Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Öt név között vacilálunk. Bod...

Öt név között vacilálunk. Bodza Annaróza Lujza Freja és Zoé Mindegyik nagyon tetszik de nem tudunk dönteni, esetleg arra gondoltunk lehetne kettő neve ebből az ötből kiválasztva. Szerintetek melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Mindegyikre van becenevünk is.

A Bodzára - Bodzus

Az Annarózára- Nina és Rozi

A Lujzára- Lujzi

A Frejára - Freja

A Zoéra- Zozi és Zoja


2023. márc. 17. 16:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
70%
A 10esé a legnormálisabb válasz(meg az enyém, aki ugyanígy látja, csak én kicsit beszóltam a "Zozi, Zoja" becézésre, mivel a gyerekem Zoé, és a hideg fut a hátamon ezektől a becézésektől, fogalmam sincs honnan szedik, a Zoja pl különálló név, és borzalmasan hangzik, mint valami szerv neve, a Zoziról meg bolondok-zizi ugrik be, tönkre teszik a nevet ezek a becézési formák és még sosem hallottam szerencsére. A Zoét Zoécskának becézte mindenki, aki akarta, illetve nagyritkán Zoi volt, de mivel furcsán hangzik nem igazán használták. Nagyon kellemes, nem becézhető név a Zoé, kb mint a Freja, de aki ilyen nyakatekerten becéz, abból is ki fog hozni Jaját, vagy Fercsit, esetleg Rejust tönkretéve a nevet. A Freját csak Frejácskának normális "becézni", ez is egy nem becézhető név, mint a Zoé)
2023. márc. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből egyedül a Lujza az, amit el tudnék képzelni. A Zoé még elfogadható, nekem nem tetszik, de elég sokat adják az utóbbi időben. Annaróza - erőltetett név külön indok nélkül. Aki az országban először bejegyeztette, az a két nagymama keresztneve után akarta ezt adni a kislányának, ott elfogadom. Ők egyébként Rózinak becézik.

A Bodza és hasonló gyümölcsnevek nekem embergyerekre nagyon erőltetettek. A Freja pedig már olyan, mintha egy fantasyban szerepelne.


Ha mindenáron kettőt akarsz adni, akkor ezekből Lujza Zoé szerintem. Becézni meg nem muszáj minden nevet. (A Bodzus egyenesen nevetséges.)

2023. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Nekünk is azért tetszik mert a nagymamák Anna és Róza.

Ezért szeretnénk,hogy tudja a nevét a nagymamákról kapta.

Amúgy kizártuk a Freja és Bodza nevet.

Valamint tényleg nem kell minden áron becézni, a becenév majd úgyis akkor alakul ki amikor már megszületett és vele éljük a mindennapjainkat.

Találtunk még két nevet ami tetszik mind kettőnknek ez pedig a Szofi és a Zorka.

Most így állunk:

1. Annaróza

2. Lujza

3. Szofi

4. Zorka

5. Zoé

De ez még nem végleges,mert szinte minden percben változik, még gondolkodunk rajta és nézzük tovább a neveket hátha valamelyik megtetszik még.

További ötleteket is várunk , hátha nektek van olyan nevetek ami megtetszik és végül az lesz a kislányunk neve.😍😊

2023. márc. 19. 15:55
 24/28 anonim ***** válasza:
28%
Mikor születik a kisbaba?
2023. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg lehetne Anna Róza.
2023. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
46%
Vitéz Nagybányai Horthy Miklós ellentengernagy elsőszámú mat-Róza.
2023. márc. 20. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Megszületett a kislányunk!💖

Annaróza Zoé lett a neve és nagyon illik rá 😊

Rozinak szólítjuk és mindenki megdicséri hogy nagyon szép nevet választottunk neki.😇

2023. máj. 29. 20:19
 28/28 anonim válasza:
100%

"Annaróza Zoé lett a neve"


Akkor csak sikerült mindent beleszuszakolni a nevébe.

2023. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!