Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy csináljam, hogy a gyereke...

Hogy csináljam, hogy a gyerekeim ne érezzék meg az állandó feszültségemet?

Figyelt kérdés

Nektek milyen praktikáitok vannak a napi stressz levezetésére? Sajnos pihenni, rendesen enni, rendszerezetten élni nem igazán tudok, és állandóan magasfeszültség van bennem és körülöttem. Viszont nem akarom ,hogy a kicsikéim idegbetegek legyenek miattam. :(

Nehezen tudok önfeledten játszani velük, folyton sietni, kapkodni kell valamivel. :( Sírni tudnék, ha összemaszatolják magukat, és századszor öltözünk át, vagy ha 15 perces alvás után felébrednek és tudom hogy aznap már úgysem alszanak... :( De nem akarok idegbajos lenni, és ezzel megmérgezni a mindennapjainkat. Sajnos a férjem is mindig feszült, de őt csak este látjuk.

9 hónapos fiú ikrek anyukája


2011. szept. 22. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Találd meg a módját hogy tudod levezetni a streszt a feszültséget hogy nyugodt legyél és hogy minden nap legyen olyan óra - órák- amikre öröm visszaemlékezni nektek .


ezt szerintem nem mondhatja meg más... kaphatsz tippeket de nem hiszem hogy egy az egyben magadévá tudnád tenni őket hisz más élete nem a tied.


a koszos ruha ne okozzon streszt a hangoskodás és a kosz az egészséges gyerek velejárója.

2011. szept. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De miért baj, ha maszatosak? Miért kell 100× átöltözni? Miért kell mindennek jónak lenni? Miért nem eheti meg a fene egy napra a takarítást?


Szerintem feleslegesen titkolnád el a gyerekek elől a feszültséget, érzik azt ők. Próbáld saját magad átprogramozni. Hidd el attól, minden rendben lesz ha maszatosan és koszosan játszanak tovább.

2011. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtutibb, ami nálam bevált: futás!

Már reggel az éltet a három gyerek mellett, hogy este van fél-egy órám.

Nem tudom, hol laktok, de eljárhattok együtt is a férjeddel, míg ő tolja a babákat, te futsz. Vagy heti egy-két alkalommal kérj segítséget, hogy legyen pici szabadidőd!Nálam csodákat tesz a kimozdulás!

A koszos ruhák miatt szerintem felesleges aggódni. Vedd lazábban a dolgokat. Esetleg igyál citromfűteát, szedj MagneB-t.

2011. szept. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Sorozatok nézek a elevőről vagy számító.

most éppen 3-at.-)))

H du alszik a ygrek és este, ha má mindeki alszik

mellet szedk magne B6-ot is.

És néha jól kiordítom magam.


Modjuknekem már nobbak, egyik ötödikesik 2,5 éves, de ki tudnak idegelni rendesen

2011. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Magne B6.

Néha nagyi vagy testvér, aki vigyáz a fiúkra, addig te lazítasz apával.

1/4 óra alvás után levinni őket a szabadba, most míg nem esik az eső. Kiterítesz egy plédet és hadd fedezzék fel a világot! Szemed legyen rajtuk, de addig is leülhetsz egy padra pihenni.

A maszat rendben van, vedd lazábban.

Átöltözés csak akkor, ha kakis, pisis.

Takarítani sem kell egész nap.


A rendszerre viszont szükséged lenne! Neked is és a fiúknak is!

Járókád nem tudom van-e? Néha belepakolni a srácokat, míg eszel egy egészséges adagot, vagy megiszol egy teát.


Próbáld meg lazábban venni és gatyába rázni a dolgot, mert hosszú távon beleőrülsz ebbe!!

2011. szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

IGen, sajnos pont az a baj, hogy már annyira kimerült vagyok, hogy nem tudok semmit lazán venni.

Átöltöztetni azért kell őket, mert nagyon bukósak még mindig. Sima kis kosz miatt nem öltözünk át, de ha átnedvesedik a felső, akkor húzok rájuk szárazat, hogy ne fázzanak meg.

MagneB6 jó ötlet, a futás is, de mire este magamra maradok, már csak az ágyba bedőlni van erőm.

Köszönöm a javaslatokat.

2011. szept. 22. 14:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyik? Nagynénik, Nagybácsik?
2011. szept. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!