Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki kapja meg váláskor a...

Ki kapja meg váláskor a gyerekeket, ha egyik szülő sem kapkod utánuk?

Figyelt kérdés

Barátnőm és a férje régóta nem jönnek ki egymással. Pár hete a férje közölte, hogy válni akar és a gyerekeket is elperli tőle. Megdöbbenésemre barátnőm, akiről azt hittem, hogy a gyeremekiért élő mintaanya, azt mondta nekem, hogy ő nem küzd a gyerekekért. Mert milyen jó lesz munka után csendben elterülni a kádban, könyvet olvasni és csak kéthetente hétvégén hallani gyerekzsivalyt. Teljesen elképedtem, amikor rájöttem, hogy komolyan gondolja. A legkisebb gyereke 2,5 éves. A legnagyobb is csak 7.

Apuka persze nem gondolta komolyan az egyedülálló apaságot, így ő sem akar harcolni a gyerekekért. Mondta is a barátnőmnek, hogy nyilván az anyjuknál van a legjobb helyük. Ő mrg teljesen csalódott volt és úgy döntött hogy majd a bíróság eldönti, ő nem mondja, hogy adják neki őket. Már azon agyalt, hogy ha átmenetileg felmondana, akkor biztos apuka kapná meg a gyerekeket.

Én rettenetesen sajnálom a kicsiket, mert nagyon jó gyerekek. De anyukát is megértem. Évek óta idegroncs, sosem volt ideje magára. Eleinte úgy gondolták majd a munka és a felnőtt környezet jót tesz neki, de azóta még kimerültebb és feszültebb.

Ilyenkor mi alapján ítélik oda a gyerekeket valakinek? És ha mindkét szülő azt mondja, hogy nem kéri a felügyeleti jogot?


2023. márc. 11. 16:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom váltott felügyeletben lesznek, meg amúgy, lehet, ha a barátnőd kipiheni magát, akkor mégis csak örülni fog, hogy ott vannak a gyerekek.
2023. márc. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Nem értek a jogi témához, csak a gyerekeket sajnálom és abszolút nem értem meg az anyukát.
2023. márc. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem kérik, akkor mennek intézetbe.


De anyuka nyilván nem fogja ezt mondani, és felvállalni ezt a "szégyent" mindenki elött.

2023. márc. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Semmi közöd hozzá.

Nagyon gáz ez a kérdés. Ismét megmutathatja a nagy magyar tárasadalom, hogy ítéljünk el mindenkit és óbégassunk az életén. Magadba nézz előbb! És ne nevezd a barátnődnek, ha szégyentelenül kipofázod az internet óriási szakértő, de totál idegen népének!

2023. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Akkor intézetbe kerülnek.


De a gyerekek érdekében remélem, hogy ezt egyik szülő sem fogja hagyni..! :(

2023. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
1 hét itt 1 hét ott.
2023. márc. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom anyukából a sértetség és a fáradság szólt. Sok apuka meg ugyan így viselkedik, ha válás van akkor "majd jól elpereli", nem akarja, csak bosszantani az anyát, hogy elveszi. Most lyukra futott, anyuka azt mondta viheti... Már nem is akkora buli apának egyedülálló szülőnek lenni 🤷🏼‍♀️, persze hogy viszakozik. De a bíróságon tuti nem azt fogja mondani, hogy neki nem kellenek. Max azt, hogy legyen váltott felügyelet.

(De ha mégse akarja egyik szülő sem és ezt ki is mondják a bíróságon akkor a közeli rokonoknál helyezik el elsősorban. Nagyszülők, nagynénik, nagybácsik... Ha senki max akkor mennek intézetbe. De biztos vagyok abban, hogy az anyjuk csak azért mondta mert kivan a ... már azzal, hogy ő csinál mindent, plusz még a válást is végig kell csinálni)

2023. márc. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szetinrem ebben az esetben a heti/kétheti váltás a megoldás.
2023. márc. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Barataim ugyan igy voltak. Szinten 2 gyerkoc. 2 hetes valtasban vannak,igy dontott a birosag.
2023. márc. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Ennyi hülyét. Dehogy mennek intézetbe, meg rokonokhoz.

Válás során a két szülő válik, nem a gyerekeket választják el a szüleiktől. Eleve nem opció. A bíróság nem erről dönt.

Megosztott felügyelet és kalap kabát.

2023. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!