Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » T! hogyan kezelitek, mikor...

T! hogyan kezelitek, mikor sok szituációban valaki a saját gyerekeivel/unokáival érvel?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de engem érzékenyen érint... Pl. a kicsink még nem alussza át az éjszakát, de van valaki a családban, aki folyamatosan ismétli, hogy az ő gyereke már átaludta és hogy ő így megy úgy csinálta. A férjem és szerintem sem rossz szándékkal, de egyszerűen idegesítő. Nemrég voltunk szülinapon és ott is ez volt... A kisfiam nem tudod aludni ott, kénytelen voltam lehozni. Persze próbálkoztak dolgokkal, de nem sikerült elaludni. Eközben folyamatosan jött, az én unokám így meg úgy, a másiktól mi gyerekeink így aludtak meg úgy szöveg. A kisfiam fáradt volt és rendesen behallatszott minden szó a szobába, gyerek hangoskodtak (ami normális egy szülinapon, tudom) ahová letettem, mivel renoválás folyik. Már a végén úgy voltam vele, hogy mi a jó francnak mentek... De nem lehet az ember mindig otthon, az meg nekünk nem jó, nem lehet elszigetelten élni.


Nem tudom miért vagyok érzékenység erre, talán mert sok munkánk van mindenben és mégis a bezzeg Katika így aludt meg úgy aludt úgy csapódik le bennem, hogy kudarcot vallok bizonyos helyzetekben. Pedig otthon jól alszik, leteszem és egyedül elalszik, de ugye még ébred 2x éjjelente.


Ti hogyan kezelitek az ilyesmit? Főleg ugye társaságban nem könnyű, mikor minden oldalról jön a komment.


2023. márc. 20. 10:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Megértem, hogy idegesít. Nekem nincs gyerekem, de mikor ilyen okoskodókat hallok, fel tudnám pofozni őket.

N

2023. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyukám hitetlenkedik mindig,hogy ő nem érti miért nem alussza át az éjszakát a lányunk holott tesóm meg én is hamar átaludtuk. Ja....persze.:) Utána kérdezgettem,hogy tehát ahogy megszülettünk onnanstól kezdve végig?Aztán jött hogy jaaa hát a fogzás jaaa meg ez meg az. Persze,megszépültek az emlékek,ennyi. A másik,ezeket a nagyzolásokat fenntartàssal kell kezelni,nem voltàl ott este,az is lehet fél óránként ébren volt a gyerekük.:D Egyébként ilyenkor 1-2 szülő max addig hiszi el,hogy ő rajta múlt csak ez,amíg nem lesz a 2. gyereke egy borzasztóan alvó,evő,stb. annak ellenére,hogy mindent úgyanúgy csinàlt. Olyankor a feje tetejére is állhat majd a tanácsaival.:) Nálunk a rokonok nem ilyenek,csak a mamák. De én csak mosolyogni szoktam és közölni,hogy ő meg ilyen,ennyi,mi ismerjük a gyerekünk,mi vagyunk vele 9 honapja,tanácsot meghallgatok és vagy megfogadom vagy nem. Ezzel lezártnak is tekintem olyankor az adott témát.
2023. márc. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
12# vagyok. Azt akartam még,hogy nálunk kb. 5-6 hónapig egész éjjel aludt,addig rengeteg ismerősöm mesélte,hogy mennyit éjszakáznak stb. Basszus eszembe se jutott mondogatni,hogy hát pedig nálunk.... rohadtul megértettem és azzal is tisztában voltam,hogy a kocka fordulhat is. Mit hencegjen az ember,nem verseny ez.
2023. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is átérzem, nálunk amiatt ment sokszor a furcsán nézés, hogy a lányom nem aludt nappal sokáig (10 hónapos koráig) ágyban, csak rajtam. Amint letettem, kipattant a szeme. Akkor persze jött a sírás-nem aludt vissza, borult a napunk, nyűgös volt ő is, és én is. Nem tudom, mit gondoltak az emberek, vagy azt, hogy meg se próbáltam letenni, vagy hogy nem próbáltam meg mindent a világon, hátha...mindennel próbálkoztam hónapokig, nem sikerült. Meg kellett rá érnie az idegrendszerének, hogy nappal elég mélyen aludjon. Utáltam, ha erről kérdeztek, mert volt, aki nem megértő volt, hanem lesajnáló.
2023. márc. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Az nem érvelés, hogy saját tapasztalatot elmesél.
2023. márc. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok. Amikor kerülhetetlen a helyzet, nekem segít, hogy ráhagyom, témát váltok, aztán az esemény után férjemmel kibeszélem magamból a frusztrációt (ő megért szerencsére). Nehéz elengedni, nehéz nem kattogni rajta, de sajnos változtatni nem lehet ezeken az embereken, úgyhogy muszáj lapozni, és minél hamarabb túllépni rajta. Sok türelmet kívanok hozzájuk, együttérzek.
2023. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Megmutatod neki ezt az oldalt: [link]
2023. márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt meg kell tanulni magunkban kezelni, mert ez mostantól végig kíséri az életedet, csak mindig más kontextusban. És ha jobban belegondolsz, biztos eddig is a része voltál ezeknek, csak kevésbé érintett meg, mert nem érezted azt, hogy úgymond megkérdőjelezik az anyaságodat, vagy bármit, amit csinálsz. Magunkra vesszük, mert fáradtak vagyunk, mert mindent kipróbáltunk és akkor sem tudom megerőszakolni a gyerekem természetét, stb. Értem, hogy Pistike jó evő, az én lányom szar evő... Értem, hogy Jancsika elalszik, ha leteszik este 8-kor a kiságyba, az enyém konstans ordít minimum 11-ig, ha leteszem és soha egyetlen egyszer sem aludt el magától. Értem, hogy Gézu imád a babakocsiban aludni, az én lányom 10 hónapos volt, amikor először tudtunk úgy elmenni sétálni, hogy ne ordítson a kocsiban. És még sorolhatnám. De én úgy vagyok vele, hogy mindenkinek megvan a maga keresztje. Lehet, hogy abban az egy dologban éppen megerősítést kap az anya, hogy náluk mennyivel jobban megy, de mellette van 8 másik dolog, ami sokkal rosszabbul, mint nálunk, csak nyilván ez már nem kerül szóba.

Igyekszem nem magamra venni ezeket és egy ideje nagyon jól megy. Mindig lesznek új témák. Majd az, hogy ki mikor kezdett járni, beszélni, írni, olvasni, ez szebben rajzol, az szebben énekel, ez ilyen szakkörökre jár, az olyan sportoló, az én gyerekem kitűnő tanuló, az ő gyerekét felvették valami elit suliba, az én gyerekem lediplomázott, az övé csúszott.

Szóval én azt látom, hogy a szülők között, ha nem veszik észre magukat, állandó téma a "kinek a lova nagyobb" versengés, mintha minden, amit a gyerekeik tesznek az ő érdemük, vagy kudarcuk lenne.

2023. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Akik ilyenek, azok mindig megtalálják a módját, hogy belédrúgjanak. Nekem szétcs*ték a kórházban a gerincem ezért még a 3 kilós babámat se tudtam nagyon felemelgetni, erre megkaptam, hogy bezzeg sógornőmnek a 10 kilós kutyáját kell folyton cipelnie...
2023. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
12# ja meg általában kiderül l, hogy az átaludta az éjszakàt úgy értik, hogy azért egyszer felkelt enni, egyszer be kellett takargatni, egyszer vizet kért, de amúgy ja átalussza.😅😅 V úgy értik, hogy alszik éjféltől hatig. Az azért nem rossz mondjuk, de nem annyira pihentető. Persze olyan is van, hogy tényleg átalussza és kész. Egyébként igazad van, dühítő mikor valaki lenézi a másikat, közben neki csak szerencséje volt.
2023. márc. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!