit mindig ideges leszek. Pár évvel ezelőttig az autista nekem az esőember volt, aztán lett a családban egy enyhébb fokú, de diagnosztizált autista. Őszintén, az egész család akkor örül a legjobban, ha ő nincs ott. Semmit, de semmilyen családi programot nem lehet szervezni, ha ő is ott van, egy másodperc alatt váltogatja a kedvét, pedig nem kicsi már, de olyan cirkuszokat lenyom váratlanul, olyan ordításokat, amivel én konkrétan nem tudok mit kezdeni, nem is tudom, mit kellene reagálni, habár elnézve az egyes jeleneteket, a saját anyja sem. Félek tőlük, mert az ordítást nagyon rosszul viselem, és nem tudhatom, hogy mikor lesz egy újabb cirkusz. Remélem egyszer találkozom olyannal, aki ellenkezője lesz az eddigi tapasztalataimnak.

2023. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva abszolút nem szoktam más gyerekeket figyelgetni, legfeljebb ha úgy látom, hogy a sajátom miatt kell. Olyan meg sose történt még, hogy elkezdtem volna elemezgetni, melyik idegen gyerek hogy viselkedik, és vajon miért, engem ez egy csöppet se érdekel. Ha a gyerekem kérdez másról, őszintén szoktam válaszolni, betegségről, viselkedési normákról, mindenről, az ő kis szintjén.
2023. márc. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Nyáron történt: A játszótéren voltunk, ahol volt egy nagyobb darab kisfiú, nagyon fura arckifejezése volt (mintha mindig vigyorgott volna). Egyáltalán nem volt irányítható, agresszív volt a kicsikkel is. Az Anyukaja babakocsiban tologatta a kistesót és közben próbàlta megfékezni a nagyot. Én nagyon megsajnáltam szegényt. De féltem, hogy odacsap az én gyerekeimnek.
2023. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!