Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Élelmiszerboltban dolgozóknak...

Élelmiszerboltban dolgozóknak van valami kötelezettsége hivatalosan kesztyű/maszk viselésében?

Figyelt kérdés
Van e hivatalosan bármi kiadva, hogy büntetik e őket ha nem hordják őket? Anyukám boltban dolgozik és nem tudják hogy mi a teendőjük és hogy hol tudna ezáltal érdeklődni. Kesztyűt hordanak de a maszkkal nincs tisztában nincs is nekik. Szupermarketben dolgozókon hol van hol nincs ez se segítség. Valaki nem tud valamit?

2020. márc. 26. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha lenne eszük, hordanának kesztyűt és maszkot a saját és mások biztonsága érdekében és nem iratokra várnának.
2020. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Most ez mi?? Felveheti basszus, mire vár? Vagy ha nem kötelezik akkor nem veszi fel? Megteheti, de a kérdésed második része nem ezt támasztja alá...


Másrészt nekem egy pénztáros barátom mondta, mikor kérdeztem, hogy miért nem kesztyűben van, hogy nem veszi be úgy sokszor a gép, meg kényelmetlen... A maszkot meg nem szereti...


Meg milyen segítség? Ő tud magán segíteni, ha ezeket felveszi, legalább a kesztyűt...


Értelmetlen a kérdés. Ha nem biztosítja a munkaadó, vegyen magának, nem tud mást.

2020. márc. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs. Kesztyűvel pl. csak magukat védenék, de láttam a héten a LILD-be, hogy a dolgozó kesztyűben volt, majd abban kifújta az orrát és igazgatta a haját. Így semmi értelme. Le kellett volna vennie, leferttleníteni a kezét, majd újat felvenni
2020. márc. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nem találtam sehol maszkot, így nekem nincs, és a héten egyszer kaptam csak. Egy nap után kidobtam az elsőt, és azt mondták, hogy spóroljak vele, és több napig hordjak egy maszkot. Volt olyan, hogy vásárló adott maszkod, mert munkahelyéről hozott, és kesztyűből is azt használom amit otthonról hordok. Ha nem hoznék akkor egy kesztyűben kellene rohadnom egész nap, de pl ma azt se kaptam.
2020. márc. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Hellmano ***** válasza:
Nálunk a családban is van ilyen dolgozó. Nem kapnak semmi ilyent egy munkahelyen sem és nem is kötelező. Viszont nálunk hordja az illetékes, kesztyűt és maszkot is a munkahelyén. Egyre több intézkedés van, amúgy a munkahelyeken. pl. felragasztott csíkok, ki hova állhat, hogy meglegyen a távolság stb. De sajnos, amit én látok, hogy több üzletben semmit nem hordanak az eladók és ugye így megy a vírus szabadon, mert azt ugye senki nem gondolja, hogy a napi 1000 vásárlóból nem járt az üzletben minimum 10-20 fertőzött. Szóval, mindenki próbálja magát védeni. Egyébként elsőzör az volt az ellenérv a kesztyű miatt, hogy nehezebb benne a pénzt számolni és véletlen összeragadhat 2db 5 ezer vagy 1000-es és hiánya lehet ebből egy kasszásnak, szóval meg kell szokni a kesztyűben a pénzzel bánni!
2020. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

"Nem kapnak semmi ilyent egy munkahelyen sem"


Azért ezt így kijelenteni hazugság, pl. Penny, Lidl, Reál egész biztosan ad. Kézfertőtlenítőt is. Egyéb nem élelmiszerboltok is biztosítanak ilyet...


Magát védi nem az a cél?

2020. márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert aztmondták hogy büntetik ha nem hord maszkot meg kesztyűt de nekik csak kesztyű van mert sehol nem lehet maszkot kapni. És nem tudják mit csináljanak ha jön ilyen ellenőrzés hogy akkor megbüntetik-e őket ha nincs maszkja (de hát nem is kaptak) Kesztyűt igen mondja hogy beleizzad a keze hogy kényelmetlen meg kenyér szeletelésnél ki szakad egyből. De mivel legtöbben pénzzel fizetnek akkor is az a legjobb ha hordja. De igen én is láttam hogy volt olyan dolgozó akin se maszk se kesztyű a másikon meg volt minden
2020. márc. 26. 10:40
 8/11 anonim ***** válasza:

A készpénz eleve undorító, nem értem miért fogadják még el. Be kéne gyűjteni és fertőtleníteni az egészet, aztán két év múlva ha lement a korona vírus akkor kiengedni.


Lehet kapni képernyő barát kesztyűt, ha ez alá veszi a gumikesztyűt az nem jó? Én ha megyek futni akkor így szoktam aztán otthon kimosok mindent magas hőfokon, a telót meg fertőtleníteni.


Egyébként a kasszát, ajtókat, kilincseket, pinpadet törlitek? Van elég spré és kesztyű?

Nálunk szerencsére igen, és az ajtóban áll egy dolgozó aki eldogható kesztyűt és kézfertőtlenítő gélt oszt mindenkinek.

2020. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most már jó lenne ha büntetnék.


Legalább szövetmaszkot hordani kéne mindenkinek.


Szlovákok ebben is előrébb járnak...

2020. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ezt tapasztalom.1-2 helyen használnak védő kesztyűt.A piacokon alig van olyan,ahol kártyával is lehet fizetni.A zöldségeseknél is le kellene fóliával takarni az árut,és majd az eladó kiszolgál.Láttam vásárlót,kb 10 paprikát fogott meg,majd vásárlás nélkül tovább állt.

Egyébként csemege,hús kiszolgáló pultoknál vírus mentes időben is kötelezővé tenném a szájmaszkot .

Az építő iparban is nagyon sok munkánál kötelező a védő sisak.Biztosan sokan látták már,mikor alapkő letétel van,és vagy 8 an fogják a nemzeti szalagot,mindenkin sisak van . De nem rég ilyet mutattak fa ültetésnél is.Még védő kesztyűre is jutott.Még út átadásra is védő felszerelésben mennek .

2020. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!