Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért hallom folyton azt, hogy...

Mért hallom folyton azt, hogy addig örüljek amíg kicsi a gyerek? Mért, a nagyobb gyerekeket már nem is kell szeretni, törődni velük? Vagy úgy gondolja sok szülő, hogy velük már nem is kell foglalkozni?

Figyelt kérdés
Szerintem elég szomorú,hogy úton-útfélén ezt hallom.Szerintem ha kicsi, ha nagy ,már a gyerek ugyanúgy kell szeretni őket és törődni velük.
2008. júl. 22. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy ne kellene velük foglalkozni, hanem mert ahogy nőnek, egyre több és nagyobb gondok lehetnek velük. Főleg miután kikerülnek a szárnyaid alól, elmennek óvodába, iskolába, s más gyerekek lesznek azok, akikről példát vesznek, s másfelé változnak, mint amit te tanítottál neki kicsi korában. Ebből aztán lesznek még nézeteltérések és gondok is.

Erre mondják.

2008. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. :)
2008. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, hogy miért szokták mondani hiszen szerintem minden kornak megvan a maga gyönyörűsége és vele együtt az ahhoz a korhoz tartozó "gondok". Igaz, másfajta foglalkozást és törődést igényel egy csecsemő mint egy óvodás vagy egy iskolás, de ez nem jelenti azt, hogy jobb és könnyebb ameddig kicsi. Szeretni pedig mindig kell őket és ők ezt borzalmassan igénylik.
2008. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is folyton azt mondogatták, hogy csak várjak. Majd ha nagyobb lesz mennyi gond és probléma lesz vele. DE!!! Én pont fordítva érzem ezt a dolgot. Amíg nagyon pici volt a fiam, addig úgy éreztem, hogy én ezt már nem bírom tovább. Aranyos volt, meg minden, de nekem nagyon nehéz volt. Jövő héten lesz 5 éves, középsős az oviban. Minél nagyobb, annál többet tudunk egymással beszélgetni, szerencsére kompromisszumra hajlamos emberke, így lehet, hogy ezért van könnyebb dolgom jelenleg vele. De az nem általános, hogy minél nagyobb, annál több probléma van vele, Természetesen ilyen is van.
2008. júl. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!