Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek után a kettőt hogy...

Egy gyerek után a kettőt hogy éltétek meg? Nagyobb korkülönbséggel érdekel főleg (5 esetleg 6 év)

Figyelt kérdés

Annyira megszoktam már hogy hármasban vagyunk, minden szép és jó. 💕 egyre könnyebb, és fokozatosan teljesen visszakaptam szinte a “régi életem”. Nem is gondoltam, hogy ennyire szeretem.

De már 36 éves vagyok, a gyermekem pedig 4,5 éves. Úgy érzem: most vagy soha a második baba, mert egyre több idő telik majd el, és egyre kevesbé fogok akarni belevágni.

A kisfiamnak szeretnék testvért, nekem van, férjemnek is, és egyet értünk abban, hogy bármilyen is lesz a kapcsolatuk, mégis a legtöbb esetben egy testvér nagyon jó dolog. Emellett mindig ia úgy képzeltem el, hogy lesz 2 gyermekem-legalabb. Az már biztos hogy több nem. Ezt eldöntöttük. De szivesen átélném újra a babázást, ahogy kinyilik egy kicsinek a világ, megismerni a természetét, mindent. Csak nagyon félek is töle. Hogy birok el majd kettővel, betegségek, időbeosztás, újra munkába állas utána. Ráadásul a kisfiam valami tündéri gyermek. A hasfájáson kivül meg hogy mindig is aktiv volt, vele soha semmi különösebb gondunk nem volt. Mellette pedig gyönyörű, okos, kedves, nekem a legtökéletesebb. Félek hogy ez felborítódik majd.


2023. márc. 13. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a kèrdèst bekövetem, èn 31 vagyok, hasonlò gondolatokkal, csak azèrt nekünk vannak/voltak zökkenők is pl. Alvásgondok, ètelallergiák... De nem szeretnèk lemondani az újabb babázásròl, viszont fèlek is tőle, nem vagyok a legtürelmesebb anyukák gyöngye sem...
2023. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kislányom 6 éves volt, amikor teherbe estem a kisfiammal 38 évesen. Mi is hasonlóan voltunk, szerettünk volna kistestvért, de nekem az első gyerek nevelése is nehéz volt, van egy krónikus betegségem, illetve én is szerettem a munkám, hiányzott. De tudtam én is, hogy ha szeretnénk második babát, már nincs mire várni. Nem bántuk meg természetesen, tündéri kisfiú, de tagadhatatlan, hogy sokkal nehezebb 2 gyerekkel a logisztika. De! Szerintem még mindig az igazi változás az első gyereknél van a gyerek nélküli élethez képest, a második gyerek már annyira nem változtat az életen. Úgy értem, hogy én pl. az első gyereknél éreztem azt, hogy nagyfokban elvesztettem a szabadságomat, hisz nem mehettem sehova a gyerek nélkül, amíg apuka nem ért haza. Ez azért nagy változás volt a korábbi, szabad élethez képest. Egy második gyerkőcnél már megszokja az ember, hogy bizony a sok öröm mellett kötöttséggel is jár. Időközben mi el is költöztünk egy másik városba, elvesztettem a korábbi jó munkám, most a kicsivel vagyok itthon, és tervezzük a harmadik gyereket. 40 éves vagyok, ez tényleg az utolsó pillanat, de én úgy érzem, őt még szeretném. Kettő után a három gyerek megint biztos brutális logisztikát, idegeket és időt igényel majd, de én most úgy érzem, még pár évig velük szeretnék kiteljesedni. Utána se lesz könnyű munkát találni, de az már más tészta. Utána még kb. 25 évet dolgozhatok, míg a gyereknevelés évei hamar elröpülnek.

Szóval én azt mondom, bátran vágj bele, mert tényleg minél többet vársz, annál nehezebb lesz.

2023. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket! Remélem írnak még :)

Kedves második, èpp a múltkor beszélgettem az egyik kollégámmal. Ott a gyerekek, 4,5 és 1,5.

Tulajdonképpen Ugyanazt mondta majdhogynem amit te. Szóval biztos van abban valami, hogy a második baba/gyerek nem hoz akkora óriási változást mint az első. Meglátjuk.

Én mondjuk a kisfiammal 7 hónapos kora után már dolgoztam, de ez speciális dolog esetemben. Van hogy 2-3 hétig semmi, aztán meg 10 napig hétvégén is. De közbe jött a covid, így aztán 1,5-2 éves koráig mázlim volt, mert kerestem, de közben meg jórészt itthonról vagy alig dolgoztam. Mivél én is nagyon szeretem a munkám (nálam ez inkább hivatás) ezért is nehéz a döntés. De az mondjuk esetemben biztos hogy a kisebb 1 éves kora után is megpróbálkoznék visszaszállingózni. Már van jól bevált dadusunk, és talán az akkor kb 6-7 év körüli, lassan iskolással már kevesebb “bajom” lenne. De meglátjuk. Az elsőnél meg tudtuk oldani, remélem a másodiknál is igy lesz.

Köszi a biztatást is.!!!💕

2023. márc. 13. 23:39
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Mintha én írtam volna a kérdést. 3 éves múlt a kisfiunk. Mi is szeretnénk neki tesót, de félünk is. Főleg a férjem. Én is korán visszamentem dolgozni, tehát most az életünk igazából nagyon is rendezett. A fiunk még bölcsis, de lassan íratom be oviba. Egyre önállóbb. Folyékonyan beszél. Már el lehet vele menni bárhová nyaralni, külföld, akármi. Imád repülni, utazni, kirándulni. Kezdettől "jó baba" volt, nem volt hasfájós, aludt rendesen, megeszik mindent stb. Szóval a helyzethez képest "nyugodt" életünk van. Viszont a szívem mélyén nagyon vágyok egy kisbabára, próbálkozunk is :) De abban a pillanatban hogy a teszt pozitív lesz, nagyon be fogok pánikolni. :D De én úgy gondolom, hogy azt meg lehet bánni ha nem lett még egy baba, de azt úgysem bánom meg, hogy lett. Szóval ha már benned is megvan a vágy a babára, akkor itt már nincs miről beszélni, hajrá :)
2023. márc. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első és 2. Fiam között 5év 3 hónap van, eleinte nehezebb volt de inkább azért mert a gátseb miatt nehezen mozogtam, no meg az első 6 hét a legnehezebb, a 3. Hónaptól amúgy nagyon élveztem, sokkal jobb és úgy érzem könnyebb is bolt 2 gyerekkel,a nagy elég önálló volt már, mikor a kicsi 3 éves lett akkor jött elő egy kis testvérféltekenység főként azért mert már önálló akarattal bírt és ez nem tetszett a nagyobbnak. Amúgy jó testvérek nyilván vannak konfliktusok, de én egyatalán nem bántam meg,hogy ekkora a korkülönbség.A középső és a legkisebb között 6 év 5 hónap van, így sikerült, 4-5 évet amúgy is akartunk köztük de aztán annyi minden volt,hogy halogattuk. A kicsi most 3 hónapos, és most úgy érzem,mintha mindig is 3 gyerekem lett volna, van két nagy önálló fiam, akik imádják a kicsit, nekik is jót tett,hogy nem csak ketten vannak, egyre jobban élvezem a dolgot, abszolút. Átsiklott már a fejemben egy 4. Gondolata is de nyilván ez csak egy gondolat hisza kicsi annyira pici még fogalmam sincs a későbbiekben hogy lesz, most viszont nem várnék 5 évet de inkább csak azért mert legkésőbb 36 évesen válkalnám be az pedig 3 év múlva lesz. Azt mondom nagyon megéri és szerintem nagyon jó korkülönbség,így mindegyikre van elég idő mielőtt jön a következő, ha az ember okosan csinálja akkor tud mindegyikkel eleget foglalkozni.
2023. márc. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor en vagyok az ellenpelda. 36 evesen szultem a 2.at 6 ev korkulonbseggel. A hat eves lanyom nagyon nehezen viselte,visszaesett, bekakilt bepisilt a feltekenysegtol, mindketto orulten feltekeny mostanra. Egesz nap uti veri egymast a 3 es 9 eves hetvegen es unnepnap. Borzaszto. A kicsi raadasul beszedfejl.ben elmaradotf, vannak fura dolgai, vegig verezzem,fekudtem a terhesseget,szoval mar az sem indult jol. Meg ugy az egesz. Az allando uvoltestol idegbeteg lettem, mindketto dacos,mindenbol 2 t kell venni,kulonben olik egymast. Felvaltva betegek,egymasnak adogatjak, keptelenseg dolgozni, mert tobbet voltam iden tp en,mint a munkahelyen. Mar 2 fele kell oket vinni, egy felnott nem is eleg rajuk. Kulon kulon jo veluk,de egyutt kezelhetetlenek,nem jatszanak, csak futkosnak max, vagy birkoznak, aminek baleset vagy verekedes a vege. En nagyon megbantam, ferjem is, minden nap elmondja hogy 1 eleg lett volna, hiba volt. :(
2023. márc. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat is!

Kedves Utolsó, neked is az őszinte gondolatokat.

Na megmondom őszintem, pont attól félek hogy így fogok/fogunk érezni..mert ha már ott a baba/gyerek, visszacsinálni nem lehet. Azt gondolom, hogy szinte nincs is annál rosszabb érzés ha valaki megbánta az “újabb” gyermeket. Ezt azért írok így, mert sokszor van a fejemben, hogy már hiányérzetem úgy igazából sosem lesz, lehet, hiszen anya vagyok, van egy csodás gyermekem. Amit a második persze nyilván tovább tágítana úgymond, viszont ha mégsem tudunk benne úgy helytállni, nem tudunn igazán, jószívvel és őszintén belehelyezkedni, akkor bizony kínszenvedés lehet.

Persze valóban ott van, hogy azt is bizony nagyon meg lehet bánni-gondolom, ha nem lett több gyermek.

Csak olyan furcsa is ez, mert hármasban azért minden könnyű. Îgy is van felelösség, feladat, stb. Viszont lehet nyaralni, utazni, kettesben is sokat tudunk lenni a ferjemmel.

És egy gyerekkel én siman elmentem egyedul strandra, állatkertbe, kirandulni is. Kettővel ezt jó pár évig tuti nem vállalnám be, pláne belegondolni hogy ha “folyton nyüstölik esetleg egymást”.

Biztos, hogy aludni kell még párat rá. 😊

2023. márc. 14. 13:15
 8/8 Tubarózsa ***** válasza:

Szia!

Nekem kicsit több, mint 5év van a gyerekek közt. A nagy most 5,5éves a kicsi 4hónapos lesz. Alapból pozitivan élem meg. A "nagy" az részben önellátó. Amennyire tud segít a kicsi körül; pl elmegyek zuhanyozni addig az 5percig ott van vele, beszél hozzá. Vagy a reggeli készülésnél a nagy öltözik egyedül addig én a kicsit intézem. Persze néha nehéz is; nagyobbik szokott hisztizni mellé a kicsi is sír.... de összeségébe teljesen jó. Szeretnék* még egy babát, de a párom nem akar, ugyhogy nem lesz.

* két könnyü terhesség és gyors szülés után simán bevállalnám a harmadikat is.

Párom sokat segit mindenben munka mellett. Ez is számít. Gyerekek részemről féltesók, de párom nem tesz különbséget; 2 gyereke van.

A munka nekem is fontos. Most jól érzem magam itthon, de nem tudnék "életem végéig" itthon lenni. A naggyal 9hónapos korábba mentem vissza; a kicsinek 1-1,5éves korába tervezek. Már várnak vissza.

32N

2023. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!