Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én unom az állandó...

Csak én unom az állandó kéregetést?

Figyelt kérdés
Anyukák titeket nem zavar az állandókéregetés a médiába? Nem vagyok szívtelen d.g, de nagyon zavar, hogy állandóan csak a tragédiákat hallani. Sajnálom az árvíz károsultakat, az iszapos falut, és az immunbeteg asszonyt...Irigy sem vagyok, de azért bosszant, hogy mi a férjemmel dolgozzunk reggeltől estig 20 évig fizetjük a lakáshitelt(sima panel), néha a gyerek fenekén textil pelus kerül, de nem rohamék kérni, vagy kéregetni. Tudom, hogy azoknak az embereknek minden oda lett, és én is sajnálom a kislányt. Mégis bosszant, hogy valaki elsírja magát, hogy milyen szegény, és mindenki rohan segíteni. Pedig hányan, de hányan vagyunk nehéz helyzetbe. Nekünk ki segít?
2010. okt. 7. 09:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kérdező, tudod engem is bosszant, amikor mi Magyarok megyünk segíteni külföldre, ahol szükség vana segítségre. Onnan pedig vajmi kevés segítséget kapunk. De remélem most segítenek ők is.
2010. okt. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Most képzeld el azt, hogy a sima panel lakásod is odalenne, a hiteledet tovább kéne fizetni, nem lenne a gyerekednek még textil pelenkája sem, mert azt is eláztatta volna a maró vörös iszap, évtizedekig nem termelhetnél a kertedben/földeden semmit, és valószínűleg mérgező port kellene belélegezned, ha a faludban maradnál. Esetleg még a munkahelyed is megszűnne, mert pont ott dolgoztál, ami a katasztrófát okozta. Szerintem próbáld ki, mennyi ideig bírnád így teljesen magadra hagyva.
2010. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Ez azért nem ugyanaz. Neked van hova menned, van mit enned, van fedél a fejed fölött. Hiába dolgozol napi 12 órát, bizony megszorulnál, ha most egy földrengés romba döntené az otthonodat, és mehetnél hónapokra egy művház nagytermébe aludni. Ha hajléktalan lettél egy természeti katasztrófa miatt, az azért komolyabb, mint hogy textilpelus kerül a gyerek popsijára.

Természetesen nem kötelező segíteni, de jó érzés. Viszont próbáj meg viszonyítani, felnőtt ember vagy.

2010. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Tudod, amíg nem vagyunk abban a helyzetben, nem is tudjuk felfogni, hogy mit jelent, amikor minden, amiért addig dolgoztunk, az enyészeté lesz. Emellett sem az árvízkárosultak, sem az iszappal elöntött falvakból senki nem állt ki és nem kért senkitől semmit... Legalábbis én nem láttam.. Ha te nem tudsz segíteni, akkor nem tudsz. Ennyi! Vannak az országban elég sokan, akik megtehetik, hogy segítenek a bajbajutottaknak és szerencsére meg is teszik. Mi sem állunk anyagilag fényesen, 4 gyereket is nevelünk, de úgy gondolom, hogy azzal, ha felhívom a segélyszámot 1-2x, már legalább egy doboz fertőtlenítőszerrel vagy egy csomag popsitörlővel tudtam segíteni azoknak, akiknek semmije sem maradt, nekem meg nem akkora összeg az a 200-400 Ft... És csak reménykedem, ha velünk történne hasonló tragédia, lennének olyanok, akik hasonlóan gondolkoznak :)
2010. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Én sem láttam, hogy kéregetnének, de amikor ilyen katasztrófáról van szó, én mindig igyekszem segíteni, pont azért, mert nem tudhatom, mikor kerülök én is ilyen helyzetbe!

A szívem összeszorul, ha arra gondolok, hogy elvisz mindenemet a víz, és tető, ruha, és MINDEN nélkül marad a családom. Remélem, ha neadjisten ilyen történik, akkor is lesznek olyan jóérzésű emberek, akik segítenek talpra állni. (és nem pénzzel, hanem küldenek ruhát, élelmiszert!!!)


Egész életemben úgy gondoltam, hogy adok valakinek (nem feltétlenül pénzt, hanem bármit), akkor azt a megajándékozott személyétől függetlenül vissza is fogom kapni sokszorosan.


Így én sem sajnálom azt a pár száz forintot tőlük, pedig nekem is hiteles panelom van, és nagyon be kell osztanunk a pénzt.

2010. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Engem az zavar, hogy vannak emberek, akik úgy gondolkoznak , mint te. Kívánom azért, hogy ne kerülj hasonló helyzetbe, mint a "kéregetők" !
2010. okt. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Engem meg az ilyen kérdések zavarnak, ha nem vagy irigy, akkor mégis miért zavar ez téged?? Én még sehol nem láttam, hogy kéregettek volna! Ha zavar, akkor ne nézz tv-t és ne hallgass rádiót, engedd el a füled mellett, ha véletlenül valaki "elsírja" magát. Bár szerintem erre nem lesz példa...
2010. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Ezek a tragédiák mindaddig ismeretlenek mindenki számára,amíg ő maga is bele nem kerül.Nagyon sajnálom őket (az iszapos szörnyűség károsultjait) és sosem tudhatjuk,hogy nekünk mikor fordul balszerencsésre a sorsunk.Szerintem aki tud,úgyis segít és ez nagyon jó dolog!

Ha összetalálkozom valakivel,aki segítséget kér,én segítek.

2010. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Ha őket kéregetőnek nevezed, akkor a belvárosban, metróaluljárókban, utcán kéregető emberek micsodák? És ők lehet, hogy több pénzt szednek össze egy nap, mint pl. aki gyedet vagy a gyest kapja... Inkább ezek bosszantsanak, de azok, akiknek az egész életük odavan, lehet, hogy még a gyereküket vagy szüleiket is elvesztették, nem csak az otthonukat, és tőlük sajnálsz egy kis médiát?

Nekem van rokonom a térségben, szomszéd faluban hálistennek, tőlük tudjuk, hogy egyáltalán nem olyan "rózsás" a helyzet, mint ahogy a tv-ben mondják. Sokkal több halott és eltünt is van.


Nem az a "hír", hogy Győzike éppen mit csinált, vagy Normiéknak milyen a családi életük, hanem sajnos ezek a komoly hírek.


És igen, én is elgondolkodom néha, hogy nekünk, chf lakáshiteleseknek ki segít, de egyenlőre van hol laknunk, van mit ennünk, és van mibe öltöznünk, van hol elaltatnom a gyerekemet... nem úgy, mint nekik!

2010. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
9%
Gondolom ez a válasz itt nem tetszik majd, de én teljesen egyet értek veled kérdező.
2010. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!