Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » T! hogyan kezelitek, mikor...

T! hogyan kezelitek, mikor sok szituációban valaki a saját gyerekeivel/unokáival érvel?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de engem érzékenyen érint... Pl. a kicsink még nem alussza át az éjszakát, de van valaki a családban, aki folyamatosan ismétli, hogy az ő gyereke már átaludta és hogy ő így megy úgy csinálta. A férjem és szerintem sem rossz szándékkal, de egyszerűen idegesítő. Nemrég voltunk szülinapon és ott is ez volt... A kisfiam nem tudod aludni ott, kénytelen voltam lehozni. Persze próbálkoztak dolgokkal, de nem sikerült elaludni. Eközben folyamatosan jött, az én unokám így meg úgy, a másiktól mi gyerekeink így aludtak meg úgy szöveg. A kisfiam fáradt volt és rendesen behallatszott minden szó a szobába, gyerek hangoskodtak (ami normális egy szülinapon, tudom) ahová letettem, mivel renoválás folyik. Már a végén úgy voltam vele, hogy mi a jó francnak mentek... De nem lehet az ember mindig otthon, az meg nekünk nem jó, nem lehet elszigetelten élni.


Nem tudom miért vagyok érzékenység erre, talán mert sok munkánk van mindenben és mégis a bezzeg Katika így aludt meg úgy aludt úgy csapódik le bennem, hogy kudarcot vallok bizonyos helyzetekben. Pedig otthon jól alszik, leteszem és egyedül elalszik, de ugye még ébred 2x éjjelente.


Ti hogyan kezelitek az ilyesmit? Főleg ugye társaságban nem könnyű, mikor minden oldalról jön a komment.


2023. márc. 20. 10:32
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*próbálkoztam
2023. márc. 20. 10:33
 2/20 A kérdező kommentje:
*mentem (bocsi, aut. korrektor)
2023. márc. 20. 10:34
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, ezt mindenkinek a saját családjával kell elintéznie, határozottan elmondani, hogy "az én gyerekem meg ilyen és kész, majd jelezzük, ha tanácsra leszünk kíváncsiak. "


Ennyi.

2023. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha nem tolakodó "én bezzeg szuper szülő vagyok" stílusban teszi, akkor meghallgatom és vagy kiprobálom vagy nem. A mi gyerekeink autik. Azt kell mondjam, hogy sorstárs szülőktől több hasznos tanácsot kaptam mint a szakemberektől...

Nyilván amit nem szeretnék, nem próbálom ki, de, ami jó ötletnek tűnik és még nem próbáltam, miért ne?

2023. márc. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#3 Egyszer már jeleztem. Mert mikor lejöttem a lépcsőn, hallottam, hogy ismét sorolta a dolgokat, hogy ő milyen sorrendben csinált, mikor lerakta a gyerekét. Erre ennyit mondtam: Az nem számít, minden gyerek más. Erre jött a válasz: Persze, ez így van... De ettől még nem esett le a tantusz neki.
2023. márc. 20. 10:42
 6/20 A kérdező kommentje:
#4 Ezzel egyetértek. Nekem is vannak barátaim, illetve azon az anyukák, akikkel terhes tanfolyamra jártam, akikkel megosztok dolgokat (ők is), segítünk egymásnak bizonyos kérdésekben. De amiről én írok, az nem segítség, szimplán tényként közlik, hogy az ő gyerekeik így voltak/vannak meg úgy. Néha dicsekvésként is hangzik. Hogy ők nem értik, miért nem alszik, meg vihognak...
2023. márc. 20. 10:46
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet nekik mondani, hogy minden gyerek más. Az övé úgy, a tiéd így.

Sajnos van egy közeli rokonom, ő nem bírja ezt felfogni... Nekem a 2 gyerek is ég és föld, plusz az egyik sni-s. Ezt sem képes felfogni, állandóan vagy úgy kell lennie minden gyerekkel, ahogy az övével van, vagy valamit rosszul csinálok.

Én így, hogy évek alatt sem változott a dolog, tartom a távolságot tőle, amennyire csak lehetséges, illetve infó átadását magunkról redukáltam kb a "jól vagyunk" szintig. Nekem nincs szükségem ezt hallgatni.

2023. márc. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez nekem is addig a pontig nem zavaro, amikor csak ugy sztorizgatas van, hogy az adott szemely gyerekenel mi hogy volt.

Pl amikor anyukam meselt a szulesrol, vagy hogy milyen baba voltam en; mit hogy csinalt. Ez tok oke, szeretem is hallgatni az ilyen torteneteket, mert hatha akar meg hasznos is lehet a szamomra.


Na de amikor van egy adott szituacio es tenyleg csak a kioktatas miatt mondja, hogy bezzeg az en gyerekem elaludt 5 perc alatt, stb, na arra en is ugrani tudok, mert ez idegesito es nem segitseg. En le szoktam zarni annyival, hogy minden gyerek mas, aztan elhuzok az ilyen ember kozelebol, ha tudok.

2023. márc. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#7 Nekem sem. Csak sajnos nem lehet mindig előkerülni ezeket a helyzeteket. Elég sajnos, hogy ez engem így zavar... Általában meghallgatom, belemenni nem szeretek, mert úgy érzem, hogy valamilyen versenyben vagyok, kinek a gyereke jobb. Na abból nem kérek.
2023. márc. 20. 10:49
 10/20 anonim ***** válasza:
36%
Kb mindenki a saját tapasztalataival érvel, nincs ezzel semmi baj. Ha téged zavar, akkor kozlod, hogy értem, hogy Pistikevel így volt, de Janika más természet, ő nem így működik. Ennyi
2023. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!