Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három gyerek esetén hogy jobb...

Három gyerek esetén hogy jobb a korkülönbség?

Figyelt kérdés

Három-négy gyereket tervezünk a férjemmel, de hármat biztosan. Negyediket meg majd meglátjuk. Most van egy kislányunk, aki egy éves.


Én nem akarok 3 kicsi gyereket egyszerre, tehát kettő gyerek között lenne egy nagyobb szünet, de nem tudom, hogy hogyan lenne jobb.

A nagyobb szünet 4-5-6 év lenne.


Most úgy lenne a jobb, hogy az első 4-5-6 éves lesz, akkor jön a második gyerek, majd 2-3 év múlva jön a harmadik gyerkőc? Vagy úgy, hogy egy-két éven belül jön a második, és a második megszületése után jönne 4-6 évvel a harmadik baba?


2021. aug. 21. 14:49
A kérdező szavazást indított:
Első gyerek születése után legyen nagyobb szünet.
Második gyerek születése után legyen nagyobb szünet.
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magamból kiindulva azt mondanám, hogy a második gyerek utan legyen nagyobb szünet. Mert mire jön a harmadik gyerek, addigra az első és a második már nagy lesz, így a nagyját letudod, mire jön a harmadik. Saját magad dolgát nehezíted meg, hogyha az első nagy lesz, akkor utána lesz két kicsi.
2021. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Hát nem tudom, igazából lehet hogy csak én szemlélem hulyén a vilagot, de ahol 3 gyerek volt, és a középső meg valamelyik gyerek között több év volt, ott abból sose sült ki semmi jó.


Például osztálytársaméknál úgy volt, hogy Anita 9, Laci meg 7 volt, amikor megszületett Ilonka. Ilonka volt a kiskirály, aki sarokba állította a két nagy gyereket. Ha ő kért valamit, megkapta, mert Ilonka volt a kicsi. Odament a nővéréhez, bátyjához és a hajukba ragadott, nem volt baj, de ha ezért Anita vagy Lacika odacsapott érte, ők voltak a közellenségek a házban.


Unokatesóméknál meg úgy van, hogy Tündi 10 éves volt, amikor Bianka megszületett, 12 volt akkor, amikor Zsoltika. Na találd ki ki nem mehetett el nyáron a barátaival bringázni, mert a kistesóit kellett pesztrálnia? Ki nem mehetett el fagyizni, mert a kicsik is menni akarnak vele? Hát Tündi.


Inkább arra szavazok, hogy legyen a három gyereknél közel egyforma életkor.

2021. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Hát ezt neked kell eldöntened, nincs rá tuti recept. Nekem 4 és fél év van összesen a 3 gyerek között, még így is sok néha a korkülönbség a kicsi meg a nagy között. :) És persze az elején, pláne hogy 21 hónap van a 2. meg a 3. között az húzós volt. De most meg olyan jó, hogy évekig egy suliba járnak, segítenek egymásnak, hazajönnek együtt, kb egyforma a teherbírásuk egy kiránduláson, el lehet vinni őket ugyanarra a filmre a moziba, stb stb
2021. aug. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

2. Után legyen szünet.


Amúgy 3 -3,5 évnél nem lenne nagyobb nàlam egyiknél sem.


Az első gyereknek borzasztó lenne, ha 2 kicsi lenne utána.. a 3. Gyereknek nem rossz a 2 nagyobb.. aztàn még lehet lesz 4. Is

2021. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Anyum így szült annó :

Egy lány után 7 év múlva mégegy lányt, rá 2 évre egy fiút, majd 5 év múlva ismét lányt, végül 6 évre rá engem.

Szerinte a 2 év a legrosszabb korkülönbség, mert egyedül ott nem tudta magát rendesen kipihenni a szülések között, sem dolgozni kicsit. Ráadásul az a két tesóm folyamatosan marta egymást felnőtt koráig. Velem mindegyik szívesen foglalkozott, a 6 évvel idősebb szinte a legjobb barátnőm.

2021. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is akkor a második után legyen nagyobb szünet. A két nagyobb addigra már önállóbb, feltalálják magukat.

2-es, ezek, amiket leírtál a szülő baromságai! Ha a szülő normálisan és ésszerűen áll a dolgokhoz, akkor nincs semmi gond.

Én mindenhol azt látom, hogy ahol rossz a testvéri kapcsolat, ott a szülő hozzáállása a rossz, ahol pedig nagyon jó, ott a szülő profin kezeli a konfliktusokat.

2021. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A második gyerek után legyen pihenő, mert három gyerekkel úgy könnyebb, hogy abból csak egy kicsi, mint úgy, hogy kettő kicsi van.
2021. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is azzal értek egyet aki azt mondja, hogy a második után legyen nagyobb szünet. Nekünk most jön a harmadik, október közepére vagyok kiírva(bár öszintén megmondom, hogy ő nem tervezett baba). A fiam 8 éves, a lányom 6 lesz decemberben. Én örülök, hogy mégis így alakult, és a két nagyobb már szinte önálló. Segíteni is tudnak, és akarnak is (egyelőre)...Ja, és a 6-ossal is egyetértek, azok tényleg a szülő hibái.
2021. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
3 gyermekem van. Mind között 34 hónap van. Így sikerült pcos+ir mellett 😅
2021. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a nagyok közt 23 hónap van szerettem volna a kicsi után is ugyan így, de nem sikerül, a kicsi már 2.5 éves de nem jön a tesó.

A nagyok és kicsi közt 19 és 21 év van

2021. aug. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!