Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok miért vállalnak gyereket/...

Azok miért vállalnak gyereket/gyerekeket, akik nem tudják eltartani őket?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokatív! Bár úgyis lesznek olyanok, akik ebbe belekötnek, de akkor se provokatív, csak érdekel, mi játszódhat le egy ilyen ember fejében.


Nem azokról a családokról beszélek, akik jól éltek, majd utána elszegényedtek, hanem azokról, akik alapjáraton szegények.


Azok miért vállalnak gyereket, akik nem tudják eltartani a gyerekeieket? Ha 2 ember 2 fizetésből nem él meg, akkor miért gondolják, hogy 3 ember (vagy több) 1 fizetésből meg fog élni? (Mert ugye az anyuka fizetése kiesik x időre).

Nem azt mondom, hogy gazdagnak kell lenni annak, aki gyereket akar vállalni, de könyörgöm: ne az legyen már a minimum, hogy van víz és minden nap van kaja az asztalon (jobbik esetben), mert ezek nem minimum dolgok, ezek igenis alap dolgok. Legalábbis alap dolgoknak kellene lennie. A minimum az ott kezdődik, hogy ha már megszültem/vállaltam azt a gyereket vagy gyerekeket, akkor támogatom a céljai elérésében, fizetem az iskoláját, a hobbiját, nem? Ennek kellene a minimumnak lenni, és nem annak, hogy hát van minden nap kaja.


És a szülőség azt hittem arról szól, hogy a gyerek érdekeit a szülő a saját érdeke felé helyezi. Az mégis hol a gyermek érdeke, hogy nyomorban nőjjön fel? Az mégis hol a gyermek érdeke, hogy ácsingózzon a kirakatban olyan dolgok iránt, amit nem vehet meg? (Ne értsétek félre, nem azt mondom, hogy mindent meg kell venni a gyereknek.)



2020. jún. 6. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Komolyan nem tudod?
2020. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
A mélyszegénységben nem beszélhetünk tudatos családtervezésről. Nincs megfelelő színvonalú oktatás, nincs felvilágosítás, nehezen tudnak hozzáférni védekező eszközhöz. Viszont sok a prostitúcióra kényszerülő lány. Nem tervezik, nem gondolják át a gyermekvállalást, egyszerűen csak jön a gyerek. Sokszor észre sem veszi magán a lány, hogy terhes. Csak akkor, amikor már késő az abortuszhoz. Vagy nem jutnak el orvoshoz, aki megállapítsa a terhességet és elvégezze az abortuszt.
2020. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
A gyerek egy biztos bevételi forrás.
2020. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Olyan emberektől várod ezt el, akiknek ez nem adatott meg. Nem jártak iskolába, épp a 8 általános vagy az sincs meg, mélyszegénységben nőttek fel ők is és nekik az a természetes.
2020. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként nem csak mélyszegénységben van ilyen, szerintem az se élet ha három főre 200 ezer a bevétel és számla tologatás van meg sárga címkés párizsi... ezek azt hiszik, “ha baranyka van legelő is lesz” meg “a szeretet a lényeg” - nem őket fogják kiközösíteni hanem a gyereket. Önzők, ennyi, nem lesz rá jobb válasz
2020. jún. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Sok ilyet látni az oldalon is, a válasz, hogy hadd döntsem el én hogy hány gyereket szeretnek...volt egy kérdés ahol havi 7000 Ft kiadás is sok volt és nem értette a kérdező hogy ez miért baj hiszen meg évi 1 kirándulás is belefér nekik..szerintem ez a példa jól szemlélteti..neki ne mondjak meg mit csináljon...a probléma az hogy gyereket valalni jog pedig ezt is oktatáshoz de legalább alapos környezettanulmanyhoz kötnem
2020. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Több teherbeesett fiatal (15-18) éves lányt is látni az interneten aki dicsőségnek fogja fel hogy nem vetette El és konkrétan tiszteletet vár érte az emberektől pedig inkább csendben kene viselnie a hibája következményét és csendben nevelni a gyereket ha már megtartotta

Helyette irogatja vele egy idős vagy meg fiatalabbaknak hogy minek tanulni a mai világban az már nem jelent semmit ha valaki diplomás..hat igen a diploma magában lehet, hogy nem de a 8 általános sem...

utána meg csodálkozik hogy nincs miből eltartani a gyereket

2020. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Én láttam egy borsodi kisfaluban készült dokumentumfilmet erről. A férj nem hajlandó gumit viselni, nem engedi a nőnek, hogy gyógyszert szedjen. Az egyetlen megoldásuk a védekezésre, hogy titokban eljárnak abortuszra. Sajnos náluk ez a kultúra, hogy minél több a gyereked, annál 'menőbb' vagy és nem számít, hogy el tudod-e tartani őket. Nyilván ha a kedves 'anyuka' nem csak a 8 osztályt járta volna ki, akkor lenne annyi intelligenciája, hogy ilyen esetben szedhetne titokban fogamzásgátlót, az nem egy nagy összeg, legalábbis olcsóbb, mint az évi 40 ezres abortusz. De sajnos ezek annyira aluliskolázottak, hogy az élet alapvetőbb összefüggéseit sem értik meg. Nagyon sok tanulmány van erre vonatkozólag, hogy minél iskolázottabb valaki, annál kevesebbet szül. Ez a bizonyos intelligencia, ami miatt az életrevalóbbak fel tudják fogni, hogy annak a gyereknek iskolába is kéne járnia és nem csak megszülni kell meg nyomorban élni. Szar ez a világ úgy ahogy van és sajnos a kisebb intelligenciájú szaporodik, vagyis túlszaporodik. Pár évtized és nagyon kevés értelmiségi lesz ebben az országban a nyomortanyán felnőttekhez képest.
2020. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom nincs pénzük védekezni sem mint gyermeket válalni sem. Sajnos...
2020. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Buták, ahogy írták előttem is a 8 általános kevés, hogy megértsék mekkora gondot csinálnak maguknak és mennyire keserves élete lesz a gyermekének.

Igaz ők ebben nőnek fel, nekik természetes, hogy nincs semmijük.

2020. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!