Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy családban 2 gyermek...

Ha egy családban 2 gyermek van,és én elköltözöm az egyik gyerekkel,tehát közösen megegyezünk az apával,hogy nála marad az egyik gyerek,nálam a másik,akkor ezt be kell jelenteni hivatalos szervnek? Mi a kötelezettségem a másik gyerek iránt?

Figyelt kérdés

2023. márc. 18. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Mi az hogy a hivatalos szerveknek?

Gyermekelhelyezési per után viheted, anélkül nem.

2023. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Gyerektartást fizetned kell.
2023. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Szegény gyerekek… az egyiket az apja nem akarja, a másikat az anyja…

Amúgy mindkettőtöknek gyerektartást kellene fizetni a másik gyerekre. Gyámügynek nem árt tudnia róla, de ha ezt csak úgy magatok között megbeszéltétek, elköltöztök, mindenkinek “jó” így, akkor nem hiszem, hogy ez von maga után bármit is.

De javítson ki, aki jártasabb a témában.

2023. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk pont így van. A lányom velem akart lakni. Mi a bíróságon intéztük válásnál. Nem kell semmit fizetnem kötelezően a másik gyerekem után. Mindenki a nála lévő gyereket pénzeli. Persze ez nem jelenti azt, hogy én nem adok a fiamnak, de mindenki maga dönti el mennyit szán a másik gyerekre.
2023. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Akkor is kell hivatalos elhelyezés.
2023. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem, alapból nem kell hivatalos elhelyezés, ha megegyeztek. Mivel egy gyerek anyánál, egy apánál van, nincs tartasdij se. Az egyedüli probléma a családi pótlék illetve a családi adokedvezmeny, hiszen mindkettőt arra q gyerekre veheti igénybe q szülő, aki vele él. Emiatt egy hivatalos gyermekelhelyezesről szóló ítélet nem ártana. Nem tudom hány évesek a gyerekek, de a bíróság alapesetben nem tamogatja a testvérek szetvalasztasat.
2023. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem ítéletet írtam, hanem, hogy be kell jelenteni. Az ítélet azért hasznos, hogy eljárhasson egyedül a gyerekkel kapcsolatos ügyekben.
2023. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
3-as, miből gondolod, hogy az apja meg az anyja nem akarják őket? Valószínűleg a gyerekek kamaszok, és megkérdezték őket, hol szeretnének maradni.
2023. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7!


Senki sem mondta, hkgy ítéletet írtál volna, de az kell a hivatalos ügyek intezesehez

2023. márc. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a reakciókat.

Nem vagyunk házasok,az apával a ház és évek óta ki akar tenni a házból.A fiam 16 éves,ő maradni akar az apával.A kislány 12 éves,aki velem lenne,mert az apa őt sose akarta,csak a fiút.

Tűrtem sokat ,hogy a gyerekek együtt maradhassanak,de mivel rossz a kapcsolat,ezért muszáj elmenjek,eddig nem volt pénzem se,most örököltem.Szeretem a fiam,de sok a vita a családban.

Kérem,a rosszindulatú,hozzá nem értő ember ne írjon.A többiek segítségét előre is köszönöm!

Tehát kell bíróságra menni,közös megegyezés során? És mi a kötelezettségek,a fiam iránt?

2023. márc. 20. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!