Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnék megbírkózni a...

Hogy tudnék megbírkózni a bűntudattal, amit azért érzek, mert nem vállalok harmadik gyereket?

Figyelt kérdés
Van egy fiam, és egy lányom,és nem szeretnénk több gyereket. Szépen fel tudnánk nevelni, de sokkal könnyebb két gyerekkel. Ráadásul már most is azt érzem, hogy keveset kapok egyik-másik gyerekemből. A probléma az, hogy gyermekvállalás előtt annyit fantáziáltam három gyerekről, hogy a fejemben már éltek, mielőtt az első megszületett. Most pedig úgy érzem, mintha kb. megöltem volna a harmadikat. Látom békésen aludni a kiságyban, és ha felnézek a csillagokra, látom hogy néz engem sírásra álló szájjal, egyedül, nélkülem. Bűntudatom van, mert nem vállalom. Lehet, hogy nevetségesnek tűnik a problémám, lehet, hogy szakemberhez kell inkább fordulnom, de hátha valaki mégis tud mondani valamit, ami segít feldolgozni ezt a butaságot...

2023. márc. 19. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Menj szakemberhez.. komolyan.. vagy vállald be..


Ennyire elképzelni számomra képtelenség… végül nekünk is az elképzelt és nem tudom elengedni érzés billentette a mérleget afele, hogy bevállaltuk a 3. Gyereket.


De nem ennyire, mibr nálad..

Az ellenerv az volt, hogy olyan könnyű velük már plusz akkor mehettem volna dolgozni végre

2023. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Menj szakemberhez mert ez nem normalis. Nekem is nehez elengedni a masodikat de amiket te irsz az igazan durva szerintem. Nem meghalt a gyerek… ez mar beteges
2023. márc. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Hu ez nagyon furcsán hangzik, nyilván nem fog bánatos lenni, aki nem is létezik... Ha meg a lélekre gondolsz, aki nem születik meg a te petédből származó testbe vagy nem is tudom hogy gondolhatod, abból a megközelítésből sincs értelme, hiszen a puszta lélek test nélkül nem tudna szenvedni, megszületik oda ahol dolga van.
2023. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Ez beteges, mert szenvedni vélsz valakit aki nem is létezik. Csak a te fejedben van. Ezek után megszülni sem merném,ki tudja mennyire kényeztetnéd el vagy furán viszonyulnál hozzá a másik 2 gyerekhez képest. Keress szakembert.
2023. márc. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad már elhessenteni ezt a bűntudatot?

Annyiban megértelek, hogy nálunk is három gyerek volt a terv, kettő van, valószínű, nem is lesz harmadik. Én is láttam már a lelki szemeimmel a harmadikat, ahogy te is nyilván látod, de fontos lenne magadban tudatosítani, hogy az egy kép. Nem egy létező, hanem egy fiktív kisbaba. Ne legyen bűntudatod olyasvalaki felé, aki nem is létezik. Próbáld meg magad pozitívabb, reálisabb gondolatok felé terelni, ha nem megy, akkor viszont szerintem is szakember lenne szükséges.

2023. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan fordulj szakemberhez, van ilyen, hogy foglyul ejt a képzeleted. Nem fognak kinevetni, vagy ilyesmi.
2023. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichológushoz, ha neked ez ekkora problémát okoz, mert nem normális dolog.
2023. márc. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Önismeret, pszichológus.

Tudom, nagyon unalmas már, de 2023-ban, mikor annyi tudásanyag elérhető már neten, hogy mit hogyan kell elkezdeni magunkkal, hihetetlen, hogy még mindig egy anonim oldalon várjuk a segítséget Mari nénitől a 456. válaszban, aki egyáltalán nem ismer, nem tudja mi zajlik bennünk és meg akarjuk úszni a belefektett időt, pénzt, energiát.

2023. márc. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Pszichológus... te beteg vagy.... hogy halt volna már meg egy meg nem született gyerek?! Jézusom



Mi is 3 gyereket akartunk. 2 van, nem lesz több. Ráadasul nem azért, mert nem vállaljuk be, hanem mert egy balfasz orvos konkrétan szettrancsírozta a méhemet és ki kellett venni.

Ennek ellenére is épp ésszel simán fel tudom fogni, hogy ez van, ezt kell szeretni.

2023. márc. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj el szakemberhez, ez nem normális, nagyon nem.

Meg nem született gyerek szellemének csillagképén sírni?

2023. márc. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!